16° Parçalı bulutlu

Ağız ve Diş Sağlığı Sektörünün İsveç ve İsviçre Pazarında Türk Bayrağı Dalgalanacak

Türk sağlık turizmi yeni pazarlara ve yeni alanlara yayılmaya devam ediyor.
Ekonomi - Ocak 11, 2022 11:41 am A A

Türk sağlık turizmi yeni pazarlara ve yeni alanlara yayılmaya devam ediyor. Son dönemde gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte ağız ve diş sağlığı tedavileri yurt dışında sağlık turizmi hizmeti alma amacıyla gelen turistlerin gözde tedavileri arasında yer alıyor. Sağlık turizmi uzmanlarınca yapılan açıklamalara göre nitelikli ve kaliteli hizmet anlayışı ile başarının sürdürülmesi mümkün.

İsveç ve İsviçre Büyük Potansiyele Sahip

Sağlık sistemlerinin yer yer tedavilerde yetersiz kaldığı İsveç ve İsviçre Türk sağlık turizmi için büyük bir potansiyeli içerisinde barındırıyor. Bu iki ülke özelinde yapılan çalışmalar sonucunda İsveç ve İsviçre’de Türk sağlık turizminin etkisini kendini göstermesi bekleniyor.

Yoğun bir şekilde İngiltere ve Almanya’da Türk diş hekimlerinin rekabeti fiyat ve kaliteden dolayı şikayete sebep olmaktadır. Bu nedenle farklı pazarlara yönelmek ve daha niş alanlarda çalışma zorunluğu oluştu. Ortalama diş hastasının getirdiği dövizi yükseltmek ve daha az rekabetin olduğu pazarlara yönelmek Türk sağlık turizmi açısından büyük öneme sahip.

İyi hizmet en iyi reklamdır anlayışı ile yürütülen sağlık turizmi çalışmalarıyla ilerleyen dönemlerde Türkiye’ye yoğun bir hasta akışı bekleniyor. Ağız ve Diş sağlığı hizmetlerinde dünya da markalaşmak amacıyla yoğunlaşan çalışmalarla her yıl 500 binden fazla sağlık turistinin Türkiye’ye geldiği bilinmektedir. Bu sayının İsveç ve İsviçre ülkelerinin potansiyelinin ikiye katlanması hedefleniyor.

Dent Lara City Hedef Odaklı Çalışmalarıyla Fark Yaratıyor

Antalya’da sağlık turizmi odaklı çalışmalarını sürdüren Dent Lara City rotayı büyük bir potansiyeli olan İsveç ve İsviçre ülkelerine çevirdi. Son teknoloji ekipmanlar ve uzman bir ekip iş birliği ile çalışan Dent Lara City’nin yeni hedefi İsveç ve İsviçre’de marka olmak.

Sürdürülebilir, nitelikli ve etik bir sağlık turizmi mümkün vizyonu ile sağlık turizmi çalışmalarını sürdüren kurum ağız ve diş sağlığı sektörünü hedef ülkelerde Türk sağlık sistemi himayesi altına almayı planlıyor. Hedef odaklı yürüttüğü çalışmalarla mutlak başarının peşinde olan Dent Lara City Türk sağlık turizminde bir başarı modeli oluşturmayı hedefliyor.

Tüm bunlara ek olarak sağlık turizminde doktor ve hizmet kalitesi ile gelen başarı odaklı çalışmalarına devam eden Dent Lara City uzman doktorlar ve kusursuz hizmet anlayışı ile ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin kısa süre içerisinde İsveç ve İsviçre ülkelerinde bilinirliğini arttırılmasını planlıyor.

Dent LaraCity’nin uzman doktorlarından olan Ahmet Erdoğan Dent Lara City’nin İsveç ve İsviçre odaklı yaptığı çalışmalarla ilgili olarak; 

‘’Dent Lara City olarak kendimizi Antalya’nın sağlık turizmine açılan kapısı olarak konumlandırıyoruz. Antalya’nın yalnızca tatil turizminde değil sağlık turizminde de dünya markası olması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İsveç ve İsviçre odaklı çalışmalarımızla hedef iki ülkenin ağız ve sağlığında markası olma hedefindeyiz. Kısa süre içerisinde çok yol aldık ancak mevcut durum bizim için kesinlikle yeterli değil. Sahip olduğumuz donanımlı klinik ve uzman ekiplerimizce oluşacak talebe rahatlıkla karşılık verebiliriz.

Hedef ülkelerde yaşayan tüm vatandaşlar en az 1 kere Dent Lara City markasını ve Türk sağlık turizmini duymalı, tanımalı. Nihayetinde yürüttüğümüz çalışmalarla önce Antalya’ya daha sonra Türk sağlık turizmine katma değer sağlayacağız.’’ dedi

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 11:41 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Belediye Ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
  Nevşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, şehir içinde ulaşımın aksamaması ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
 • 02
  Fuarlar ilk günden yoğun ilgi gördü
  Antalya ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve 21 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek olan '28.
 • 03
  Belediye Ekipleri Buzlanmaya Karşı Solüsyon Çalışması Yapıyor
  Nevşehir Belediyesi, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile birlikte trafikte sürücülerin mağduriyet yaşamaması için yoğun olarak kullanılan yollarda ve ana arterlerde buz solüsyonu uygulaması yaptı.
 • 04
  Buldan: HDP’nin durduğu yer diyalog ve müzakere zeminidir, yalanlarınızın hükmü yoktur
  Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, partimizin haftalık Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Buldan, şunları söyledi: Hrant’ın bize emanet ettiği barışı ve özgür ülke düşünü unutmadık Yarın 19 Ocak, yani Sevgili Hrant Dink’in katledilişinin 15’inci yıl dönümü. Sevgili Ahparig’i saygıyla, sevgiyle ve büyük özlemle anıyorum. Evet, Hrant’sız 15 yıl geçti ama umut dolu […]
 • 05
  Zeynep Yılmazok: Kimdir? kaç yaşında ve aslen nerelidir?
  Zeynep yılmazok aslen Erzurum’lu olup İstanbul doğumlu 38 yaşında 4 çocuk annesi Üsküdar Kuzguncuk’da Cafe Bonbon adınca çok şirin bir mekan işletmecisi. İşletmeyi diğerlerinden ayrı kılan ise tüm ürünlerini kendisi en sağlıklı ve doğal ürünler kullanarak hazırlıyor. Özellikle ev yapımı soslar ve reçellerle kahvaltısı çok ilgi görürken kendi yöresine ait kete ve kadayıf dolmasıda bulunuyor. […]
 • 06
  Öğrencilere Zabıta Mesleği Tanıtılıyor
  Malkara Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, Zabıtası Meslek Tanıtım etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki ilköğretim okullarında öğrencilere zabıta mesleğinin tanıtımı, görevi ve zabıtanın sorumluluk alanı gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular.
 • 07
  Büyükşehir Belediyesi Aydın’ı beyaza bürüyen kara karşı çalışma yapıyor
    Sabahın erken saatlerinden itibaren Aydın'da etkisini gösteren şiddetli kar yağışına karşı hazırda bekletilen Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda çalışma yapmaya başladı.
 • 08
  Balat ek hizmet binası törenle açıldı
  Nilüfer Belediyesi, Balat Mahallesi’ne bölgenin pek çok ihtiyacını karşılayacak bir hizmet binası kazandırdı.