Cumhurbaşkanından Kınık’ta Yatırımcıya Büyük Destek

Kınık’ta İlçe bazlı teşvik sistemiyle Kınık İlçesi’nin alt bölge teşviklerinden yararlanabileceği yönündeki kararın ardından çalışmalar hızlandı.
Gündem - Ağustos 3, 2022 7:30 am A A

Kınık’ta İlçe bazlı teşvik sistemiyle Kınık İlçesi’nin alt bölge teşviklerinden yararlanabileceği yönündeki kararın ardından çalışmalar hızlandı.

 

“Kınık İzmir’e Göre 2 Alt Bölge Avantajlı Teşvik Kapsamına Alındı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” sonrası,  İlçe Bazlı Teşvik Sistemi ile bulunduğu ilin iki alt bölge desteklerinden yararlanabilecek ilçeler arasına giren Kınık Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcıların artan taleplerini karşılamak için 2. Etap çalışmalarına başlama kararı alındı.

 

İzmir-İstanbul ve Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyollarına yakınlığı, stratejik konumu ve ilçemize özgü teşvik sistemi ile Kınık OSB yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor. Bölgesel olarak sağlanan teşvik ve desteklerin yanı sıra ulaşım kolaylığı, konum özellikleri ve işgücü potansiyeli ile Kınık OSB birçok teşvikten yararlanma imkânı sağlıyor.

 

Temmuz ayında doğalgaz bağlantı hatları tamamlanmasıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Dünya Bankası tarafından desteklenen “Organize Sanayi Bölgeleri Projesi” Kınık OSB Atıksu Arıtma Tesisi için başvuruda bulunuldu. Kaliteli, verimli, etkin hizmetler sunulması amacıyla alt yapı ve üst yapı çalışmalarının devam ettiğini Kınık OSB’de, parsellerin tamamı yatırımcılara tahsis edildi. ŞA-RA Enerji, Kocaer Çelik, CSC Kompozit ve BKD Tarım yakın zamanda yatırımlarını gerçekleştirmeyi planlarken, Yatırımcıların içerisinde Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında destek alan 10 firma arasına giren Dirinler Döküm de, rüzgâr türbinlerinde kullanılan en büyük parçaların üretimi planlıyor.

 

“Başkan Doğruer Bakan Varank’ı Ziyaret Etmişti”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 'ı makamında ziyareti sırasında, Kınık Organizesi Sanayi Bölgemizde yapılacak yatırımlar hakkında istişareler bulunan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank 'ı makam ziyaretimizde Kınık Organizesi Sanayi Bölgemizde yapılacak yatırımlar hakkında istişarelerde bulunduk. Kınık'ımızın gelişmesi, istihdamın artması ve kaliteli, verimli, etkin hizmetler sunulması amacıyla için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 7:30 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.