16° Parçalı bulutlu

Antrenman Tekniklerinin Doğru Bir Şekilde Uygulanması

Spor - Nisan 5, 2022 7:36 pm A A

Spor hayatının getirilerinin tümünde yararlanabilmek için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu seçimlerin en başında gelen ve bu işe başlamanın ilk adımı olan iyi bir spor salonu ve profesyonel antrenör önemli etkenlerdir. Bu sayede antrenmanda uygulanan egzersizlerin doğru bir şekilde öğrenilmesi ve yapılması sağlanır.

 

Yanlış seçimler doğrultusunda sahte antrenörler ile çalışıldığı takdirde bu egzersizlerin yanlış bir şekilde yapılması halinde verimli sonuçlar elde edilememekte ve sadece zaman kaybından ibaret bir deneyim sağlanmaktadır. Fakat iyi bir antrenör ile egzersizlerin uygulama teknikleri doğru bir şekilde öğrenildiğinde ve uygulandığında kısa süre içinde aynaya bakarak sonucunu görmeniz mümkün olmaktadır.

İnsana özgüven veren bu spor, insan kendisini sevmeyi de öğretmektedir. Kendisine daha çok bakan, sağlığına dikkat eden bir birey oluşturan bu hizmet ve spor dalı son derece yaygın ve üzerine düşülmesi gereken bir konudur.

 

Kişiye özel antrenman programı hazırlanarak bu programın içerdiği egzersizlerin uygulanış teknikleri antrenör tarafından öğrenilmektedir. Herhangi bir durumda antrenöre başvurularak hatırlanılmalıdır. Bu sporda önemli etken olan irade ve sabır etkenleri özellikle yeni başlayanlar için sıkıntılı durumlara yol açabilmektedir.

 

Yanlış egzersiz uygulamaları ile vücut yorulduğunda kişi bu sporu yapmak istemeyebilmekte ya da ara vermek isteyebilmektedir. Fakat doğru egzersiz tekniği uygulanarak verimli sonuçlar elde edildiğini göre kişiyi spora teşvik oluyoruz. Bu egzersizler ne kadar doğru uygulanırsa bu spor o kadar sevilir ve keyifli hale gelmektedir.

 

Örnekle açıklamak gerekirse, her gün çalıştırılan karın bölgesi hareketleri oldukça zaman almaktadır. Yanlış egzersiz uygulamaları sonrasında bu bölgeyi çalıştırmak üzere mekik sehpasına yattığınızda yorulduğunuz için bu hareketleri yapasınız gelmeyebilir. Fakat dinç bir vücudun kondisyonunun korunması durumunda daha verimli bir karın bölgesi çalışması ortaya çıkabilmektedir.

 

Egzersizler sonrasında kas çalışması verimli bir şekilde sağlandığından aynaya hemen bakarak kendinizi teşvik edebilir, motivasyonunuzu koruyabilirsiniz. Her yönden önemli olan doğru egzersiz uygulamaları iyi antrenörlerden iyi sporcular oluşması sonucunun elde edilmesini de sağlamaktadır.

Profesyonel olarak da yapılmakta olan vücut geliştirme sporunda doğru antrenman teknikleri ile bu seviyeye ulaşılabilmektedir. Antrenman tekniği ne kadar doğru uygulanırsa o kadar başarı söz konusudur. Kişinin iradesi ve sabrına da kalmış olan bu durum iyi bir antrenör hizmeti ile periyodik kontrolleri sağlanarak test edilerek kişinin verimini arttırıcı yollara başvurulabilmektedir.

 

Piyasada birçok ticari amaçlı spor salonu hizmeti bulunduğunda iyi bir piyasa araştırması yaparak doğru seçimler ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Önemli bir unsur olan beslenme düzeni için de beslenme programı hazırlanarak sağlıklı beslenme düzen sağlanmaktadır. Bu işin baş yapıtı olan proteini hangi gıdalardan ne oranda alacağınızı öğrenerek sağlıklı beslenmeyi mümkün kılan spor, yaygın bir şekilde yapılmakta ve vücut sağlığı açısından önemli bir rol üstlenmektedir.

Spor - 7:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.