26° Parçalı az bulutlu

Dell Technologies yeni Precision kule tipi iş istasyonunu duyurdu

En Yeni Precision Kule Tipi İş İstasyonu AMD Ryzen Threadripper PRO Kullanıyor   Precision 7865 Tower, AMD destekli Precision iş istasyonunda performans ve bilgi işlem gücünü birleştiriyor   Dell Precision, 25.
Teknoloji - Haziran 13, 2022 10:50 am A A

En Yeni Precision Kule Tipi İş İstasyonu AMD Ryzen Threadripper PRO Kullanıyor

 

Precision 7865 Tower, AMD destekli Precision iş istasyonunda performans ve bilgi işlem gücünü birleştiriyor

 

Dell Precision, 25. yıl dönümünde, en güçlü iş istasyonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Dell, bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü mobil iş istasyonunun ardından geçtiğimiz ay yeni Precision 7000 Serisini duyurdu. Tüm bunlar, yalnızca son teknolojileri sunmakla kalmıyor, Precision 7000 Serisi mobil iş istasyonları aynı zamanda, DDR5 bellek için yeni bir endüstri standardı olacağı tahmin edilen yeni bir özellikle dikkat çekiyor.

 

Precision 7865 Tower, AMD'nin  Ryzen™ Threadripper™ PRO 5000 WX Serisi işlemcilere sahip bir  Precision sistemi olarak öne çıkıyor. İster gişe rekorları kıran bir animasyon film yaratın, ister trend belirleyen AR girişimleri geliştirin veya büyük veri setlerini analiz edin, bu profesyonel iş istasyonu güç, esneklik ve güvenilirliği tek bir sistemde bir araya getiriyor.

 

! Yeni Precision 7865 Tower ile tanışın 

 

Günümüzün oyun kuralı; daha kısa sürede, daha fazlasını, daha sorunsuz bir şekilde yapmak… Precision 7865’le gelen bu yeni yüksek performans, en yeni AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO işlemcilerle desteklenen zorlu profesyonel uygulamalar için tam spektrumlu bir performans anlamına geliyor. Zorlu, çok uygulamalı iş yükleri için maksimize edilmiş Precision 7865 Tower, kullanıcıların yoğun, karmaşık iş akışlarını daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağlıyor. Saat hızı (bilgisayar destekli tasarım gibi etkileşimli iş akışları için önemli) ile hesaplama gücünü (görselleştirme veya simülasyon gibi iş akışları için gerekli) bir araya getiren Precision 7865 Tower, veri bilimi, mühendislik, grafik tasarım, görüntüleme ve VR ve AI girişimlerine güç sağlıyor.

 

Birçok farklı iş akışlarıyla çalışan mühendisler, mimarlar, yaratıcılar ve tasarımcılar için tasarlanan Precision 7865 Tower, 64’e varan çekirdekli işlemci, 56 TB'a kadar depolama, opsiyonel Thunderbolt™ 3, RMT Pro ile 1 TB'a kadar DDR4 ECC bellek ve eksiksiz bir profesyonel grafik kartı paketine (32 GB'a kadar AMD Radeon™ Pro W6800 veya 48 GB'a kadar NVIDIA RTX A6000 grafik kartı) sahip. Precision 7865 Tower, performanstan ödün vermeden aynı anda hem oluşturmanıza hem görselleştirmenize olanak tanıyor.

 

Daha fazla güç daha fazla ısınmaya sebep olur. Bu nedenle yeni tasarlanan şasi, kritik bileşenler için özel hava kanallarını destekleyen altıgen bir havalandırma yapısına sahip. Bu hem termal verimliliği hem de akustik performansı artırıyor, yani sistem sorunsuz ve sessiz çalışırken siz de işinize odaklanabiliyorsunuz. Bunların tamamı, Precision 7820 Tower'dan 14 daha küçük bir kasada bir araya getirilmiş durumda.

 

Dell'in servis verilebilirlik konusundaki uzun süreli ve sürekli gelişen sorumluluğu, kullanıcılar açısından Precision 7865 iş istasyonu için de geçerli olacak. Servis verme ve yükseltme işlemleri, uygun ön ve yan erişimle daha basit hâle getirilmiş durumda. İç tarafa bakıldığında, güç talepleri arttıkça bellek, depolama veya grafik kartlarını yükseltmeyi daha kolay hâle getiren aletsiz iç tasarım ve organize, renk kodlu bileşenler görülüyor. Gelecek odaklı hareket eden Dell mühendisleri, yalnızca günümüzün performans ihtiyaçlarını karşılamak için değil, aynı zamanda bunları kullanan profesyonellerle birlikte büyümek ve gelişmek için yükseltilebilirliğe ve ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor.

