26° Parçalı az bulutlu

Dünyaca Ünlü Markalardan Online Eğitim Fırsatı

Yeditepe Üniversitesi, Coursera ile yaptığı iş birliği kapsamında veri analizinden siber güvenliğe çok sayıda alanda, akademisyenlerin, öğrencilerin ve mezunların uluslararası markalardan ve uzmanlardan eğitimler almasını sağladı   Yeditepe Üniversitesi ile çevrimiçi eğitim platformu Coursera arasındaki iş birliği anlaşması imzalanalı yaklaşık bir yıl oldu.
Teknoloji - Haziran 14, 2022 12:00 pm A A

Yeditepe Üniversitesi, Coursera ile yaptığı iş birliği kapsamında veri analizinden siber güvenliğe çok sayıda alanda, akademisyenlerin, öğrencilerin ve mezunların uluslararası markalardan ve uzmanlardan eğitimler almasını sağladı

 

Yeditepe Üniversitesi ile çevrimiçi eğitim platformu Coursera arasındaki iş birliği anlaşması imzalanalı yaklaşık bir yıl oldu. Anlaşmayla bir yıl boyunca akademisyenler yeni öğrenme ve öğretme teknikleri, araştırma performansını artırmaya destek olacak araçlara yönelik eğitimler alırken öğrenciler dünyaca ünlü markalardan çevrimiçi olarak veri analizi, veri bilimi, veri görselleştirme, siber güvenlik, proje yönetimi, görsel analiz, sosyal medya pazarlaması ve yönetimi gibi başlıklarda Yeditepe Üniversitesi tarafından sağlanan olanaklarla eğitim aldılar. 

 

Dört Binden Fazla Ders Tamamlandı

 

Geçen bir yılda, yaklaşık 700’e yakın farklı alandan ders ve sertifika programı Coursera üzerinden kullanıcılara açıldı. Dört binden fazla ders öğrenciler, akademisyenler ve mezunlar tarafından tamamlandı. 

 

Eğitimler sonunda yapılan değerlendirme anketlerinden alınan memnuniyet geribildirimi 5 üzerinden ortalama 4.7 oldu. Bu eğitimler için tahsis edilen lisansların kullanım oranı ise yüzde yüz olarak gerçekleşti.

 

“Akademi ile Kariyer Arasında Köprü”

 

İş birliğine ilişkin bilgi veren Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Öğrenme ve Öğretme Birimi YU-LEARNT Koordinatörü Prof. Dr. Berrin Yanıkkaya, hedef gruba yönelik farklı amaçlarla ve içeriklerde programlar oluşturulduğunu belirtti.

 

Prof. Dr. Berrin Yanıkkaya, programlarla ilgili detayları şöyle anlattı: 

 

“Öğrenci programında, öğrencilerin akademi ile kariyerleri arasında köprü kuran ve onları seçtikleri alanlarda daha fazla geliştirmeyi amaçlayan eğitimler verildi. Bu eğitimler aynı zamanda sertifika programı olarak da sunuldu. Eğitim içerikleri, sosyal medya pazarlamasından ileri programlama ve finansa kadar çok çeşitli konuları kapsamakta.

 

Öğretim üyelerine yönelik ise iki ayrı program sunduk. Bunlardan biri özellikle öğretim elemanlarının öğrenme ve öğretme becerilerini geliştirmeye yönelik, öğretimsel beceri programı diye adlandırabileceğimiz bir programdı. Bu programdaki eğitimler, pandemide hayatımıza giren ve sonrasında da hayatımızda olmaya devam eden çevrimiçi ve karma eğitimin niteliğini arttırmaya yönelikti. Bu eğitimlerde, etkileşimli ve yenilikçi öğretim yöntemlerini sunmaya ve öğretim elemanlarının pedagojik becerilerini geliştirmeye dönük içerikler seçildi.

 

Diğer program ise öğretim elemanlarımızın liderlik, yönetim, araştırma teknikleri, proje yazımı ve dil becerileri gibi farklı alanlarda beslenmek isteyeceği programları bir araya getiren eğitimlerden oluşuyordu.”

 

Mezunlara yönelik programlara ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Yanıkkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Mezunlara yönelik programda, mezunlarımızın kendilerini geliştirmelerini ve kariyer yolculuklarında sunduğumuz eğitimlerden edinecekleri sertifikalarla daha donanımlı olmalarını hedefledik. Özellikle yeni mezun öğrencilerimizin ilgi gösterdiği ve faydalandığı bir program oldu. 

