2 bin 242 Gıda İşletmesi Kontrol Altında

Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2022 yılında ilçede bulunan 2 bin 242 işletmeye gıda denetimi gerçekleştirdi.
Sağlık - Ocak 25, 2023 1:30 pm A A

Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 2022 yılında ilçede bulunan 2 bin 242 işletmeye gıda denetimi gerçekleştirdi. 

Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 2022 yılında 2 bin 242 adet gıda işletmesine denetim gerçekleştirdi. 2023 yılı itibariyle denetime devam eden Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde ilçede bulunan bir alışveriş merkezindeki restoranları ziyaret etti. Ekipler burada; işletme hijyeni, personel hijyeni, alet-ekipman hijyeni ve gıda hijyeni ile ilgili bir dizi denetim gerçekleştirdi. Herhangi bir sorunla karşılaşılmayan denetimde eksiklerle ilgili uyarılarda bulunuldu.

ERTUĞRUL ZİLAYAZ: “2023 YILINA DENETİMLE GİRİYORUZ”

Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı gıda mühendisi Ertuğrul Zilayaz, “Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak bu denetimleri sürekli yapıyoruz. Bunlar bizim rutin denetimlerimiz. 2022 yılında Zeytinburnu’nda 2 bin 242 adet denetim gerçekleştirdik. 2023 yılına denetim ile giriyoruz. Denetimlerimiz aynı hızla devam ediyor. Denetimler esnasında öncelikli olarak işletme hijyenine bakıyoruz. Sonra personel hijyeni, kullanılan alet ve ekipmanın hijyeni, işletmenin altyapısına bakıyoruz. İşletmemizi bu kriterlere göre değerlendiriyoruz. Burada gayet başarılı bir işletmemizdeyiz. Her hangi bir sıkıntı göremedik.” dedi.

SİRET ALBAYRAK: “İŞLETMELERİN DOĞRU YÖNLENDİRİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Denetimi yapılan bir işletmenin sahibi Hasan Siret Albayrak, “Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından rutin olarak denetleniyoruz. Şimdiye kadar ciddi bir problem yaşamadık. Bir takım ufak tefek eksikliklerde sağ olsunlar bizi yönlendiriyorlar. Bu da bizim için çok iyi oluyor. Bizde gerekli önlemleri alıp, müşterilerimize kaliteli ve lezzetli yemek sunmaya çalışıyoruz. Doğru bilinen yanlışlar var. Bu eğitimle olabilecek bir durum. Ustalarımız gereken eğitimleri almış. Zeytinburnu Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü tarafından doğru yönlendiriliyor olmaktan son derece memnunuz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sağlık - 1:30 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Tüm Bankalar QNB Mobil'de
  QNB Mobil’in Açık Bankacılık teknolojisi ile kullanıcılar bankacılık işlemlerini farklı banka uygulamaları kullanmaya gerek olmadan QNB Mobil’den görüntüleyebilecek.
 • 02
  Casper Nirvana C370 Günlük Kullanımlar İçin Özenle Tasarlandı!
  Türkiye’nin teknoloji markası Casper, modern tasarımı ve güçlü donanımı sayesinde kullanıcıların hem günlük ihtiyaçlarını hem de kimi iş hayatlarındaki ihtiyaçlarını karşılayacak Nirvana C370 modelini duyurdu.
 • 03
  Kapersy, Prilex Virüsünün Yakında Türkiye'de de Görüleceğini Öngörüyor!
  Siber suçlular, virüslü PoS’larda işlem yapmaya zorlamak için müşterinin temassız ödemelerini engelliyor! Kaspersky, bir grup siber suçlu tarafından yaratılan ve adını 2022’deki en gelişmiş kötü amaçlı Satış Noktası (PoS) yazılımından alan Prilex’in üç yeni çeşidini ortaya çıkardı.
 • 04
  PAGEV Başkanlığına Oy Birliğiyle Yeniden Yavuz Eroğlu Seçildi
  Yeni dönemde katma değeri arttırmaya odaklanacağız PAGEV Genel Kurulu’nda yeniden oy birliğiyle Başkan seçilen Yavuz Eroğlu, “önümüzdeki dönem ‘PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’ gibi projelerle sektörümüzün katma değerini arttırmayı hedefliyoruz” dedi Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Genel Kurulu’nda Başkanlığa oy birliği ile yeniden Yavuz Eroğlu seçildi.
 • 05
  Arzum dünyada başarılı örnekleri olan CO-CEO yönetim sistemine geçiyor
  Arzum’da CO-CEO yönetim dönemi  Elektrikli ev aletleri sektörünün öncü markası Arzum, yeni yönetim sistemine geçiyor.
 • 06
  Enerjisa Enerji, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde yer aldı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ilkesi doğrultusunda kurum içinde yarattığı uygulamalarla Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde (GEI ) yer alma başarısını gösterdi.
 • 07
  27 kadın girişimci daha “İyi İşler"den mezun oldu
  Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın altıncı dönemi tamamlandı.
 • 08
  Buğdayda Damla Sulama Yaygınlaşırsa Önemli Ölçüde Su Tasarrufu Sağlanabilir
  İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ve Ankara Üniversitesi Su Yönetimi Enstitüsü iş birliğiyle, Ülker ana sponsorluğunda ve Brisa, IC İçtaş İnşaat, PepsiCo, Sütaş, Toros Tarım ve TürkTraktör’ün destek sponsorluğunda gerçekleştirilen “Su Riskleri Projesi”nin 1.