16° Parçalı bulutlu

Büyükşehir Belediyesi’nin İstahdam Edeceği 33 Daimi İşçi Kurası Çekildi

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde istihdam etmek üzere alacağı 33 daimi işçinin kurası noter huzurunda çekildi.
Gündem - Ocak 12, 2022 3:40 pm A A

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde istihdam etmek üzere alacağı 33 daimi işçinin kurası noter huzurunda çekildi. Belediyenin Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura çekimi Van 1. Noteri Muhammed Kabukçu tarafından gerçekleştirildi.

Personel alımlarını şeffaflık ve liyakat esaslarına göre yapan Van Büyükşehir Belediyesi, iştiraki şirketlerinden BELVAN Ulaşım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine alımı yapılacak olan 33 daimi işçiden 10 kamyon şoförü ve 10 iş makinası operatörünün kuralarını canlı yayında çekildi.

Başvurusu kabul edilen 790 kişi arasında yapılan kura çekimiyle 639 kamyon şoföründen 30 kişi, 118 Beko Loder/kazıcı yükleyici operatörü için 21 kişi, 24 Ekskavatör operatöründen 6 kişi ve 9 adet Forklift Operatörü için ise 3 kişi belirlendi. Kurada ismi çıkan toplam 60 kişi mülakata girmeye hak kazandı. Ayrıca başvurusu kabul edilen 287 adet Motor Ustası ise kura şartı olmaksızın mülakata dahil edilecek.

Belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanan kura öncesinde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Ali Özvan, kura sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.
Yapılan kuranın son derece şeffaf bir ortamda gerçekleştirildiğini vurgulayan Özvan, “31 Aralık 2021 tarihinde İŞ-KUR üzerinden ilana çıkmış olduğumuz ve Büyükşehir Belediyemize alınacak olan 33 adet daimi işçinin başvurularına ilişkin ilan şartnamemizde belirlediğimiz kamyon şoförleri ve iş makinası operatörleri kura çekimi gerçekleştireceğiz. Kuramız şeffaflık ilkesi doğrultusunda canlı olarak yayınlanıyor. Başvuru süresi içerisinde 2 bin 87 adet başvuru aldık. Bunların 421’i motor ustası, bin 158 adedi kamyon şoförü, 508 adedi de iş makinası operatörü başvurmuştur. Burada eksik evrakları olanlar için 2 gün itiraz süresi tanınmıştır. Bu süreçlerin ardından bugün kuraya tabi olacak 639 adet kamyon şoförü, 118 adet Beko Loder Kazıcı Yükleyici operatörü, 24 adet Ekskavatör operatörü ve 9 adet Forklift Operatörü belirlenen şartları taşıyarak kuraya tabi tutulmuşlardır. Ayrıca başvurusu kabul edilen Motor Ustaları da mülakata tabi tutularak, bunların arasında işi yapmaya haiz beceri ve sağlık koşullarını taşıyan 33 kişi belediyemiz bünyesinde istihdam edilecektir. Kuramızın kurumumuz ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan kura sonucunda isimleri çıkan adaylar ve mülakat yapılacak tarih ayrıca Van Büyükşehir Belediyesi Resmi internet sitesinin duyurular kısmında yayınlanacak.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 3:40 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]