26° Parçalı az bulutlu

Agah Efendi İlköğretim Okulu öğrencileri, Coşkun Aral’la bir araya geldi

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki Agah Efendi İlköğretim Okulu'nda eğitim gören öğrenciler için müzelere olan ilgiyi artırmak, sosyal ve kültürel alanda öğrencilerin gelişimlerine katkı sunmak amacıyla İzmir Etnografya Müzesi'ne gezi etkinliği düzenlendi.
Kültür & Sanat - Haziran 16, 2022 11:30 am A A

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki Agah Efendi İlköğretim Okulu'nda eğitim gören öğrenciler için müzelere olan ilgiyi artırmak, sosyal ve kültürel alanda öğrencilerin gelişimlerine katkı sunmak amacıyla İzmir Etnografya Müzesi'ne gezi etkinliği düzenlendi. Organizasyona 2. ve 3. sınıftan karma 20 öğrenci katılım gösterirken, heyecanları yüzlerinden okunan meraklı çocuklar, belgesel çalışması için İzmir'de bulunan savaş muhabiri ve fotoğrafçı Coşkun Aral ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu. Tarihi eserleri yerinde gören öğrenciler, okul müdürü Burçak Akseki öncülüğünde keyifli bir gün geçirdi. Aral, yaşadığı mutluluğu dile getirerek, "Öğrencilerimizle buluşmak ve bilgi aktarımında bulunmak kıymetliydi. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan İzmir Etnografya Müzesi Müdür Yardımcısı Elif Erginer'e ve Agah Efendi İlköğretim Okulu Müdürü Burçak Akseki'ye teşekkür ederim" diye konuştu. Ayrıca Aral, öğrencilerle soru cevap yaparak onların ilgisini çekti.

 

'Farkındalık yarattık'

Etnografya Müzesi Müdür Yardımcısı Elif Erginer, "Tarihi eserler, ait oldukları dönemin sosyo kültürel yaşamını çok net bir biçimde ortaya koymaktadır. Günümüz kültüründe bile hala milattan önceki dönemin izlerini görebiliyoruz. Eşsiz parçaları bünyemizde barındırmak ve ev sahipliği yapmak bizleri gururlandırıyor. Tabi değerli isimleri müzemizde ağırlamak da mutluluk verici. Coşkun Bey de bizi kırmadı ve müzemizi onurlandırdı" ifadelerini kullandı. Agah Efendi İlköğretim Okulu Müdürü Burçak Akseki ise, "Öncelikle büyük bir farkındalık oluşturduğumuzu dile getirmek istiyorum. Coşkun Bey'le inanılmaz 1 saat geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Çocuklarımız, müzedeki tarihi eserlerle ilgili faydalı bilgiler edindi. Coşkun Bey onlara, 'Meraklı olun, araştırın' deyince ertesi gün gözlerindeki ışıltıyı gördüm. Ayrıca Coşkun Bey, bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki sene okulumuza söyleşi gerçekleştirmek için gelecek. Ne kadar fazla çocuğumuza dokunursak, o oranda farkındalığımızı genişleteceğimizi düşünüyorum" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 11:30 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Ferhat Aydoğan’dan Osman Baylaz’a Ziyaret
  Türkiye’nin tanınmış iş adamlarından Zaza lakabı ile tanınan aslen Bingöl’lü olan Osman Baylaz’ı Gazeteci Ferhat Aydoğan Ankara’da ziyaret etti. OSMAN BAYLAZ KİMDİR..! Bingöl merkez Mazrafaki’de, iyi bir siyasetçi, kabul gören bir kanaat önderi ve garip gurebanın koruyucusu bir babanın oğlu olarak dünyaya gözlerini açtığında tarih, 1972’ydi. 1980 darbesinde henüz çocuktu ve zorlu geçen çocukluğunda ilkokulu […]
 • 02
  İznik Belediye Başkanlığı tarafından çalışmaları yürütülen Kütüphane ve Gençlik Merkezi açıldı
  Selçuk Mahallesi Kılıçaslan caddesi üzerinde bulunan eski polis lojmanlarının bulunduğu alanda evlerinin yıkımın ardından kazı çalışmaları gerçekleştirildi.
 • 03
  Saray Belediyesi parkları renklendiriyor
  Saray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan havuz ve parklara renk katıyor.
 • 04
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Didim’de Yolları Yeniliyor
  Kentin birçok noktasında eş zamanlı olarak yol yapım çalışmalarını sürdüren Aydın Büyükşehir Belediyesi, sürücüler ve yayalar için güvenli ve konforlu yollar oluşturmaya devam ediyor.
 • 05
  Van Gölü’ndeki Dip Çamuru Temizliği Devam Ediyor
  Van Büyükşehir Belediyesi, Van Gölü'nü kirlilikten arındırmak amacıyla başlattığı balçık ve dip çamuru temizlik çalışmaları hız kesmeden sürdürüyor.
 • 06
  Beko: Her yıl 100’e yakın çocuk iş cinayetlerinde ölüyor.
  Çocuk işçilerin ölümüne neden olanların kalbi kurusun!   TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifiyle ilgili söz alan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko ‘İşçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerini almadığınız için iktidarınız boyunca her yıl 2 bine yakın işçi arkadaşımız hayatını, maalesef kaybetti, kaybetmeye devam ediyor.
 • 07
  Aliağa’da Kurbanlıklar Alıcılarını Bekliyor
  Kurban Bayramına kısa bir süre kala Aliağa'da kurulan kurban pazarı, satıcılar ile alıcıları bir araya getiriyor.
 • 08
  Yangınlar Sadece Ormanlara Değil, Yaban Hayatına da Zarar Veriyor
  Marmaris’te başlayan ve Bördübet Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’na da yayılan orman yangını sonrasında yaban hayatı uzmanı Ahmet Emre Kütükçü, “Orman Yangınları Sırasında Yaban Hayvanları İçin Tahliye Planı Yapılsın,   İlkyardım Merkezleri Kurulsun” talebiyle change adresinde bir imza kampanyası başlattı ve kampanyaya 10 binin üstünde imza atıldı.