10° Parçalı bulutlu

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU DÜNYAYA SESLENDİ: “BİR DAHA ASLA BÖYLE ANLAŞMALAR YÜRÜRLÜĞE GİREMEYECEK!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Tüm taraflara hatırlatıyorum: Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir: İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek!” Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Afganistan’da yaşanan gelişmeler ve sığınmacı tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, İngilizce ve Türkçe […]
Gündem - Ağustos 19, 2021 9:27 am A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

“Tüm taraflara hatırlatıyorum: Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir: İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Afganistan’da yaşanan gelişmeler ve sığınmacı tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, İngilizce ve Türkçe yaptığı açıklama şöyle:

“Birçok ülke ‘Biden yönetiminin talebiyle Afgan mülteci ağırlayacağız’ açıklaması yapıyor. Batı Avrupa, Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri… Anlaşılan Biden bunu bir tek Türkiye’den talep etmemiş. Dışişleri yetkililerinin bile girmesine izin verilmeyen toplantıda, hiç konuşulmamış(!) Nedense tam da o toplantıdan sonra on binlerce Afgan sığınmacı ülkemize yöneldi… Tüm taraflara hatırlatıyorum: Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir: İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek!”

“Many countries in W. Europe, Asia, Africa & Balkans are stating they will host Afghan refugees at the request of Biden administration. Biden supposedly exempted only Turkey from such request and didn’t even discuss it at the meeting where no Turkish diplomats were allowed in.

What a coincidence it is that soon after that meeting thousands of Afghan refugees made their way to our country. I’d like to remind all: We are responsible to serve our people. Our people’s request is clear: whether verbal or written, such agreements will never come into effect!”

Bu haber 195 kez okundu.
Gündem - 9:27 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.