Cüruf alanı için kapatılma kararı çıkmış durumda

Gündem - Kasım 16, 2021 6:37 pm A A

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan emcümenlerden, Foça Kozbeyli köyündeki Gölyüzü bölgesinde yer alan cüruf depolamanın yanı sıra cüruf geri kazanım tesisinin faaliyetleri için son verilmesiyle beraber kapatılması kararı çıkmış durumda.

Yangınların yanı sıra yöre üzerindeki çevresel problemlerdeki artışa neden olduğu tespit edilmiş bulunan, 1. Sınıf Gayri Sıhhi Müessesenin dahilinde kalan ve işyeri açmanın yanı sıra çalışma ruhsatı bulunmamakta olan tesisin; mevcut halinden dolayı da çevre ve insan sağlığının yönünde sakınca teşkil etmiş olduğundan, faaliyetten men edilmesinin yanı sıra kapatılması kararı çıkmış oldu.

Foça Belediyesinin Başkanı  olarak görev yapan Fatih Gürbüz, konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada Sivil Toplum Kuruluşları’nın yanı sıra Kent Konseyi ile birlikte belediyelerinin bu hususta açmış olduğu pek çok davanın sonucunda kendilerinin de bekledikleri bir karar olduğunu, İzmir Büyükşehir Belediye Encümeninden ise 7 Ekim 2021 tarihi içerisinde çıkıp herkesi çok mutlu olduğuna değindi. Çevreyle ilgili olarak mücadele vermekte olan Foça Kent Konseyinin yanı sıra bütün çevre platformları ile birlikte muhtarlara, meclis üyelerine,  siyasi partilerin temsilcilerine ve de bütün vatandaşlarımıza saygılarını sunduğunu da ifade etti.

Gündem - 6:37 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Yaz seferleri şarkılarla renklendi
  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nün deniz seferleri keyifli anlara sahne oluyor.
 • 02
  Yol Bakım Timine yeni sistem asfalt tamir ve bakım robotu
  Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 4 adet son teknolojik Asfalt Tamir ve Bakım Aracı kattı   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi araç filosuna son teknolojik 4 adet yeni Asfalt Tamir ve Bakım Aracı kattı.
 • 03
  Chobani, Dünya Mülteci Forumu ile mülteci sorununa ve çözüm yollarına dikkat çekti
  Hamdi Ulukaya: Bir mülteciyi işe aldığınızdan itibaren, o insan artık bir mülteci değildir   ABD’de son 10 yılın en hızlı büyüyen ve "En Yenilikçi 10 Şirket" arasında yer alan ve dünyada gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları ile öne çıkan Chobani, Dünya Mülteci Forumu’nun ev sahipliğini gerçekleştirdi.
 • 04
  Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin yapımı hızla sürüyor
  Başkan Selvitopu çalışmaları yerinde denetledi.
 • 05
  Gebze-Şile yoluna 14 bin ton asfalt
  Gebze Şile Yolu’nun bozuk olan kısmı Büyükşehir tarafından yapılan çalışma ile yenileniyor.
 • 06
  Sokak kedisi kanalı muhabiri ve eşine silahlı saldırı
  Sokak Kedisi kanalının muhabiri, eşi ve kendisine silahlı kişilerce saldırı düzenlediğini duyurdu. Yaptığı sokak röportajları ile bilinen Sokak Kedisi kanalının muhabiri Ebru Uzun Oruç silahlı kişilerce saldırıya uğradığını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Oruç, ”Bağdat caddesinde eşim Barış Oruç ve ben 2 silahlı kişinin saldırısına uğradık. Durumumuz iyi merak etmeyin. Şuan Emniyetteyiz” ifadelerini kullandı.
 • 07
  Fazıl Say’dan Ekrem İmamoğlu’na Nagehan Alçı tepkisi
  Piyanist Fazıl Say, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Nagehan Alçı’ya röportaj vermesine ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Piyanist Fazıl Say, kişisel Twitter hesabından, Nagehan Alçı üzerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na tepki gösterdi. Fazıl Say, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “O kadın ve kocası televizyonlarda,10-15 yıldır, bu ülkenin aydınlarının, Atatürkçülerin, hayatını karartmak için, her tür algıyı yaratmıştır. Benim 10 ay hapis cezası almamdan […]
 • 08
  Binlerce tarihi eser çalındı
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı yaklaşık 90 müze ve 140 kazı alanı ile 17 özel müzeden binlerce tarihi eserin çalındığı açığa çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘na bağlı müzelerden, kazı alanlarından ve özel müzelerden yüzlerce tarihi eser çalındı. Birgün‘den İsmail Arı‘nın haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı yaklaşık 90 müze ile 17 özel müzeden yüzlerce tarihi eserin çalındığı veya kaybolduğu açıklandı. Ayrıca Kültür […]