“Bu tür zamanlarda bir olup el ele vermeliyiz”

DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, "Böyle bir afet durumunda, halk el ele bir bütün olmalı.
Gündem - Ağustos 16, 2021 3:30 pm A A

DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, "Böyle bir afet durumunda, halk el ele bir bütün olmalı. Bir bütün olup bunların ötesine gelebilmesi için, yok bu beni çağırmadı, o gelmedi o gitmedi diye bir şey olmamalı. Belediyelerde hükümette birlikte olup bunun üstesinden gelmek zorundayız. Biz buna inanıyoruz"dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, vali başkanlığında düzenlenen yangın koordinasyon toplantısına kendisinin çağrılmadığını ifade etmişti. Yaşanan bu olayı değerlendiren DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, bu tür olaylarda belediyelerinde hükümetinde birlikte olması gerektiğini söyledi.

İl Başkanı Aşkar, böyle bir durum var ise bunda art niyet aranması gerektiğini belirterek,  "Eğer böyle bir şey var ise bunda bir art niyet aramak lazım. Bir belediye başkanı eğer kriz masasına davet ediliyorsa gitmiyorsa, bunda art niyet ararım. Eğer bir belediye başkanı davet edilmiyorsa, bir validen veya bir hükümet yetkilisi tarafından, bu sefer hükümette bir art niyet ararım. Yani, sonuçta böyle bir afet durumunda, halk el ele bir bütün olmalı. Bir bütün olup bunların ötesine gelebilmesi için, yok bu beni çağırmadı, o gelmedi o gitmedi diye bir şey olmamalı. Belediyelerde hükümette birlikte olup bunun üstesinden gelmek zorundayız. Biz buna inanıyoruz" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 3:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER