10° Parçalı bulutlu

Afganistan’daki Türk vatandaşlarına acil çağrı

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının ivedilikle Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’ne bilgi vermesini istedi. Taliban’ın Afganistan’da tüm büyük kentleri ele geçirerek başkent Kabil’in kapısına dayanmasının ardından, Afganistan’dan ayrılmak isteyen Türkiye vatandaşları için Dışişleri Bakanlığı’ndan bir çağrı geldi. Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan çağrıda, Afganistan’dan ayrılmak isteyen vatandaşların ‘ivedilikle’ Büyükelçiliğe bilgi vermesi istendi. Afganistan'dan ayrılma […]
Gündem - Ağustos 15, 2021 9:22 am A A

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının ivedilikle Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’ne bilgi vermesini istedi.

Taliban’ın Afganistan’da tüm büyük kentleri ele geçirerek başkent Kabil’in kapısına dayanmasının ardından, Afganistan’dan ayrılmak isteyen Türkiye vatandaşları için Dışişleri Bakanlığı’ndan bir çağrı geldi. Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan çağrıda, Afganistan’dan ayrılmak isteyen vatandaşların ‘ivedilikle’ Büyükelçiliğe bilgi vermesi istendi.

20 yıllık işgaline apar topar son vererek Taliban’ın ilerleyişinin önünü açan ABD, Afganistan’daki personelinin tahliyesine bu sabah başladığını açıklamıştı. İngiliz basını İngiltere Büyükelçisinin de ülkeyi bu akşam (pazar) terk edeceğini yazarken, İranlı bir yetkili de Kabil elçiliklerinin pazartesi tahliye edileceğini söylemişti. (DIŞ HABERLER)

 

Bu haber 237 kez okundu.
Gündem - 9:22 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.