16° Parçalı bulutlu

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü sebebiyle 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 11.
Gündem - Kasım 24, 2021 3:10 pm A A

Öğretmenler Günü sebebiyle 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 11.00'de Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Öğretmenler Günü programı saat 11.00'de Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü programına; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner,  siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, basın mensupları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç'ın yapmış olduğu günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Konuşmanın ardından Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bilge Oktar Yılmaz “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiiri, Öğretmen konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Malkara Anadolu Lisesi öğrencisi Dilayda Yılmaz’ın yazdığı kompozisyonu Malkara Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla Koru okudu.

Şiirin ve kompozisyonun okunmasının akabinde emekli öğretmenler adına Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’nden emekli olan Hülya Dinç’in konuşmasıyla devam eden programda, Şehit Öğretmenlerimiz anısına hazırlanan video gösterimi gerçekleştirildi.

Video gösteriminin ardından 2021 LGS sonuçlarında elde edilen başarıdan ve göstermiş oldukları olağanüstü gayret ve çalışmaları ile emsallerine göre başarılı bir şekilde görev yapan öğretmenlere başarı belgeleri, emekli olan öğretmenlere de Hizmet Şeref Belgeleri ve plaketleri Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel tarafından takdim edildi.

Adaylığı kaldırılan öğretmenler adına Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Sadık Berk Tınaz’ın yapmış olduğu konuşmasının ardından adaylığı kaldırılan öğretmenler yemin ettiler.

Yemin töreninin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç ödüllerini takdim ettiler.

Ödül takdiminin ardından Öğretmenler Günü kutlama programı son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 3:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Öğretmenler En Çok Neyden Şikayetçi ? (Özel Haber)
  Türk Eğitim Sen tarafından yapılan ankette öğretmenlerin en çok şikayetçi olduğu konular gün yüzüne çıktı. Katılımcıların yüzde 58’i Milli Eğitim Bakanlığı ve bakanlık taşra teşkilatlarında liyakatsız yöneticilerin tutum, davranış ve uygulamalarından şikayetçi oldu ! Ankete katılımcıların %52,52’si il/ilçe müdürlüklerinde en çok yaşadıkları sorun olarak liyakatsiz yöneticilerinin tutum, davranış ve uygulamaları olarak belirtmişlerdir. %22,24’ü ise hiçbir […]
 • 02
  Horlamaya Çözüm
  Horlamaya Çözüm !  Horlama, uyku ve yaşam kalitesini engelleyen sorunların başında geliyor. Horlama şikayeti olan kişilerin sabahları fazlasıyla yorgun, halsiz ve kalitesiz uykuyla güne başladıklarını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, bu rahatsızlığın ‘Su Diyeti’ ile kişinin kilosuna bağlı olarak 1 – 4 aylık süre içinde ve yüzde 95’in üzerinde başarı oranıyla tedavi edilebileceğini ifade ediyor.  Dr. […]
 • 03
  Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkındırma Derneğinden Gazeteci Ferhat Aydoğan’a Teşekkür
  Dünya Basın Federasyonu Üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan, Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret etti. Aydoğan gerçekleştirdiği ziyarette, dernek başkanı Ali Genç’e hizmet anısına onur plaketi takdim ederek işlerinde başarılar diledi. Aydoğan gerçekleştirdiği ziyarette, Dernek Başkanı Ali Genç’e hizmet anısına onur plaketi takdim ederek işlerinde başarılar diledi. Ziyaretten dolayı memnuıniyetini belirten Dernek Başkanı Ali Genç, […]
 • 04
  Ege Kıyılarında Fırtına Devam Edecek
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kıyı Ege’de devam eden kuvvetli fırtınanın yarın da (30 Kasım 2021 Salı) etkili olacağı bilgisini verdi.
 • 05
  ORGANICS by Red Bull “Organics Sunday” ile bomontiada’da Sertab Erener ve Gülinler Rüzgarı Esti
  Türkiye’nin ilk organik içerikli gazlı içecek serisi ORGANICS by Red Bull’un müzik, çağdaş sanat ve gastronomiyi harmanlayan ORGANICS by Red Bull Sessions çatısı altında, 28 Kasım’da Yapı Kredi bomontiada’da Organics Sunday etkinliği gerçekleştirildi.
 • 06
  Cartel Grubu’nun İnceefe’sinden Pandemic albümü
  Efsane CARTEL grubunun kurucu üyelerinden İnceEfe'nin kurduğu Efeler Area şirketinin yapımcılığını üstlendiği, 19 sanatçının şarkılarının bulunduğu PANDEMIC isimli toplama albüm Cuma günü tüm dijital marketlerde yerini aldı.
 • 07
  Veri madenciliği ile gelecekteki trendler öngörülebiliyor…
  Veri madenciliği, insan gözüyle görülmesi mümkün olmayan finansal eğilimlerin keşfedilmesi, güvenlik açıklarının tespiti, gen haritalandırma ve pazar analizi gibi uygulamaları mümkün kılıyor.
 • 08
  Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Dirikoç ve yöneticilerden NTSO Başkanı Parmaksız’a ziyaret
    Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Nafiz Dirikoç ve beraberindeki kulüp yöneticileri Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M.