16° Parçalı bulutlu

Apple iPhone fiyatları önemli ölçüde düştü

Teknoloji - Ocak 12, 2022 4:36 pm A A

Apple iPhone fiyatları önemli ölçüde düşmeye başladı. Genel olarak bakıldığında fiyatların aşağı doğru sert bir şekilde gerilediğini görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta yaşanan döviz krizi nedeniyle Apple iPhone fiyatları önemli ölçüde yükselmişti. Dolar 18 TL seviyelerini görürken euro 20 TL’ye kapak atmıştı. Durum böyle olunca birçok kişi tedirginlik yaşadı. Apple ürünleri adeta otomobil fiyatları ile yarışır hale geldi.

Doların hızlı bir şekilde geriye çekilmesi ve 11,6 düzeyine ulaşması fiyatlarda önemli ölçüde indirim sağladı. Fakat eski fiyatlar ile kıyaslandığında biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz. Mesela iPhone 11 64 GB fiyatı 10 bin 999 TL oldu. Bu ürünü geçen hafta almak isteseydiniz 13 bin 999 TL ödemeniz gerekecekti.

Apple tarafından yapılan fiyat değişimlerine baktığımızda kullanıcıların memnun olma ihtimali yüksek. Mesela iPhone 12 64 GB yeni fiyatı 14999 TL oldu. Geçtiğimiz hafta almak isteseydiniz 19499 TL ödemeniz gerekecekti. Böylece şirketin bu ürün için 4500 TL indirim yaptığını görüyoruz.

MacBook cihazlarında da benzer fiyat değişimlerinin yaşandığını görüyoruz. MacBook Air M1 256 GB modelinin yeni fiyatı 14999 TL oldu. Eğer bu ürünü geçtiğimiz hafta almak isteseydiniz 19999 TL ödemeniz gerekecekti. Böylece 5000 TL daha düşük bir fiyat ile bu cihazı alabileceksiniz. Apple iPhone fiyatları ağırlıklı olarak 4 bin ile 6 bin TL arasında fiyat gerilemesi yaşadı.

Apple iPad modellerinde de yine benzer fiyat değişimleri olduğu görülüyor. iPad mini 64 GB yeni fiyatı 7899 TL oldu. Geçtiğimiz hafta bu ürünü almak isteseydiniz 10449 TL vermeniz gerekiyordu.

Teknoloji - 4:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

  • 01
    Belediye Ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
    Nevşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, şehir içinde ulaşımın aksamaması ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
  • 02
    Fuarlar ilk günden yoğun ilgi gördü
    Antalya ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve 21 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek olan '28.
  • 03
    Belediye Ekipleri Buzlanmaya Karşı Solüsyon Çalışması Yapıyor
    Nevşehir Belediyesi, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile birlikte trafikte sürücülerin mağduriyet yaşamaması için yoğun olarak kullanılan yollarda ve ana arterlerde buz solüsyonu uygulaması yaptı.
  • 04
    Buldan: HDP’nin durduğu yer diyalog ve müzakere zeminidir, yalanlarınızın hükmü yoktur
    Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, partimizin haftalık Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Buldan, şunları söyledi: Hrant’ın bize emanet ettiği barışı ve özgür ülke düşünü unutmadık Yarın 19 Ocak, yani Sevgili Hrant Dink’in katledilişinin 15’inci yıl dönümü. Sevgili Ahparig’i saygıyla, sevgiyle ve büyük özlemle anıyorum. Evet, Hrant’sız 15 yıl geçti ama umut dolu […]
  • 05
    Zeynep Yılmazok: Kimdir? kaç yaşında ve aslen nerelidir?
    Zeynep yılmazok aslen Erzurum’lu olup İstanbul doğumlu 38 yaşında 4 çocuk annesi Üsküdar Kuzguncuk’da Cafe Bonbon adınca çok şirin bir mekan işletmecisi. İşletmeyi diğerlerinden ayrı kılan ise tüm ürünlerini kendisi en sağlıklı ve doğal ürünler kullanarak hazırlıyor. Özellikle ev yapımı soslar ve reçellerle kahvaltısı çok ilgi görürken kendi yöresine ait kete ve kadayıf dolmasıda bulunuyor. […]
  • 06
    Öğrencilere Zabıta Mesleği Tanıtılıyor
    Malkara Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, Zabıtası Meslek Tanıtım etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki ilköğretim okullarında öğrencilere zabıta mesleğinin tanıtımı, görevi ve zabıtanın sorumluluk alanı gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular.
  • 07
    Büyükşehir Belediyesi Aydın’ı beyaza bürüyen kara karşı çalışma yapıyor
      Sabahın erken saatlerinden itibaren Aydın'da etkisini gösteren şiddetli kar yağışına karşı hazırda bekletilen Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda çalışma yapmaya başladı.
  • 08
    Balat ek hizmet binası törenle açıldı
    Nilüfer Belediyesi, Balat Mahallesi’ne bölgenin pek çok ihtiyacını karşılayacak bir hizmet binası kazandırdı.