CHP’li Salıcı’dan Kılıçdaroğlu çıkışı

Gündem - Ağustos 20, 2021 11:52 am A A

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İzmir’de 12. Bölge Toplantısı’nın basına kapalı kısmında örgütlere “seçime hazır olma” çağırısında bulunarak ittifak politikasını anlattı.

Salıcı’nın “Bana göre Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu” dediği öğrenildi.

Salıcı’nın toplantının kapalı kısmında şunları söylediği öğrenildi: 

“Büyükşehirlerin neredeyse tamamı kazanıldı. Yerel seçimlerde başarılı olabileceğimizi gördük. Bundan sonraki süreçteçte de başarılı olacağız.  Peki bu ittifakı kuran kim? Kemal Kılıçdaroğlu. İttifakı ayakta tutan kim? Yine kendisi. Genel başkanlar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hamlelerine karşı, bu hamleleri boşa düşüren, ittifakın içinde ve dışındaki bütün partilerle, genel başkanlarıyla bu süreci götüren kim? Yine sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. Bundan sonraki süreci örgütleyecek olan, başında olacak olan, bana sorarsanız liderlik edecek, Cumhurbaşkanı olacak olan kişi yine Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. Tabi ki ittifak bileşenleri ile adayımıza karar verilecek.”

Salıcı konuşmasında örgüte seçime en hazırlıklı partinin CHP olması gerektiğini söyleyerek tüm örgütlerde seçim güvenliğini sağlayacak sandık görevlilerinin hazır olduğunu, nitelikli üye yazım çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü dile getirdiği belirtildi.

Salıcı, örgütlere CHP iktidarında Türkiye’yi yönetecek liyakatli, genç, işin ehli kadrolara ihtiyaç olduğunu söyleyerek, devleti yönetebilecek liyakata sahip olan kişilerin şimdiden belirlenerek hazırlık yapılması talimatı verdiği öğrenildi.

Gündem - 11:52 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER