16° Parçalı bulutlu

“Bilirsen Yönetirsin” Konferans – Konser

Kızılay İzmir Şube Kadın Teşkilatı, Kanser Haftası dolayısıyla toplumda bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak için “Bilirsen Yönetirsin” sloganı ile Genel Cerrah Prof.
Kültür & Sanat - Nisan 6, 2022 8:02 am A A

Kızılay İzmir Şube Kadın Teşkilatı, Kanser Haftası dolayısıyla toplumda bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak için Bilirsen Yönetirsin” sloganı ile Genel Cerrah Prof. Dr. Ünal Aydın ve Psikolog Eren Korkmaz’ın katılımı ile bir konferans düzenliyor. 9 Nisanda gerçekleşecek etkinlikte, müziğin iyileştirici gücünden faydalanmak amacıyla Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve genç yetenek İlyun Burkev, piyano resitali sunacak.

 

 

Kızılay İzmir Şube Kadın Teşkilatı tarafından, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde 9 Nisan 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Etkinlik, çağımızın en önemli hastalıklarından biri olan kanser hastalığının, bütüncül yaklaşım ile mücadelesinde farkındalık oluşturmak amacıyla  Bilirsen Yönetirsin” sloganı ile hem konferans hem de konser olarak düzenleniyor. Kızılay İzmir Şube Kadın Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlusu Gonca Aslan, proje fikrinin nasıl ortaya çıktığını ve paydaşlarıyla olan iş birliğini anlattı. Aslan, Ailesinde kanser hastası yakınları olan hatta kendisi de kanser hastalığı geçirmiş biri olarak, bu süreçten geçen insanlara katkı sağlamak amacıyla böyle bir projeyi gerçekleştirmek istedik. Projemiz, vizyonu Türkiyede ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanında bulunan kuruluş olan Kızılay'ın, İzmir Şubesi Kadın Teşkilatı bünyesinde hayata geçirilmek üzere planlandı. Projemize, İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı Daire Başkanlığı ve İyileştirmek İyiliktir Derneği çözüm ortaklarımız olarak destek verdi” dedi.

 

Kanser ile mücadelede bütüncül yaklaşım önemli

 

Kanser ile mücadelede bütüncül yaklaşım hakkında da bilgi veren Aslan, Kanser ile mücadelede bütüncül yaklaşımın amacı, kanserin ya da tedavilerinin yarattığı fiziksel, ruhsal, sosyal veya finansal tüm sorunları erkenden tespit edebilmek ve kişiye özel ihtiyaçları belirleyerek, yaşam kalitesini artıracak ve hastalık sürecini iyileştirecek şekilde bütüncül bir süreç yönetimi yapmak. Kanser, zorluk derecesi yüksek bir hastalık. Kanseri tedavi etmek her zaman kanserli hastayı tedavi etmek anlamına gelmez. Hastanın tedaviye uyumunu sağlamak, hastalığın gidişatına olumlu olarak yansır. Doktorların kanser hastalığının tedavisi sürecinde bilimsel teknikleri, psiko-sosyal dengeyi koruyan bir tedavi stratejisini benimsemesi de hastanın iyileşme sürecine olumlu katkı sağlar. Kanser hastalığı konusunda yeterli bilinç sağlanır, süreç iyi anlatılır ve yönetilirse ortaya yüz güldürücü sonuçlar çıkar. Biz de bu gibi etkinliklerle bilinç oluşturup farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

 

İş birliği Önemli

 

Kızılay İzmir Şube Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Birman da İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı Daire Başkanlığı ve İyileştirmek İyiliktir Derneği ile iş birliği ile düzenlenen Genel Cerrah Prof. Dr. Ünal Aydın ve Psikolog Eren Korkmaz’ın konuşmacı olduğu konferansta Bilirsen Yönetirsin” sloganı ile kanserle mücadelede bütüncül yaklaşımın konuşulacağını söyledi. Birman, müziğin iyileştirici gücünü vurgulayarak bundan faydalanmak amacıyla dünyaca ünlü Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve genç yetenek İlyun Burkevin bir piyano resitali sunacağını belirtti. “ Bu gibi farkındalık projeleri çok önemli. Kızılay İzmir Şubesi Kadın Teşkilatı adına, projeye destek veren tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ederim” diyen Başkan Birman, elde edilecek gelirin dezavantajlı kanser hastalarının ihtiyaçları için kullanılacağını ifade ederek İzmirlileri konferans ve konsere davet etti. Ayrıca Kızılay Kadın İzmir Şubesi’nin birçok projeyi hayata geçirdiğini ve yeni projelerin de çok yakında gerçekleştirileceğini belirtti.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 8:02 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.