16° Parçalı bulutlu

Ankara Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Ödenmemiş Elektrik Faturaları İçin Kampanya

Gündem - Nisan 13, 2022 3:42 pm A A

Ankara Büyükşehir Belediyesinin “6 Milyon Tek Yürek” adıyla başlattığı ve Ramazan ayında da devam eden dayanışma hareketi, yardımsever ve ihtiyaç sahiplerini buluşturmaya devam ediyor.

ABB, https://ankaratekyurek.com/ adresi üzerinden “Su Ver” ve “El Ver “den sonra şimdi de “Elektrik Faturası Öde” uygulamasını başlattı. Tüm Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan toplumsal dayanışma çağrısını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Yavaş, ”İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarını ödeyebileceğiniz kampanyamızı başlattık. Siz bu kentin ümitlerini hep iyilikle yeşerttiniz. Gelin, yine tüm karanlıkları dayanışmayla aydınlatalım” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldığı günden itibaren hem Türkiye’ye hem de dünyaya örnek olan toplumsal dayanışma hareketi “6 Milyon Tek Yürek” bu yıl Ramazan ayında devam ediyor.

Hayırsever vatandaşlarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gören Büyükşehir Belediyesi, https://ankaratekyurek.com adresi üzerinden “Su Ver” ve  “El Ver” uygulamasından sonra şimdi de ihtiyaç sahiplerinin elektrik faturaları için “Elektrik Faturası Öde” kampanyasını başlattı.

     Yeni kampanyanın başladığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hayırseverlere, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarını ödeyebileceğiniz kampanyamızı başlattık. Siz bu kentin ümitlerini hep iyilikle yeşerttiniz. Gelin, yine tüm karanlıkları dayanışmayla aydınlatalım” sözleriyle çağrıda bulundu.

RAMAZAN AYININ RUHUNA YAKIŞAN KAMPANYA

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, beraberliğin ve dayanışmanın ön plana çıktığı Ramazan ayında vatandaşların yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, iyilik hareketinin büyümesine aracı oluyor.

Ramazan ayında dayanışma ruhunun büyüdüğü Başkent’te https://ankaratekyurek.com adresi üzerinden “Su Ver” uygulaması ile sosyal yardım alan vatandaşların su faturaları ödenirken, “El Ver” uygulaması ile de ihtiyaç sahiplerine “100, 200, 300, 400 ve 500 TL” tutarında nakit yardımında bulunulabiliyor.

Ramazan ayının başlamasıyla bugüne kadar (13 Nisan 2022 itibarıyla) hayırsever vatandaşlar 11 bin 243 adet su faturası için 745 bin 468 TL öderken, 3 bin 788 kişiye 1 milyon 128 bin 700 TL tutarında nakit desteğinde bulundu.

“Elektrik Faturası Öde” kampanyasının başlatıldığı andan itibaren ise hayırseverler tarafından 413 adet elektrik faturası için 38 bin 857 TL ödeme gerçekleştirildi.

ABB Türkiye’de bir ilk olarak ayrıca kayda alınmış açlık sınırı altındaki 25 bin 915 ihtiyaç sahibi ailenin Başkent Kartlarına online ödemeyle destek yapılabileceğini de duyurdu.

Gündem - 3:42 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.