16° Parçalı bulutlu

Ayşen Özyeğin, AÇEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) kurucusu Ayşen Özyeğin, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti.
Ekonomi - Kasım 22, 2021 1:30 pm A A

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) kurucusu Ayşen Özyeğin, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti. Ayşecan Özyeğin Oktay, 4 yıllık Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından Kasım 2021 itibarıyla AÇEV’de Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışan AÇEV’in 28. yaşını doldurduğunu vurgulayan Ayşen Özyeğin, “İlk günden bu yana AÇEV’de hep ‘Bilimi toplumla buluşturma’ ilkesini savundum. Kuruluşundan bu yana topluma hizmet yolunda en anlamlı girişimim olan AÇEV misyonunun, bundan sonra kızım Ayşecan Özyeğin Oktay’ın önderliğinde sürdürüleceğine ve çok daha ileri başarılara taşınacağına eminim” dedi.

Kuruluşundan bu yana AÇEV’in çalışmalarının içinde olduğunu belirten Ayşecan Özyeğin Oktay “Neredeyse AÇEV’le birlikte büyüdüm diyebilirim. Bu süreçte sahada katılımcılarımızdan ve tüm paydaşlarımızdan öğrendiklerimin, hem sosyal sorumluluk anlayışımda hem de kendi ebeveynlik deneyimimde büyük faydasını gördüm. Aile ve çocuklara yönelik projelerini çok değerli bulduğum AÇEV’in Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmekten büyük gurur duyuyorum ve birlikte yaratacağımız yenilikler için heyecanlıyım” ifadelerini kullandı. 

Ayşen Özyeğin’in AÇEV’de eğitimle geçen 28 yılı
Kuruluşundan bugüne geçen 28 yıllık dönemde uyguladığı yüz yüze eğitim programlarıyla 1 milyondan fazla kişiye ulaşan ve 13 bin 500 gönüllü eğitimci yetiştiren AÇEV, Ayşen Özyeğin’in yönetim kurulu başkanlığında başta Millî Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikala Bakanlığı olmak üzere farklı kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği sağlayıp Türkiye’de sektörler arası iş birliği örnekleri oluşturdu. AÇEV program ve projeleri Türkiye sınırlarını aşarak, yeni iş birlikleri ile Avrupa, Orta Doğu, Güney Amerika ve Doğu Asya’da 14 ülkeye taşındı.

İhtiyaç sahibi kitleleri önceliklendiren ve hedefe odaklı hizmet götürülmesi için yeni çalışmalara önderlik eden Özyeğin, anadili Türkçe olmayan çocuklara yönelik geliştirilen yaz anaokulları programları, kırsal alanda yaygınlaşan eğitim programları, deprem ve afet sonrası destek hizmetleri gibi çalışmaların birçoğunu kişisel girişimleri sonucu hayata geçirdi.

AÇEV’in daha geniş kitlelere ulaşması ve bunun için çağımızın sunduğu teknoloji imkanlarının eğitim amacıyla kullanılması gerektiğine inanan Ayşen Özyeğin, Benimle Oynar mısın?, Bizim Sınıf gibi milyonlara ulaşan televizyon programları ve İlk 6 Yıl gibi mobil uygulamalar ile AÇEV’in birçok yeniliğe imza atmasına liderlik etti.  

Ayşecan Özyeğin Oktay hakkında:
AÇEV Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra Fiba Grubu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu üyeliği görevini yürüten Ayşecan Özyeğin Oktay’ın, ayrıca Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti, Ashoka Sosyal Girişimcilik Destekçi Ağı, Doğal Hayatı Koruma Derneği Mütevelli Heyeti, Esas Sosyal Danışma Kurulu ve TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası üyeliği bulunuyor. Eğitimini Duke Üniversitesi Ekonomi lisans ve Stanford Üniversitesi İşletme yüksek lisans olarak tamamlayan Ayşecan Özyeğin Oktay, evli ve 3 çocuk annesidir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 1:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim
  Manisa’da esnaf ziyaretinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” sorusuna, “Ben cumhurbaşkanı adayı değilim diye ilan ettim zaten” yanıtını verdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa’nın Turgutlu ve Şehzadeler ilçelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Turgutlu’da Atatürk Bulvarı’ndaki işletmeleri ziyaret eden Akşener, esnafla sohbet etti. İlçe ilçe, il il esnafı gezdiklerini, bu […]
 • 02
  Virüs ve bakteriler ‘Sis’ e tutunuyor!
  Normal şartlarda havadaki kirleticilerin, hava hareketleriyle bir bölgeden diğerine taşındığını belirten uzmanlar, havada asılı kalan sis tabakasının kirleticilerin sisli bölgeye yapışarak farklı bölgelere taşınmasını bir miktar engellediğine dikkat çekiyor.
 • 03
  Bayrampaşa’da Okul Kantinlerine Sıkı Denetim
  Sağlıkta taviz vermeyen Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki toplam 43 okul kantinini bir bir denetledi.
 • 04
  Hisar Okulları’ndan ailelere açık seminer – Prof. Dr. Tamer Aker ve Prof. Dr. Özlem Karaırmak’dan Zorbalık ve Psikolojik Sağlamlık
  Zorbalık ve zorbalıkla baş etme yöntemlerindeki en büyük etken olan psikolojik sağlamlık konuşulacak Hisar Okulları’nın Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öncülüğünde; okul velilerinin yanı sıra, tüm Türkiye genelindeki ailelere açık düzenlediği çevrimiçi veli seminerleri devam ediyor.
 • 05
  EFE DİKMEN’den yeni şarkı: “KAÇSAM”
  Efe Dikmen’in yeni single çalışması “Kaçsam” OnAir Sahne etiketiyle yayımlandı. Lise yıllarından başlayıp üniversitede devam ettirdiği müzik kariyerine, mezuniyet sonrası meslek hayatının devreye girmesiyle ara vermiş bir müzisyen Efe Dikmen. Fakat “müzik müzisyeni bırakmaz, bazen şartların lehine oluşmasını bekler” dedirtircesine Efe Dikmen’in 10 yıl aradan sonra geri döndüğü müzik yaşamında yayımlanan ilk şarkısı da yine […]
 • 06
  Ebeveynler “Bağlanmanın Anatomisi” Temasıyla TED Rönesans Koleji Anne-Baba Sempozyumunda Bir Araya Geliyor!
  Ebeveynler, Pandemi ile Değişen Dünyada Çevremizle ve Kendimizle Bağ Kurma Sorularına “TED Rönesans Koleji Anne-Baba Sempozyumu”nda Yanıt Bulacak! Öğrencilerinin sosyal ve duygusal gelişimlerine önem veren TED Rönesans Koleji, bu yıl beşincisini gerçekleştireceği geleneksel Anne-Baba Sempozyumunu 11 Aralık 2021 Cumartesi günü “Bağlanmanın Anatomisi” temasıyla çevrim içi gerçekleştirecek.
 • 07
  Akbank Sanat’ın Yeni Sergisi: “SEÇİLMİŞ CEHALET: Bilgi ve Bilmek İstemediğimiz Şeyler Üzerine”
  Kurulduğu günden itibaren çağdaş sanat dinamiğini hareketlendiren, bu alanındaki çalışmaları teşvik eden ve sanatçılara destek olan Akbank Sanat, 7 Aralık 2021 – 12 Şubat 2022 tarihleri arasında " Seçilmiş Cehalet: Bilgi ve Bilmek İstemediğimiz Şeyler Üzerine" sergisine ev sahipliği yapıyor.
 • 08
  Büyükşehir’den Aşkın Sesi Yunus Emre için özel etkinlik
  Yetkin Dikinciler, Hakan Aysev ve Yaprak Sayar’ın katılacağı etkinlik, 12 Aralık Pazar akşamı Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yunus Emre’nin vefatının 700’ncü yıl dönümü ve UNESCO’nun 2021 yılını Yunus Emre Yılı olarak belirlenmesi kapsamında özel bir etkinlik düzenleyecek.