11° Parçalı bulutlu

Başkan Büyükkılıç’tan Şehide Son Görev

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kuzey Irak’ta Pençe-Şimşek harekât bölgesinde şehit olan Astsubay Çavuş Yılmaz Tuncer’in memleketi Kırşehir’deki cenaze törenine katılarak, son görevini yerine getirdi. Kuzey Irak’ta Pençe-Şimşek harekât bölgesinde operasyon dönüşü kalleş PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Yılmaz Tuncer’in Türk Bayrağı’na sarılı naaşını taşıyan uçak, dün akşam Kayseri 12. […]
Gündem - Ağustos 17, 2021 6:18 pm A A
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kuzey Irak’ta Pençe-Şimşek harekât bölgesinde şehit olan Astsubay Çavuş Yılmaz Tuncer’in memleketi Kırşehir’deki cenaze törenine katılarak, son görevini yerine getirdi.

Kuzey Irak’ta Pençe-Şimşek harekât bölgesinde operasyon dönüşü kalleş PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Yılmaz Tuncer’in Türk Bayrağı’na sarılı naaşını taşıyan uçak, dün akşam Kayseri 12. Hava Üs Komutanlığı’na iniş yaptı. Burada Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, protokol üyeleri, şehit ailesi ve askeri erkân tarafından karşılanan şehit Tuncer’in naaşı daha sonra Kayseri Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu sabah şehit Astsubay Çavuş Yılmaz Tuncer’in naaşı, Devlet Hastanesi’nden alınarak memleketi Kırşehir’e uğurlanırken, Başkan Büyükkılıç da uğurlama törenin ardından Kırşehir’e hareket etti.

Şehidin Kırşehir ili Mucur ilçesi Medetsiz Köyü’nde düzenlenen cenaze törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, milletvekilleri, belediye başkanları, askeri erkân, şehit ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Medetsiz Köyü Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşı, dualarla ve tekbirlerle omuzlarda taşındı.

22 yaşında, bekâr olan şehit Astsubay Çavuş Yılmaz Tuncer, Medetsiz Köyü Mezarlığı’nda ebediyete uğurlandı.

Bu haber 211 kez okundu.
Gündem - 6:18 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.