16° Parçalı bulutlu

AMD’den Mercedes-AMG Petronas F1 takımına performans desteği

AMD EPYC işlemciler Mercedes-AMG Petronas F1 takımına performans desteği sağlıyor   Aerodinamik testlerde sınırları zorluyan AMD EPYC™ işlemciler, sekiz kez Üreticiler Şampiyonu olan Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için yüzde 20 performans katkısı sunuyor AMD, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı ile aerodinamik test kapasitesini artıran ve 2021 yarış sezonunun sonunda Mercedes-AMG Petronas takımının sekizinci Üreticiler Şampiyonasını kazanmasına katkıda bulunan işbirliğinin yeni ayrıntılarını duyurdu.
Teknoloji - Nisan 13, 2022 10:50 am A A

AMD EPYC işlemciler Mercedes-AMG Petronas F1 takımına performans desteği sağlıyor
 

Aerodinamik testlerde sınırları zorluyan AMD EPYC™ işlemciler, sekiz kez Üreticiler Şampiyonu olan Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için yüzde 20 performans katkısı sunuyor

AMD, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı ile aerodinamik test kapasitesini artıran ve 2021 yarış sezonunun sonunda Mercedes-AMG Petronas takımının sekizinci Üreticiler Şampiyonasını kazanmasına katkıda bulunan işbirliğinin yeni ayrıntılarını duyurdu. AMD EPYC işlemcilerini kullanan ekip, F1 araçlarının aerodinamik akışını modellemek ve test etmek için kullanılan hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) iş yükleri için yüzde 20 performans artışı elde etmeyi başardı.
 

AMD Sunucu İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dan McNamara, "Yarış ve teknolojinin en ileri noktasında faaliyet gösteren, son derece saygın bir F1 takımı olan Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz. F1 takımları için aerodinamiğin en etkili hesaplamalı analizine sahip olmak, bir yarışı kazanmak ve kaybetmek arasındaki fark anlamına geliyor. Önceki tedarikçiye göre daha düşük maliyetle daha hızlı bilgi işlem sağlayan AMD EPYC işlemcileri ile Mercedes-AMG F1 ekibi, pistte ve veri merkezinde mümkün olduğunca rekabetçi olabilecek” değerlendirmesinde bulundu.

Mercedes-AMG Aero Geliştirme Yazılımı Başkanı Simon Williams ise "AMD EPYC işlemcileri çok güvenilir ve bize daha hızlı yinelemeli performans hedefimize ulaşmak için aerodinamik performansını mümkün olan en yüksek düzeyde sunan bir platform sağlıyor. Önceki sistemimize göre CFD iş yükü süremizi yarıya indiren, yüzde 20 performans artışı elde ettik. Bu, geçmişteki yüzde bir veya iki kazanımımıza kıyasla büyük bir adım” diye devam etti. 
 

• AMD EPYC işlemciler, ekibin önceki sunucusuna kıyasla hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) iş yükleri için yüzde 20 performans artışı sağlıyor.

 

• AMD EPYC işlemcileri kullanan Mercedes-AMG Petronas F1 ekibi, Fédération Internationale de l'Automobile tarafından uygulanan bütçe düzenlemelerini karşılamak için gereken fiyat-performansı sunarken, çığır açan aerodinamikler geliştirerek CFD ile mümkün olanın sınırlarını zorluyor ( FIA).

AMD ve Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı, ilk olarak 2020'de iki şirketin yüksek performans tutkusunu birleştiren çok yıllı bir ortaklık duyurdu. AMD ve Mercedes-AMG Petronas Formula One Team'in yaptığı çalışmalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı ziyaret edin.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 10:50 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.