16° Parçalı bulutlu

DHL SUPPLY CHAIN Türkiye’nin Sosyal Sorumluluk Projelerinin Merkezinde Çocuklar, Hayvanlar ve Çevre var

2025 global stratejileri kapsamında, sosyal sorumluluk, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik alanlarında yatırım yapmaya devam eden DPDHL grup, Türkiye’de DHL Supply Chain bünyesinde yaptığı projelerle de dikkat çekiyor.
Gündem - Ocak 11, 2022 1:00 pm A A
 • 2025 global stratejileri kapsamında, sosyal sorumluluk, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik alanlarında yatırım yapmaya devam eden DPDHL grup, Türkiye’de DHL Supply Chain bünyesinde yaptığı projelerle de dikkat çekiyor.
 • DHL Supply Chain Türkiye 2021 yılı boyunca 6 farklı sosyal sorumluluk projesine imza attı.
 • Çocuklardan, çevreye, engelli bireylerden, sokak hayvanlarına kadar birçok ihtiyaç sahibi can’a dokunan DHL Supply Chain Türkiye, yeni senede de projelerini genişleterek devam ettireceklerinin altını çizdi.  

Global lojistik sektörünün lider markası DHL’in, tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri şirketi DHL Supply Chain Türkiye, çevreye ve insana saygı politikasıyla sürdürdüğü farklı sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiriyor. Daha yaşanabilir bir çevre ve sosyal sorumluluk bilinciyle ilerlettiği projelerinde çocukları, hayvanları ve çevreyi merkezinde tutuyor. 

DHL Supply Chain Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Bora Beşir: “İnsan ve çevre odaklı desteklerimizi, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.” 

DHL Supply Chain Türkiye, yıl boyu süren sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra dönemsel çalışmalara da destek veriyor. Şirket, yaz ayları boyunca “atma tamir olsun” mottosuyla evlerdeki kırık veya kullanılmayan oyuncakların çöpe gitmesi yerine tamir edilerek bir sivil toplum kuruluşu vasıtasıyla kimsesiz çocuklara ulaşmasını sağladı. Okula dönüş dönemi süresince ihtiyaç sahiplerine kırtasiye ve kıyafet desteği sağlayan DHL Supply Chain Türkiye, Koruncuk Vakfı’nın desteğiyle kız çocuklarının üniversite hayallerinin kapısını aralamak üzere İstanbul Maratonu’na da katılım sağlandı. 

Çevre alanında da projelerine devam eden kurum tarafından, geçtiğimiz yaz aylarında, ülkemizin farklı noktalarında çıkan ve çok sayıda insan ve hayvanla birlikte ekosisteme de büyük zarar veren yangınlardan sonra, TEMA iş birliğinde fidan bağışı yaptı. DHL Supply Chain Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Bora Beşir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Gerek süreklilik arz eden gerekse dönemsel olan sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında ihtiyaç sahiplerine doğru bir şekilde ulaşmayı önemsiyoruz. Bu çerçevede iş birliği yaptığımız sivil toplum kuruluşları, projeye göre farklılık gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Yıl boyu patili dostlara mama ve mavi kapaklarla tekerlekli sandalye desteği; 

DHL Supply Chain Türkiye, Covid sebebiyle bu sene, artık gelenekselleşen hayvan barınağı kurma projesine ara vermek durumunda kaldı. Kurum içerisindeki gönüllülerden oluşan ekipleriyle her sene barınak ihtiyacı bulunan hayvanlara sığınma alanları yaratan DHL bu sene de her şeye rağmen hayvanları unutmadı ve tesislerine koyduğu kumbaralarda toplanılan mamalarla patili dostlara destek verdi. Bu desteği sosyal medyadan da duyurarak, kampanyaya dönüşmesini sağladı. Bu desteği yıl boyu devam ettiren DHL Supply Chain Türkiye, yine yıl boyunca sürecek olan başka bir projeyle mavi kapakların toplanarak bir sivil toplum kuruluşu aracılığıyla ortopedik engelli kişilere tekerlekli sandalye alınmasında rol oynadı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 1:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör’e Anlamlı Ziyaret
  Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediyesi’ni Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansının Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu Üyesi olan ve Alaattin Çakıcı’nın da baş danışmanlığını yapan Gazeteci Ferhat Aydoğan ziyaret etti. Aydoğan Burdur ilinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak Kzızılkaya beldesine geldi. Aydoğan Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediye başkanı İlkay […]
 • 02
  Büyükşehir, Tipide Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına Koştu
  Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentte etkili olan kuvvetli fırtına ve tipide mahsur kalan 100’lerce araç ve vatandaşı kurtarmak için var gücüyle çalışıyor.
 • 03
 • 04
  ASAT’ta işçiyi sevindiren sözleşme
  Antalya ASAT Genel Müdürlüğü ve DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Antalya Şubesi arasında 2 bin 95 işçiyi kapsayan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 05
  Kar tatili olan iller belli oldu!
  Yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilde okullar tatil edildi… Valilikler açıklamayı peş peşe yaptı… İşte kar tatili olan iller… ADIYAMAN Önceki akşam sadece taşımalı eğitime 1 gün ara verilmesine karar veren Adıyaman Valiliği, bugün eğitim ile ilgili yeni bir karar aldı. Salı ve Çarşamba günü tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği açıklandı. Adıyaman […]
 • 06
  Motorine zam İşte il il motorin fiyatları!
  Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… İşte il il […]
 • 07
  Hrant Dink 15 yıl önce bugün katledildi
  Gazeteci Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Cinayeti azmettirenlerin yargılandığı dava ise halen sonuçlanmış değil. Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, çalıştığı gazetenin önünde, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Devlet görevlilerinin planlayıcısı olduğu ortaya çıkan ve 17 yaşındaki saldırganın gerçekleştirdiği cinayetin azmettiricileri ise […]
 • 08
  Sağlıkta Eylem Sürecek
  Sağlıkta Eylem Sürecek. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Omicron varyantının yaygınlığı ve hava şartları nedeni ile çevrimiçi yapıldı. En kısa sürede eylem kararının açıklanacağı belirtildi. Toplantının pandemi gündeminde, özellikle son yayımlanan ve aşı olmayanlara PCR şartının kaldırılması ile iktidarın pandemi tutumunun iyice çöktüğü, sürecin başından beri etkin bir […]