Bitdefendir Antivirüs, AWS Müşterilerini Korumak İçin Amazon Guardduty’yi Desteklediğini Duyurdu

VERİLERİNİ AWS’DE YEDEKLEYEN ŞİRKETLER BITDEFENDER ANTİVİRÜS TEKNOLOJİSİ İLE KORUNACAK   Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, Amazon Web Hizmetlerini (AWS) korumak için geliştirilen ve kötü amaçlı etkinlikler ile anormal davranışları izleyen tehdit algılama hizmeti Amazon GuardDuty'yi desteklediğini duyurdu.
Teknoloji - Ağustos 4, 2022 10:00 am A A

VERİLERİNİ AWS’DE YEDEKLEYEN ŞİRKETLER

BITDEFENDER ANTİVİRÜS TEKNOLOJİSİ İLE KORUNACAK

 

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, Amazon Web Hizmetlerini (AWS) korumak için geliştirilen ve kötü amaçlı etkinlikler ile anormal davranışları izleyen tehdit algılama hizmeti Amazon GuardDuty'yi desteklediğini duyurdu. Entegrasyonla birlikte Bitdefender Antivirüs, AWS müşterilerini korumak için kötü amaçlı yazılımların, sıfırıncı gün saldırılarının, kötü amaçlı faaliyetlerin ve diğer siber güvenlik tehditlerinin tespitini sağlayacak.

 

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, Amazon Web Hizmetlerini (AWS) korumak için geliştirilen ve kötü amaçlı etkinlikler ile anormal davranışları izleyen tehdit algılama hizmeti Amazon GuardDuty'yi desteklediğini duyurdu. Entegrasyonla birlikte Bitdefender, bir hasara yol açmadan önce saldırıları durdurmak için doğru ve gerçek zamanlı tehdit tespiti sağlayarak kuruluşların bulutta daha fazla siber dirençli olmalarına yardımcı oluyor.

 

Bitdefender, AWS’deki Olası Tehditleri Algılayarak Kullanıcıları Uyaracak

 

Bitdefender’in antivirüs teknolojisi, AWS müşterilerine bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları, sıfırıncı gün saldırılarını ve kötü amaçlı etkinlikleri tespit etmek için gelişmiş tehdit algılaması sağlar. Bitdefender, bir Amazon GuardDuty ortamında kötü amaçlı yazılım veya anormal etkinlik algıladığında müşteriyi uyarır ve müdahale eylemlerini hızlandırmaya ve yönlendirmeye yardımcı olmak için eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlar. AWS Marketplace'te bulunan Amazon GuardDuty müşterileri, algılanan tehditleri ortadan kaldırmak ve otomatik düzeltme özellikleri için hızlı ve kolay bir şekilde Bitdefender lisansı satın alabilir.

 

2025’e Kadar İş Yüklerinin 95’i Buluta Taşınacak

 

Her ölçekten ve tüm sektörlerden kuruluşlar, iş yüklerini giderek artan bir şekilde buluta geçiriyor. Gartner, geçtiğimiz yıl yalnızca 30 olan yeni dijital iş yüklerinin 95'inden fazlasının, 2025 yılına kadar bulutta lokal platformlarda konumlandırılacağını tahmin ediyor. İş yüklerini bulutta çalıştırırken etkin güvenlik, paylaşılan bir sorumluluk modeli gerekiyor. Bulut sağlayıcısı ve uç nokta müşteri, ortamı ve iş yüklerini birlikte korur. Ancak birçok kuruluş, çalışma anında bulut iş yüklerini hedefleyen tehditlere ilişkin farkındalıktan yoksundur. Bitdefender teknolojisi, bu zorluğun üstesinden gelmeye odaklanarak Amazon GuardDuty'yi destekler.

 

Bitdefender’in antivirüs teknolojisi, sezgisel analiz, standart algılama için makine öğrenimi modelleri, gelişmiş imzasız algılama ve imza tabanlı algılama dahil olmak üzere birden çok koruma katmanı sağlar. Bu güvenlik entegrasyonu, Amazon GuardDuty müşterilerine Windows ve Linux işletim sistemlerindeki tüm bulut iş yükleri için çok katmanlı tehdit algılama ve koruma sağlar.

 

Şirketlerin Değerli Verilerinin Bulunduğu Bulut Ortamları Daha Fazla Tehlikede

 

"Siber saldırganlar, giderek kuruluşların değerli verilerini daha fazla bulutta bulunduğunu bildikleri için genel bulut iş yüklerine yönelik saldırılarını artırıyor." diyen Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye distribütörü Laykon Bilişim’in Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Bitdefender teknolojisinin Amazon GuardDuty ile entegrasyonu, saldırıları ortamlarında bir yer edinmeden önce durdurmak için doğru ve gerçek zamanlı tehdit tespiti sağlayarak kuruluşların bulutta daha fazla siber dirençli olmalarına yardımcı oluyor.” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 10:00 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.