16° Parçalı bulutlu

Brian Cox BBC’nin Yeni Belgeseli “Universe” için geri dönüyor!

Ödüllü seri The Planets'in yapımcıları tarafından hazırlanan ve sunuculuğunu ünlü araştırmacı Brian Cox’un üstlendiği Universe (Evren), 16 Aralık Perşembe günü BBC Earth kanalında ekranlara geliyor.
Kültür & Sanat - Kasım 10, 2021 10:00 am A A

Ödüllü seri The Planets'in yapımcıları tarafından hazırlanan ve sunuculuğunu ünlü araştırmacı Brian Cox’un üstlendiği Universe (Evren), 16 Aralık Perşembe günü BBC Earth kanalında ekranlara geliyor.

 

En son bilimsel araştırmaları, çarpıcı CGI (computer-generated imagery / bilgisayar üretimli imgeleme) görüntülerini ve bilimsel görevler sırasında yakalanan arşiv görüntülerini kullanan seri, izleyicileri evrenin 13,8 milyar yıl önceki başlangıcından, nihai kaderinin ne olabileceğine kadar uzanan geniş ve dramatik bir hikayenin içerisine çekmeye hazırlanıyor!

 

Tanıdık güneş sistemimizin çok ötesindeki uzak alemlerde, sürekli olarak epik bir drama yaşanıyor. Bu dramanın oyuncu listesinde ise haydut gezegenler, çarpışan galaksiler ve bir milyar güneşten daha büyük kara delikler ve her bir karakterin de anlatacak olağanüstü bir hikayesi var. Universe, dünü olmayan güne dönerek, bizi zamanın ve mekanın başlangıcına götürüyor.  

 

Universe, yıldızlar, samanyolu, yabancı dünyalar, karadelikler ve büyük patlamayı ele alan beş bölümden oluşuyor. Brian Cox seri boyunca ilk yıldızın ortaya çıkışına, süper kütleli bir kara deliğin bir güneşi uzaya ne kadar güçlü fırlatabildiğine- o kadar ki o güneşin 10 milyon sonra bile salınmaya nasıl devam ettiğine, iki galaksinin çarpışmasından nasıl bir kaos doğduğuna ve daha birçok nefes kesici olaya rehberlik edecek. Evrenin en şaşırtıcı karakterleriyle yüz yüze geleceğiz ve onların kaderlerinin bizimkilerle nasıl iç içe geçtiğini bir kez daha anlayacağız.

 

Başlık parçası dünyaca ünlü Foals grubu tarafından hazırlanan Universe, 16 Aralık Perşembe günü saat 24:00’da Digiturk ve Tivibu’da yer alan BBC Earth kanalında yayınlanacak.

 

Doğa Tarihi serileri hız kesmeden devam ediyor! 

 

The Mating Game (Kur Yapanlar)

 

The Mating Game (Kur Yapanlar), bir eş bulmak ve kalıcı bir miras bırakmak için en büyüleyici, komik ve dramatik arayışların ardındaki eşsiz hikayeleri konu alıyor. Bazı türlerin karşı cinsten bir eş bulmak için geniş bir çevrenin zorluklarını aşması gerekir. Diğerleri, kendilerini toplu çiftleşme kümelerinde komşularıyla karşı karşıya bulurlar. Bazıları karmaşık gösterişlerle karşı tarafı etkilemelidir. Diğerleri sadece değerlerini kanıtlamak için olağanüstü yapılar inşa ederler. Ancak tüm türlerin birbirine bağlayan tek bir şey var; ne pahasına olursa olsun başarılı olma dürtüsü! Altı kıtada beş farklı habitatı keşfeden bu dizi, farklı hayvanların bir eş bulmak için kullandıkları çeşitli, büyüleyici ve tuhaf stratejileri ortaya koyuyor. Çiftleşme oyununda başarılı olmak için gerekenlere dair nihai iç görüş, 5 Aralık Pazar günü saat 19:00’da BBC Earth ekranlarına geliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 10:00 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER