16° Parçalı bulutlu

Amazonlar ve Titanlar Sanat Buluşması başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Amazonlar ve Titanlar Sanat Buluşması 15-16 Nisan tarihlerinde İzmirli sanatseverlerle buluşacak.
Kültür & Sanat - Nisan 13, 2022 1:20 pm A A

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Amazonlar ve Titanlar Sanat Buluşması 15-16 Nisan tarihlerinde İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Etkinlikte Türkiye’nin usta sanatçıları ve genç sanatçılarına ödül de verilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'i kültür sanat kentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği işbirliğiyle 15-16 Nisan tarihlerinde 3. Uluslararası Amazonlar ve Titanlar Buluşması düzenleniyor. Dünya Sanat Günü olan 15 Nisan’da başlayacak etkinlik Yeşilyurt’ta Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde İzmirli sanatseverlerle buluşacak. İki günlük etkinlik kapsamında kendi alanlarında başarılı olan çok sayıda ressam, heykel, seramik ve fotoğraf sanatçısı, müzisyen ve şair bir araya gelecek.

Sanat buluşmasında, tiyatro dalında usta sanatçı Genco Erkal’a, edebiyat dalında Yaşar Aksoy’a “Yaşam Boyu Onur Ödülü”, son yıllarda başarılarıyla gençlere örnek oluşturan müzikte Ercan ve Gökhan Çağıran, sinemada İzmirli kadın yönetmen Gülten Taranç ve yurt dışında birçok ödül alan piyanonun altın kızı Nil Göksel’e Başarı Ödülü verilecek.

Dünyanın dört bir yanından sanat
Arnavutluk’tan ünlü ressam Jona Dividi ve İran’ın ünlü ressam ve şairi Ali Reza Ghoojari’nin  canlı performansıyla katılacağı etkinliğe Clemens Beungkun (Güney Kore), Burhan Ahmeti (Makedonya), Elizabeth Tuganova (Rusya), Mohammed Kara Damour (Suriye), Nevai Metin Memmedoğlu (Azerbaycan), Kiron Soni Gupts (Hindistan), Palash Paul (Hindistan), Petia Papazova (Bulgaristan), Leva Ceruka (Ukrayna), Vahida Nimanbegu (Hırvatistan) eserleriyle katılacak.

Şölen havasında
İzmirli yönetmen Gülten Taranç ile romanı Amerika’da filme alınan Tülay Pırlant’ın film ve fragmanları eşliğinde yapılacak söyleşilerle beraber ülkemizin ilk kadın bandosu “Bando Rio”nun, Hülya Gül eşliğinde konseri ve Maskizm görsel sunumuyla Eylem Sürer İzmirli sanatseverlere unutulmayacak sanat şöleni vadediyor. Etkinliğin genel koordinatörlüğünü şair-yazar Dr. Ümit Yaşar Işıkhan, sergi küratörlüğünü Şefkat İşlegen, canlı performans koordinatörlüğünü UASB Kuzey Afrika temsilcisi Seher Söyleme Çelik ve sahne sunumunu şair-ressam F. Elvin Öztürk ile Tr35 televizyonunun program ve haber sunucusu Kutluhan Nesil’in yapacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 1:20 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.