 

Görev açısından kritik olan güvenilirlik, ileri deneyimle buluşuyor

 

Çeşitli uygulamalarda ve çok kanallı iş akışlarında performans ve verimliliğin her zaman en yüksek seviyede olması gerektiğinden, güvenilirlik ve güvenlik hayati önem taşıyor. Zorlu testler ve karşılaştırmalı değerlendirmelerle desteklenen profesyonel yazılım sertifikasyonları, uygulamaların optimize edilmesini ve tamamen işlevsel olmasını sağlamaya yardımcı oluyor. Bu sayede alanında lider film ve video teknolojisi şirketi Blackmagic Design da dâhil olmak üzere pek çok seçkin iş ortağı, özel ve genişletilmiş bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor.

 

Blackmagic Design’ın Başkanı Dan May konuyla ilgili olarak “Daha amatör film yapımcılarından büyük stüdyolara kadar uzanan yelpazede pek çok müşterinin giderek daha kompleks ve yüksek çözünürlüklü video iş akışlarıyla DaVinci Resolve Studio'yu kullandıklarını görüyoruz. Yaratmak için ihtiyaç duydukları teknoloji, güçlü olduğu kadar güvenilir de olmalı. AMD'nin Ryzen Threadripper PRO'suna sahip yeni Precision 7865 Tower, yüksek performans ve kompleks hesaplama sağlayarak müşterilerimize Blackmagic Design Resolve Studio'yu çalıştırmaları için güçlü ve konfigüre edilebilir bir sistem sunuyor” dedi.

 

Ayrıca Dell Optimizer for Precision yazılımı, çalışma tarzınızı öğrenmek ve ihtiyaçlarınıza yanıt vermek için yapay zekâyı kullanarak uygulama performansını, özel raporlamayı ve analitiği otomatik olarak iyileştirip sistemi daha akıllı hâle getiriyor.

 

Precision 7865 Tower, makinenin içine erişmeyi kolaylaştıran ince düşünülmüş bir tasarıma sahip. Yetkisiz girişleri algılayan kilitlenebilir kasa, makinenin güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü) ve kendi kendini şifreleyen sürücüler, hassas verilerin, fikrî mülkiyetin ve gizli projelerin korunmasına yardımcı olmak için kullanıcıların güvenebileceği kapsamlı bir çözüm oluşturuyor. Kullanım kolaylığını artıran bir başka özellik olarak karşımıza çıkan USB Type-C ve A portları, kule tipi kasanın ön kısmına uygun şekilde yerleştirilmiş durumda, ayrıca taşıma kulpları kasayı gerektiğinde kolay taşınabilir hâle getiriyor.

 

Çeşitli çalışma ortamlarına ve ekiplere uygun çözümler sağlamaya odaklanarak geliştirilen Precision 7865 Tower, yüksek ağ bağlantı hızları (1Gb ve 10Gb) sunarak evden çalışmayı destekliyor ve birden fazla kullanıcının sanal olarak tek bir iş istasyonu üzerinde çalışmasına olanak tanıyor. AMD Gelişmiş Yönetim sayesinde Precision 7865, güvenli bant dışı ve uzaktan yönetim sağlayarak BT yöneticilerine, çalışanların lokasyon bağımsız olarak istedikleri yerden çalışabilme ihtiyaçlarını destekleme yeteneği kazandırıyor.

 

