16° Parçalı bulutlu

Bosch Car Service’ten 100. yılında TEV iş birliği ile 100 öğrenciye burs

Dünyada 100.
Eğitim - Kasım 10, 2021 9:40 am A A

Dünyada 100. Yılını kutlayan Bosch Car Service, Türk Eğitim Vakfı ile yaptığı iş birliği kapsamında meslek liselerinin motorlu araç teknolojileri alanında  eğitim gören 100 öğrenciye 4 yıl süreyle eğitim desteği veriyor.

 

Bosch Grubu’nun mobilite çözümleri iş kolu bünyesinde faaliyet gösteren ve tüm dünyada 100. yılını kutlayan Bosch Car Service, Türkiye’nin farklı şehirlerinde okuyan ve maddi durumu yetersiz olan meslek liselerindeki öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yapıyor. TEV bünyesinde oluşturulan Bosch Car Service Burs Fonu ile Motorlu Araç Teknolojileri (Otomotiv Elektromekanik, Otomotiv Gövde, Otomotiv Boya) alanında eğitim gören 100 öğrencinin eğitimine 4 yıl boyunca destek verilecek. TEV tarafından belirlenecek öğrencilere ayrıca staj imkânı da sağlanacak.

 

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth bu bağlamda şunları söyledi: “Şirketimizin kurucusu Robert Bosch’tan bugüne devrolan bir yaklaşımla Türk Eğitim Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile gençlerin teknik eğitimlerini destekliyor ve bu vesileyle Türkiye’deki otomotiv sektörünün geleceği için bu alanda eğitimin önemini bir kez daha dile getirmek istiyorum.”

 

Yeni nesil ustaların yetişmesine destek

Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran & Orta Doğu Direktörü Arda Arslan TEV ile gerçekleştirilen iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu projeye özel bir önem veriyoruz. Bizim için sosyal sorumluluktan öte işimizin geleceği, sunduğumuz hizmetin kalitesi adına son derece önemli bir durum. Çünkü Türkiye’de ve aslında tüm dünyada da el sanatları, meslek öğrenen veya öğrenmek isteyen gençlerin sayısı hızla azalıyor. Biz, kendi sektörümüzde yeni nesil ustaların yetişmesine destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise: “1967 yılından bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veriyor; Atatürk’ün izinde, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti idealine ulaşma hedefiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin geleceği gençlerimizin eğitim hayatlarına eşit şartlarda ve kesintisiz olarak devam edebilmesi için her zaman yanlarındayız. Kurumların ve bireylerin desteğiyle her geçen gün daha fazla gencimizin hayatına dokunmak bizim en büyük mutluluğumuz. Bosch Car Service’in de bu değerli desteğiyle, birlikte 100 öğrencimizin daha eğitim hayatına destek olacağız. Bursiyerlerimizin bursla desteklenmesinin yanı sıra staj imkanıyla mesleki gelişimlerini sürdürmelerine de katkı sunulacak. Bu destek vakfımız ve öğrencilerimiz adına çok kıymetli. Bosch Car Service ailesine Türk Eğitim Vakfı ve şahsım adına gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitim - 9:40 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Pfizer-BioNTech, Omicron aşısı için tarih verdi
  Pfizer- BioNTech, Mart 2022’ye kadar Omicron varyantına karşı aşının ellerinde olacağını açıkladı. Pfizer- BioNTech, Omicron varyantına karşı aşı için tarih verdi. Sputnik’in haberine göre, Pfizer- BioNTech, koronavirüsün yayılmaya devam eden varyantı Omicron’a yönelik aşının Mart 2022’ye kadar ellerinde olmasını umduklarını açıkladı. ​​​​​​
 • 02
  Özgür Özel AKP’lilerin saldırısını anlattı
  Meclis’te bugün yaşanan kavgada burnundan yaralanan Özgür Özel, yaşananları aktardı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te yaşanan kavgada burnundan yaralandı. Özel, kavgaya ilişkin olarak, “Bugün uyanıkça yazılmış bir senaryonun Genel Kurul ayağını izliyoruz. Tek kişilik dev kadro” dedi. Habertürk’te yer alan habere göre, İçişleri Bakanlığı’nın 2022 bütçesi görüşülürken CHP’li Erkan Aydın’ın sözlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun […]
 • 03
  Benzin ve motorine yeni zam açıklandı
  Benzine bu gece yarısından itibaren 77 kuruş, motorine de 31 kuruş zam yapıldı. Akaryakıt ürünlerine zam fırtınası sürüyor. Enerji Petrol Gaz İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı açıklamaya göre 9 Aralık 2021 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin litresine 77 kuruş, motorinin litresine de 31 kuruş zam yapıldı. Pompa fiyatlarına yansıyacak zamlarla motorinin litre fiyatının yaklaşık olarak Ankara’da […]
 • 04
  Dynabook’tan Gelişmiş Akıllı Gözlük Çözümü: Dynaedge de200
  Birbirine uzak konumlarda çalışanlar için dijital dönüşümü mümkün kılan Dynabook’un LTE bağlantı seçeneğine sahip yeni akıllı gözlük çözümü dynaEdge DE200 tanıtıldı.
 • 05
  Schneider Electric, yeni nesil TeSys Deca Serisi motor yolvericileri gururla sunar
  Daha hızlı ve kolay kurulum  Tüm uygulamalarda yüksek kontak güvenilirliği için 5mA’in yanı sıra 1mA kapasiteli  yardımcı kontak seçeneği  Sağlam ve verimli bir motor yönetim çözümü  Enerji yönetimi ve otomasyonu alanında global uzman Schneider Electric™, yeni nesil TeSys Deca Serisi motor yolvericilerini piyasaya sürüyor.
 • 06
  Türkiye’nin önemli yapıları, Panasonic Life Solutions Türkiye ile korunuyor
  Yangın algılama çözümlerindeki deneyimi ile Panasonic Life Solutions Türkiye, dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alan İstanbul Arkeoloji Müzesi’nden Türkiye’nin aydınlık öğrencilerinin yetiştiği Galatasaray Üniversitesi’ne kadar birçok önemli yapının güvenliğini sağlıyor.
 • 07
  Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı Uygulamasıyla Bağışçılara Kolaylık
  Ülkemizin kan ihtiyacını hayırsever kan bağışçılarının destekleriyle karşılayan Kızılay, geliştirdiği Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı uygulamasıyla da IOS ve Android platformlarında vatandaşlara kolaylık sağlıyor.
 • 08
  Tencent Games, Yeni Global Oyun Markası Level Infinite’i Tanıttı
  Tencent Games, tüm dünyada oyun severlere yüksek kalitede oyunlar sunmak üzere hayata geçirdiği yeni oyun markası Level Infinite’i tanıttı.