10° Parçalı bulutlu

Cüruf alanı için kapatılma kararı çıkmış durumda

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan emcümenlerden, Foça Kozbeyli köyündeki Gölyüzü bölgesinde yer alan cüruf depolamanın yanı sıra cüruf geri kazanım tesisinin faaliyetleri için son verilmesiyle beraber kapatılması kararı çıkmış durumda. Yangınların yanı sıra yöre üzerindeki çevresel problemlerdeki artışa neden olduğu tespit edilmiş bulunan, 1. Sınıf Gayri Sıhhi Müessesenin dahilinde kalan ve işyeri açmanın yanı sıra […]
Gündem - Kasım 16, 2021 6:37 pm A A

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan emcümenlerden, Foça Kozbeyli köyündeki Gölyüzü bölgesinde yer alan cüruf depolamanın yanı sıra cüruf geri kazanım tesisinin faaliyetleri için son verilmesiyle beraber kapatılması kararı çıkmış durumda.

Yangınların yanı sıra yöre üzerindeki çevresel problemlerdeki artışa neden olduğu tespit edilmiş bulunan, 1. Sınıf Gayri Sıhhi Müessesenin dahilinde kalan ve işyeri açmanın yanı sıra çalışma ruhsatı bulunmamakta olan tesisin; mevcut halinden dolayı da çevre ve insan sağlığının yönünde sakınca teşkil etmiş olduğundan, faaliyetten men edilmesinin yanı sıra kapatılması kararı çıkmış oldu.

Foça Belediyesinin Başkanı  olarak görev yapan Fatih Gürbüz, konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada Sivil Toplum Kuruluşları’nın yanı sıra Kent Konseyi ile birlikte belediyelerinin bu hususta açmış olduğu pek çok davanın sonucunda kendilerinin de bekledikleri bir karar olduğunu, İzmir Büyükşehir Belediye Encümeninden ise 7 Ekim 2021 tarihi içerisinde çıkıp herkesi çok mutlu olduğuna değindi. Çevreyle ilgili olarak mücadele vermekte olan Foça Kent Konseyinin yanı sıra bütün çevre platformları ile birlikte muhtarlara, meclis üyelerine,  siyasi partilerin temsilcilerine ve de bütün vatandaşlarımıza saygılarını sunduğunu da ifade etti.

Bu haber 4712 kez okundu.
Gündem - 6:37 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.