16° Parçalı bulutlu

Ahmet Akın: 23 Nisan’ı, Kıvançla, Onurla, Gururla Kutluyoruz

Gündem - Nisan 22, 2022 6:10 pm A A

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Türk Milleti’nin kendi yazgısını sahiplendiği gün olan 23 Nisan’ın 102’inci yılını coşku, kıvanç ve gururla kutladıklarını söyledi. Ahmet Akın, “Türk Milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bağımsızlığını kazanan, TBMM’nin açılışı ile iradesine kavuşan Türk Milleti’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Kuvayı Milliyenin Başkenti Balıkesir’in bir evladı ve kahraman Balıkesir’in milletvekili olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir üyesi olmaktan onur duyduğunu ifade etti. Ahmet Akın şöyle devam etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varoluşunun temel dayanağıdır. Demokrasi kalemiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü ‘bayram’ olarak çocuklarına armağan eden Atatürk, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni en somut bir şekilde bugünlere taşımış liderdir. 23 Nisan, Milletimizin en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri çocuklarımızın bayramıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk Milleti olarak bizim gururumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyor, çocuklarımızın tüm ulusumuzun 102’inci yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Gündem - 6:10 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER