Bir dönem Ömer Seyfettin de yazılar kaleme aldığı İzmir Gazetesi, 145.Yaşını kutluyor.

1877'de Grigorios Karydis tarafından yayınlanan "İzmir Gazetesi" Osmanlı'da Türkçe yayımlanan ilk gazetedir.
Gündem - Ağustos 2, 2022 11:30 am A A

1877'de Grigorios Karydis tarafından yayınlanan "İzmir Gazetesi" Osmanlı'da Türkçe yayımlanan ilk gazetedir. 1897'de Bıçakçızade İsmail Hakkı'nın çıkardığı İzmir Gazetesi haftalık olarak yeniden yayımlandı. Yayın hayatına aralıklarla devam eden İzmir Gazetesi 1907'nin Ağustos'unda bu kez Hüseyin Hilmi ve Baha Tevfik Bıçakçızade'nin girişimiyle yeniden yayınlamaya başladı. Köşe yazılarıyla kentte ilgi kaynağı olan İzmir Gazetesi bu ilgi üzerine büyür ve Salepçioğlu Han'a taşınır. Bir dönem Ömer Seyfettin de yazılar kaleme aldığı  İzmir Gazetesi,  aralıklarla ara verdiği yayın hayatına 2014 yılında Kayhan Kırmızıgül’ün girişimiyle  tekrar döner. İzmir Gazetesi, modern yayıncılık teknolojilerine adapte olarak hem dijital ortamda hem de basılı gazete olarak köklü tarihini devam ettiriyor. 

İzmir Gazetesi güçlü kadrosu ile son dakika ve güncel haberleri okurlarına sunuyor. izmirgazetesi.com.tr  web sayfasında 7/24 güncel haberler  yer alırken kentin gündemini ve özel röportajlarıyla renklenen aylık gazetesiyle de yayınlamaya devam ediyor. 

 

İzmir’in mirasına sahip çıkalım 

İzmir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kayhan Kırmızıgül; “İzmir tarihinin önemli bir parçası olan İzmir Gazetesi, sahip olduğu önemli mirasıyla geçmişte olduğu gibi İzmir’in kent haberlerine öncülük ederken, İzmir ve bölge haberlerinin yanı sıra ulusal haberlerinde yer aldığı, tarafsız ve özel habercilik anlayışını kendine ilke edinmiştir. İzmir halkının sesi ve gündemi yakından takip eden sosyal ve kültürel haberler ve röportajların da yer aldığı İzmir Gazetesi izmirgazetesi.com.tr web adresinde  ve mobil uygulamaları ile dijital ortamda da yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 11:30 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.