Amgen Türkiye Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörü Selim Özyılmaz “Fortune Türkiye 50 CMO Listesi”nde

Amgen Türkiye Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörü Selim Özyılmaz; Fortune Türkiye dergisinin dijital dönüşüm, yenilik ve veriye dayalı müşteri deneyimi sağlama konusunda, en başarılı CMO’lara yer verdiği “Fortune Türkiye 50 CMO Listesi”ne girerek ödüle layık görüldü.
Ekonomi - Nisan 6, 2022 9:40 am A A

Amgen Türkiye Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörü Selim Özyılmaz; Fortune Türkiye dergisinin dijital dönüşüm, yenilik ve veriye dayalı müşteri deneyimi sağlama konusunda, en başarılı CMO’lara yer verdiği “Fortune Türkiye 50 CMO Listesi”ne girerek ödüle layık görüldü.  

 

Yakın zamanda Amgen Türkiye Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörlüğü görevini üstlenen Selim Özyılmaz, ekonomi dergisi Fortune’un “Fortune Türkiye 50 CMO Listesi”ne girdi. Özyılmaz, şirketlerin dijital dönüşüm stratejilerine liderlik eden, marka deneyiminin duygusal yönünü daha derin anlayışla dengelemek üzere sorumluluk üstlenen en başarılı CMO’lar arasında gösterildi. Selim Özyılmaz ödülle ilgili değerlendirmesinde, “Amgen ve Gensenta olarak ülkemizdeki ihtiyaç sahibi hastaların en etkin şekilde alanının en iyisi tedavilerden faydalanmasını sağlamaya odaklanıyoruz. Ekibimiz, kaliteye bağlılığımız ve insan biyolojisi alanındaki derin bilgi birikimimiz en güçlü kaslarımız. Bu alanlardaki yatırımlarımızı artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Özyılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Amgen, öncü bilimi ile insan sağlığını tehdit eden hastalıklara karşı yenilikçi tedaviler keşfedip geliştiriyor. Gensenta ile de aynı odağa hizmet edecek şekilde yüksek kalitede ve katma değer oluşturan eşdeğer ürünlerin Türkiye pazarı ve uluslararası pazarlarda sunumunu yapıyoruz. Yüksek teknoloji ile donatılmış üretim hatlarımızda uluslararası biyoteknoloji firmalarına üretim alanı sağlayarak biyoteknolojik ürünlerin yerli olarak üretilmesine öncülük ediyoruz. Biyoyüzyılın merkezindeki şirketlerden biri olarak, hastalara mümkün olan en yüksek kalitede ürünler sunabilmek adına çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşıyoruz.  Bu çabalarımızın takdir görmesinden de büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

Amgen ve Gensenta ailesine 2018 yılında katılan Selim Özyılmaz şirkette; Amgen Satış ve Pazarlama Etkinliği Kıdemli Müdürü, Nefroloji İş Birimi Müdürü ve Gensenta Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptı. Özyılmaz, 2022 Nisan ayı itibariyle Amgen Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörü olarak atandı.  

 

Fortune Türkiye'nin global ve Avrupa ofisleriyle ortaklaşa; Türkiye'deki başarılı CMO-pazarlama liderlerinin Avrupa ve dünyadaki çalışmalarını, eğitimlerini ve kariyer süreçlerini takibe alarak hazırladığı "Fortune 50 CMO Listesi", Fortune 500 listesindeki şirketlerin C-Level yöneticilerinin performanslarına göre hazırlanıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 9:40 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Aynı Anda iki projeyle ekranlarda
  Kasaba Doktoru’ndaki Berna karakteriyle gönüllere taht kuran Banu Karagöz, Tabii’de yayınlanan iki dönem projesiyle yeniden kamera karşısına geçti.
 • 02
  Özel sporcular Türkiye Şampiyonasına gidiyor
  Özel Sporcular Türkiye Şampiyonası’nda Kocaeli’yi temsil edecek özel sporcular, düzenlenen turnuvada belirlendi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Özel Sporcular Türkiye Şampiyonası’nda Kocaeli’yi temsil edecek atletizm, gülle ve cirit atma sporcularının belirlendiği turnuva İzmit Atletizm pistinde düzenlendi.
 • 03
  KO-MEK Dilovası ilçe sergisi açıldı
  12 ilçede 12 ayrı sergi düzenleyerek el emeği göz nuru ürünleri sergileyen KO-MEK Dilovası ilçe sergisinin açılışını vatandaşların yoğun katılımı ile yaptı.
 • 04
  Ankara Üniversitesinde Depremden Etkilenen İllerin Türküleri Yankılandı
  Ankara Üniversitesinde, 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin açtığı yaraların sarılmasına destek olmak amacıyla tüm repertuvarı felaketten etkilenen illerin türkülerinden oluşan “Deprem Özel Konseri” düzenlendi.
 • 05
  Başkan Büyükekşi Akademi Ziyaretlerine Çaykur Rizespor ile Devam Etti
  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Altyapı Akademileri Projesi kapsamında Altyapı Akademilerinde Türkiye Modeli oluşturmak ve sürdürebilmek adına gerçekleştirdiği kulüp akademileri ziyaretlerine bir yıl aradan sonra Süper Lig’e yükselen Çaykur Rizespor ile devam etti.
 • 06
  Küçüklerden mesaj dolu çizgiler
  Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi’nde bir dönem daha başarıyla tamamlandı.
 • 07
  “Rusya- İslam Dünyası: Kazanforum 2023" 16. Uluslararası Ekonomi Forumu Kazan'da Düzenlendi
  Rosatom Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktörü ve Bölge Başkan Yardımcısı Alexander Voronkov: “Nükleer enerji, ekolojik olması, enerji üretmesi ve ekonomik faydaları bakımından benzersiz” “Akkuyu NGS, tek başına ülkenin elektrik ihtiyacının yaklaşık %10’unu karşılayacak ve atmosfere salınan karbondioksit miktarını yılda yaklaşık 18 milyon ton azaltacak” Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da “Rusya-İslam Dünyası: Kazan Forum 2023” başlıklı 16.
 • 08
  ''Dostlarla Akşam Yemeği'' Haziran Sonuna Kadar Her Çarşamba House OF Performance HoP' da
  House of Performance (HoP)’ın kendi prodüksiyonu olan ve Genel Sanat Yönetmeni   Özen Yula’nın yönettiği, Yazar Donald Margulies’in yazdığı, Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar’ın oynadığı ”Dostlarla Akşam Yemeği” adlı oyun, 17 Mayıs’ta prömiyer yaparak oldukça ilgi gördü.