Burhaniye 3. Kitap Fuarı Sanat ve Edebiyatla Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl 3.
Kültür & Sanat - Temmuz 31, 2022 6:20 pm A A

Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Kitap Fuarı Ören meydan başta olmak üzere ilçenin birçok yerinde vatandaşlarla buluşmaya devam ederken, sanat ve edebiyat adına dolu dolu geçiyor.

 

Burhaniye Kitap Fuarı Ahmet Ümit’in “Edebiyat Hayattır” konulu söyleşisiyle 4. gününe başladı. Kitaplarında okuyucularına verdiği duygular ve kitap yazarken neler hissettiğini anlatan Ümit, herkesin edebiyat ve sanatla bir ömür geçirmesini temenni etti.

 

Daha sonra, Fuar ünlü şairlerin katıldığı söyleşide Ören Meydanında şiir resitaline sahne oldu. şair Ataol Behramoğlu, şair Ahmet Telli ve şair Şükrü Erbaş’ın katıldığı “Gerçeğin Ruhundan Şiirin Ruhuna Üç Şair” söyleşisinde şairler en beğenilen şiirlerini alanı dolduran binlerce kişiye okudular.

 

“Siyaset Sorunlara Çözüm Üretebilir mi?” konulu panelle Levent Gültekin Burhaniyelilerle Ören’de buluştu. Ören Meydanı yazar ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’la bir araya geldi. Yazar “Çirkin Kral’ın Öyküsü” adlı söyleşisinde Yılmaz Güney’in hayatı ve yaşadıklarını izleyicilere aktardı.

 

“Edebiyatımızda Mitolojinin Önemi” adlı panelle yazar Buket Uzuner fuara renk katalar arasındaydı.

Burhaniye Kitap Fuarı Ören meydanının yanı sıra İskele meydanda da düzenlenen etkinliklerle devam ediyor. Yazar Öner Yağcı’yla birlikte CHP 22. Dönem Milletvekili Mustafa Gazalcı’nın konuk olduğu panelde “Köy Enstitülerinin Dünü ve Bugünü” ele alındı. “Edebiyatın Öteki Yüzü” konulu panelde de yazar Prof. Dr. Erendiz Atasü İskele meydan da kitapseverlerle buluştu.

 

Fuar kapsamında onlarca yayınevine bağlı yüzün üzerinde yazarın imza günleri düzenlediği fuarda binlerce kişi kitaplarla buluştu.

 

Fuarda çocuklarda unutulmadı. Ören Amfi Açıkhava Tiyatro salonunda “Eşekler Karnavalı” isimli çocuk oyunu sahnelendi. Fuar Çirkin Kral Yılmaz Güney’in “Arkadaş” filminin Açıkhava sinemasında gösterilmesiyle 4. Gününü tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 6:20 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.