Bakan Akar: Bazı şeylerin konuşulmadan anlaşılması lazım

Gündem - Ağustos 23, 2021 8:51 am A A

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü yazısında Cuma günü sohbet ittiğini söylediği Bakan Akar’ın sözlerine yer verdi.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, muhalefetin Afganistan ve Afgan mültecilerle ilgili açıklamalarından Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “rahatsız” olduğunu belirterek, Akar’ın “Savunma ve güvenlik konularında bazı şeylerin konuşulmadan anlaşılması lazım. Çünkü bu konularda her şeyi açıklamıyoruz” dediğini aktardı.

Acet, Cuma günü Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’la İstanbul TÜYAP’taki Savunma Fuarı’nı gezdikten sonra sohbet etmek üzere bir odada oturduklarını belirterek “Konuşmasının hemen başında söylediklerinden, kendisinin bazı şeylerden rahatsız olduğu hemen anlaşılabiliyordu” dedi.

 

Sohbet sırasında Bakan Akar’ın “Devlet politikası olduğunda hepimizin birleşmesi lazım”, “Bir yerde buluşmamız lazım”,  “Her seferinde rekabet içinde olursak bunun sonunda bir yere varamayız” ve “Biz devamlı kuyudayız, devamlı taş çıkarıyoruz. Atılan taşları çıkarıyoruz. İşimiz gücümüz taşları çıkarmak” dediğini aktaran Acet, “Sözlerinin devamından, rahatsız olduğu konunun, İran sınırının yolu geçen hanına dönüştüğü, Afgan mültecilerin ellerini kollarını sallaya sallaya ülkeye giriş yaptığı yönünde yapılan tezviratla ilgili olduğunu anladık” dedi.

İlk taşı atanlardan birinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu yazan Acet, CHP’nin Ankara’daki Genel Merkez binasına “Sınır namustur” yazılı bir afiş astığını, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ise  “Askerimizin can güvenliği yok, orada olması doğru değil, Afganistan’dan derhal geri çekilmeleri lazım” dediğini belirterek  Bakan Akar’ın  “Bazı şeylerin konuşulmadan anlaşılması lazım. Savunma ve güvenlik konularında bazı şeylerin konuşulmadan anlaşılması lazım. Çünkü bu konularda her şeyi açıklamıyoruz. Bazı şeylerin olduğunu kabul etmek lazım, arkasındaki bir takım gelişmeleri tahayyül etmek lazım. Biz Mehmetçiğe zarar gelmesine izin verebilir miyiz? Böyle bir şeyi göze alabilir miyiz? Böyle bir şey olabilir mi? İster milli dokümanlarımızda ister NATO dokümanlarında birinci madde ‘personelin güvenliği’. Personel güvenliğinden sonra diğer faaliyetlerin icrası geliyor” dediğini yazdı.

Gündem - 8:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER