10° Parçalı bulutlu

Çiğli’de atık pillerle ilgili toplama kampanyası başlatıldı

Çiğli Belediyesi’yle beraber Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP), çocukların yanı sıra gençlere atık pil toplama alışkanlıkları kazandırma maksadıyla 7 ay boyunca devam edecek ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyasının startını vermiş oldu. Çiğli sınırlarının içinde yer alan anaokullarının yanı sıra ilkokullar ile birlikte ortaokullar ve de  liselere yönelik başlatılmış olan Atık Pil […]
Gündem - Kasım 16, 2021 6:36 pm A A

Çiğli Belediyesi’yle beraber Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP), çocukların yanı sıra gençlere atık pil toplama alışkanlıkları kazandırma maksadıyla 7 ay boyunca devam edecek ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyasının startını vermiş oldu.

Çiğli sınırlarının içinde yer alan anaokullarının yanı sıra ilkokullar ile birlikte ortaokullar ve de  liselere yönelik başlatılmış olan Atık Pil Toplama Kampanyasıyla atık pilleri kaynaklarında ayrıştırıp çevreye hiç bir şekilde zarar vermeyecek biçimde bertaraf etmek, öğrenciler için çevre bilincini aşılayabilmek  ve çok daha temiz ve aynı zamanda yaşanabilir bir çevreye sahip olmak amaçlanmış durumda.

Kampanyanın süresince; 50 kilogram ila 249 kilogram aralığında atık pil toplamış olan okullara her 50 kilogram ağırlığında atık pil için içinde 1 tane futbol topunun yanı sıra 1 tane basketbol topu ile birlikte 1 tane voleybol topunun yer alacak olduğu Top Seti hediye olarak verilecek. 250 kilogram ağırlığında atık pil toplamış olan okullar da 1 tane STEM Robotik Sistem Setiyle ödüllendirilmiş olacak. 30 Nisan 2022 tarihine dek sürecek olan kampanyanın dahilinde toplanması sağlanacak piller Çiğli Belediyesi aracılığıyla TAP’a teslim edilmiş olacak. Ödülle ilgili tören ise 2022 ila 2023 eğitim ve öğretim senesinin başında gerçekleştirilmiş olacak.

Bu haber 4740 kez okundu.
Gündem - 6:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.