16° Parçalı bulutlu

Başkan Deveciler 23 Nisan’da Makamı Devretti

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Ortaokul öğrencisi Göksu Danışmaz’a devretti.
Gündem - Nisan 22, 2022 1:40 pm A A

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Ortaokul öğrencisi Göksu Danışmaz’a devretti.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Burhaniye Belediye Başkanlığı makamına Şehit Ahmet Çelik Ortaokulu Öğrencisi Göksu Danışmaz oturdu. Belediye çalışmaları hakkında Ali Kemal Deveciler’den bilgiler alan Danışmaz, ilçede yapılması gereken tespit ettiği eksikliklerle ilgili gerekli birim müdürlerini çağırarak talimatlar verdi.

 

Makamda yaptığı açıklamada özellikle sokak hayvanları ve çocukların vakit geçirecekleri parkların çoğaltılmasını isteyen Göksu Danışmaz, doğalgazdan dolayı bozulan yollarında düzeltilmesini söyleyerek, Belediye Park Bahçeler, Fen İşleri ve Sağlık İşleri Müdürlerini çağırarak bu konularda gerekli çalışmaların yapılmasını söyledi.

 

Ali Kemal Deveciler’le sohbet eden Danışmaz, Belediye Başkanlığının güzel olduğunu fakat İngilizce öğretmeni olmak istediğini belirtti. Ali Kemal Deveciler’de, Danışmaz ile aynı okulda okuduğunu söyleyerek Danışmaz’a derslerinde başarılar diledi. 

 

Atatürk’ün bu ulusal bayramı çocuklara armağan ettiğini belirtip, Danışmaz’ın bahtının açık olmasını dileyen Deveciler “İlerde umarım bu makamlarda kendisini görürüz, göreceğimize de inanıyorum” dedi.

 

Göksu Danışmaz ise “Bugün burada olduğum için çok mutluyum. Beni ağırlayan büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

 

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in kendisine hediye ve çiçek takdim ettiği Danışmaz, Okul Müdürü Sait Yılmaz ve Öğretmeniyle birlikte Başkanlık makam aracı ve özel makam şoförüyle birlikte okuluna gitti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 1:40 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.