16° Parçalı bulutlu

“Değişik” tasarımlar Marble İzmir’le hayat bulacak

Alanında dünyanın sayılı fuarlarından Marble İzmir, Genç Yaratıcı Fikirler Platformu – 4.
Ekonomi - Ocak 13, 2022 10:21 am A A

Alanında dünyanın sayılı fuarlarından Marble İzmir, Genç Yaratıcı Fikirler Platformu – 4.“Değişik” Tasarım Yarışmasıyla genç tasarımcıları sektörün yenilikçi firmalarıyla bir araya getirecek.

Doğaltaş Tasarım Yarışması kapsamında hayata geçirilecek özgün tasarımlar, 30 Mart-2 Nisan tarihlerinde Marble İzmir Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşacak. Doğal taş sektörüne genç tasarımcılar ile ivme kazandıracak olan yarışma, “Değişik” temasıyla 4’üncü kez düzenlenecek.

Doğal taş sektörüne yön veren Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında 27. kez kapılarını profesyonel ziyaretçilerine açacak. Birbirinden güzel doğaltaş çeşitleri, mermer ocaklarında bütün ihtiyaçlara cevap veren madencilik ve iş makineleri, fabrika ve atölye makineleri, çevre koruma, geri dönüşüm ve geri kazanım sistemleri Marble İzmir’de sergilenecek.

Tasarım ihtiyacına cevap verecek 

Türkiye’deki mermer rezervi, dünyadaki mermer rezervinin 33’nü oluşturuyor. Türkiye’de uluslararası arena tanınmış mermer çeşitleri; Süpren, Elazığ Vişne, Akşehir Siyah, Manyas Beyaz, Bilecik Bej, Kaplan Postu, Denizli Traverten, Ege Bordo, Milas Leylak, Karacasu Yeşili, Kütahya Chocolate Traverten, Gemlik Diyabaz ve Afyon Şeker’dir. 2018 yılında Marble İzmir kapsamında ilki gerçekleştirilen Genç Yaratıcı Fikirler Platformu, zengin mermer çeşitliliğimiz kullanılarak sektördeki tasarım ihtiyacına cevap verilmesi hedefiyle yola çıktı. “Değişik” Tasarım Yarışması, genç tasarımcıların yaratıcılıklarını kullanarak hayata geçirecekleri tasarımlarını sektör profesyonellerinin beğenisine sunma fırsatı yaratıyor.

 

Jüride Önemli İsimler

Başkanlığını İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Can Özcan’ın yaptığı jüride; Gürmaş Gürel Makine CEO’su Ahmet Gürel, Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Doktorant’ı Aydın Apaydın, Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşem G. Başar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Restorasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Demet Binan, M Artı D Mimarlık Kurucusu Mimar Durrin Süer Kılıç, İzmir Akdeniz Akademisi Tasarım Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Elif Kocabıyık, Üst Düzey Danışman Prof. Dr. Faruk Çalapkulu, Tasarımcı Gökhan Karakuş, St. Petersburg Stieglitz State Aca. Of Art&Design-Head of Art History Department Esteemed Prof. Ilia Palaguta, İTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Koray Gelmez, İtalyan Mimar Tasarımcı Lorenzo Argenti, Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü Dekanı Prof. Dr. M. Gözde Ramazanoğlu, Akademia Sztuk Pieknych Warszawie Esteemed Prof. Michal Stefanowski, Çizgi Mermer Granit Kurucusu Remzi Boncuk, EİB Urge Koordinatörü Sabri Bora, Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tolga Benli yer alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 10:21 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Belediye Ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
  Nevşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, şehir içinde ulaşımın aksamaması ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
 • 02
  Fuarlar ilk günden yoğun ilgi gördü
  Antalya ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve 21 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek olan '28.
 • 03
  Belediye Ekipleri Buzlanmaya Karşı Solüsyon Çalışması Yapıyor
  Nevşehir Belediyesi, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile birlikte trafikte sürücülerin mağduriyet yaşamaması için yoğun olarak kullanılan yollarda ve ana arterlerde buz solüsyonu uygulaması yaptı.
 • 04
  Buldan: HDP’nin durduğu yer diyalog ve müzakere zeminidir, yalanlarınızın hükmü yoktur
  Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, partimizin haftalık Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Buldan, şunları söyledi: Hrant’ın bize emanet ettiği barışı ve özgür ülke düşünü unutmadık Yarın 19 Ocak, yani Sevgili Hrant Dink’in katledilişinin 15’inci yıl dönümü. Sevgili Ahparig’i saygıyla, sevgiyle ve büyük özlemle anıyorum. Evet, Hrant’sız 15 yıl geçti ama umut dolu […]
 • 05
  Zeynep Yılmazok: Kimdir? kaç yaşında ve aslen nerelidir?
  Zeynep yılmazok aslen Erzurum’lu olup İstanbul doğumlu 38 yaşında 4 çocuk annesi Üsküdar Kuzguncuk’da Cafe Bonbon adınca çok şirin bir mekan işletmecisi. İşletmeyi diğerlerinden ayrı kılan ise tüm ürünlerini kendisi en sağlıklı ve doğal ürünler kullanarak hazırlıyor. Özellikle ev yapımı soslar ve reçellerle kahvaltısı çok ilgi görürken kendi yöresine ait kete ve kadayıf dolmasıda bulunuyor. […]
 • 06
  Öğrencilere Zabıta Mesleği Tanıtılıyor
  Malkara Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, Zabıtası Meslek Tanıtım etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki ilköğretim okullarında öğrencilere zabıta mesleğinin tanıtımı, görevi ve zabıtanın sorumluluk alanı gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular.
 • 07
  Büyükşehir Belediyesi Aydın’ı beyaza bürüyen kara karşı çalışma yapıyor
    Sabahın erken saatlerinden itibaren Aydın'da etkisini gösteren şiddetli kar yağışına karşı hazırda bekletilen Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda çalışma yapmaya başladı.
 • 08
  Balat ek hizmet binası törenle açıldı
  Nilüfer Belediyesi, Balat Mahallesi’ne bölgenin pek çok ihtiyacını karşılayacak bir hizmet binası kazandırdı.