Dell Precision 7865 Tower, bu yaz tüm dünyada satışa sunulacak ve fiyatları da yakın bir tarihte açıklanacak. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 10:50 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Fideleri Meyvelerini Verdi
  İBB’nin İstanbullu üreticilere ücretsiz dağıttığı fideler, meyve ve sebzelerini bu yıl da vermeye başladı. Köylülerle birlikte çilek, domates, salatalık, biber ve fasulye hasadı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu ülke, gerçekten zenginliği hak ediyor. İstanbul, dünyanın göz bebeği. Hele hele İstanbul, en zenginliği hak ediyor. Yoksulluk sınırının konuşulduğu, açlığı konuştuğumuz bir ortamı asla ve asla […]
 • 02
  Denizcilik Şenlikleri Nefesleri Kesti
  İBB’nin düzenlediği ‘Denizcilik Şenlikleri, Caddebostan Plajı’nda nefes kesen gösterilerle başladı. İBB İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibi, suyun altına bu kez Ay Yıldızlı Türk Bayrağı açmak için daldı. Sahili dolduran İstanbullular bu etkileyici anı kurulan ekrandan canlı olarak izledi. Dünya backflip rekortmeni Kahraman Aktaş’ın yer çekimine meydan okuyan flyboard gösterisi heyecanlı gözlerle takip edildi. Türkiye’nin en geleneksel […]
 • 03
  Türkiye’nin güvenliğini sağlamak için de elimizden geleni yapıyor ve bütün başka ülkelerde de konuşlanıyoruz
  Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Bursa Büyükşehir Belediyesince 1 milyar lira maliyetle yapılan T2 Tramvay Hattı’nın açılış törenine katıldı. Ala, açılışını yaptıkları raylı sistemin Bursa halkına hayırlı olması temennisinde bulundu. Ala, hizmet denilince AK Parti’nin akla geldiğini belirterek, “Diyeceksiniz ki ‘Muhalefetin adı yok mu?’ Var, onların adı da hezimet, AK Parti hizmetin, muhalefet de hezimetin adı. Biz gece gündüz çalışarak sizlere hizmet […]
 • 04
  Vatandaşımız nerede ne ihtiyacı varsa, yurdun hangi köşesinde olursa olsun orada evvelallah biz varız
  Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bursa Büyükşehir Belediyesince 1 milyar lira maliyetle yapılan T2 Tramvay Hattı’nın açılış törenine katıldı. Kent Meydanı istasyonunda düzenlenen açılış töreninde bir konuşma yapan Yıldırım, Bursa’ya ulaşımda yeni imkanlar sağlayacak, insanların hayatını biraz daha kolaylaştıracak ve 11 istasyonu bulunan raylı sistem hattının şehir merkezinden terminale kadar gideceğini söyledi. Yıldırım, raylı sistem hattında test […]
 • 05
  İnsanlarımızın canlarına ve milletimize kast eden nefret suçlarını, terörü ve provokasyonları lanetliyoruz
  Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sivas olaylarında hayatını kaybedenleri andı. Çelik, Sivas olaylarının 29’uncu yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından yayımladığı anma mesajında, “Milletimizin hafızasında asla unutulmayan acılar olarak yer edinen Madımak ve Başbağlar katliamlarında kaybettiğimiz canları anıyoruz. İnsanlarımızın canlarına ve milletimize kast eden nefret suçlarını, terörü ve provokasyonları lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.
 • 06
  Hane halkımızı, vatandaşımızı, dar gelirlimizi, sabit gelirlimizi, emeklimizi, memurumuzu, işçimizi korumaya devam edeceğiz
  Genel Sekreter Fatih Şahin, Mamak Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Türkiye’ye 20 yıldır hizmet ettiklerini belirten Şahin, Ankara’yı diplomatik olmasının yanı sıra tarımın, savunma sanayinin ve eğitimin de başkenti haline getirdiklerini söyledi. Ankara’daki günlük hayatın günden güne daha da zorlaştığını ifade eden Şahin, “CHP’li Mansur Yavaş, kötü bir sosyal medya […]
 • 07
  Hiç kimse ÇAYKUR’u, çay ürününü özel sektöre devredemez, biz etmeyiz, hiç kimse de devredemez. Böyle bir düşünce akla ziyan bir düşüncedir
  Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Ziraat Botanik Çay Bahçesinde, Meclis Başkanlığına sunulan Çay Kanunu teklifi ile ilgili açıklama yaptı. Yazıcı, çayla ilgili son düzenlemenin 1984 yılında 5 maddelik olduğunu anımsattı. Çaydaki sorunların çözümü için 15 maddelik teklifin Meclise sunulduğunu belirten Yazıcı, kanun teklifinin amaç ve kapsamının yaptırım gücü olduğunu söyledi. Yazıcı, çayla ilgili bazı […]
 • 08
  Karabağlar, Madımak’ta yitirilen canları andı
  Sivas Madımak Oteli'nde 29 yıl önce diri diri yakılarak katledilenler, Karabağlar'da düzenlenen tören ve Cengiz Özkan konseriyle anıldı.