 

Son olarak, idari personele yönelik bir program oluşturduk. Bu programda üniversitemiz çalışanları Coursera kataloğundan kariyer gelişimlerine destek olacak şekilde kendi seçtikleri eğitimleri aldılar.”

 

“Dünyadaki Mesleki ve Kültürel Trendleri Yakalayabiliyorlar”

 

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Başkanı Yardımcısı ve Öğrenme ve Öğretme Birimi YU-LEARNT Eğitim Tasarımı Koordinatörü Doç. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu da Coursera programlarındaki eğitimlere katılan ve kursları tamamlayarak sertifikalarını alan öğrencileri, mezunları ve çalışanları kapsayan bir memnuniyet anketi ve bu eğitimlere katılanların iş yaşamlarına ve kariyerlerine katkısını ölçen bir çalışma yapılacağını belirtti.

 

Cumaoğlu, programın, dünyadaki mesleki ve kültürel trendlerin yakalanması, güncel içeriklerin takip edilmesi açısından çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

 

Doç. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu, “Eğitimlerle öğretim elemanlarımız, öğrenci ve mezunlarımız, hem uluslararası bağlamda standartları yakalama hem de benzer program ve müfredatlara hâkim olma olanağı buluyor” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 12:00 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Aşçılık Nedir
  Aşçılık Nedir ? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda “Sözleşmeli Destek Personeli” statüsünde aşçı ve aşçı yardımcısı kadrosuna personel alımı gerçekleştirildi,Bakanlık bünyesindeki pansiyonlarda ve yurtlarda istihdam edildi. Türk Eğitim-Sen Aşçıların Teknik Hizmetler Sınıfında Değerlendirilmesi İçin Meb’e Başvuru Yaptı!Türk Eğitim-Sen “Sendikamıza, aşçı ve aşçı yardımcılarının karşılaştığı bazı sorunlar ile ilgili şikayetler gelmektedir. Sorunun temel kaynağı; Milli Eğitim […]
 • 02
  Daha Temiz Bir Deniz İçin 7 Ton Atık Toplandı
  Güvercinlik Koylarında  7 Ton Atık Toplandı   Muğla’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, “Ölçekte Küçük Değerde Büyük” parolasıyla kıyı balıkçılığının önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Kıyı ve Dip Temizliği Etkinliği’ düzenlendi.
 • 03
 • 04
  Netflix duyurdu Erşan Kuneri’ye 2. sezon geliyor
  Netflix Türkiye, resmi hesabından yaptığı açıklamada Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Erşan Kuneri dizisinin ikinci sezonunu duyurdu. Netflix Türkiye, resmi sosyal medya hesabından Cem Yılmaz’ın “Erşan Kuneri” dizisinin ikinci sezonu hakkında bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, “Kuneri Film ailesi ile yeniden bir araya gelmekten mutluluk duyarım. Erşan Kuneri 2. sezon geliyor” denildi. Başrollerinde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz […]
 • 05
  Haluk Levent’ten, Konya saldırısına sert tepki
  Konya Şehir Hastanesi’nde bir saldırgan, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’ya silahlı saldırıda bulundu. Karakaya ve intihar eden saldırgan yaşamını yitirdi. Korkunç saldırıya sosyal medyadan tepki gösteren ünlü sanatçı Haluk Levent, “Doktorlarımız , sağlık emekçileri. Yine bugün öldürüldüler. Nasıl bir şeydir bu?” dedi. Sağlıkta şiddet haberlerinin son adresi bugün Konya oldu. Karatay ilçesinde Konya Şehir Hastanesi’nin kardiyoloji […]
 • 06
  Stranger Things rekor kırdı
  Netflix’in popüler dizisi Stranger Things, 1 milyar saat izlenme rekorunu aşan ikinci dijital yapım oldu. Netflix’te yayınlanan Stranger Things, dördüncü sezonuyla yeni bir rekora imza attı. Dizi, Squid Game’den sonra 1 milyar saat izlenme rekorunu aşan ikinci dijital yapım oldu. Millie Bobbie Brown, Winona Ryder ve David Harbour’ın başrollerinde yer aldığı dizi, yeni sezonuyla dijital […]
 • 07
  Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni tanıtım
  2 Eylül’de Amazon Prime Video’da ekrana gelecek Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni tanıtım yayınlandı. Dizinin yeni fragmanının 14 Temmuz’da yayınlanacağı duyuruldu. 2 Eylül’de Amazon Prime Video’da ekrana gelecek Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden yeni tanıtım yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde dizide yer alacak orkların genel hatlarıyla nasıl göründüğü konusunda detaylı görseller paylaşan yapım ekibi, yeni tanıtımda […]
 • 08
  İstanbul’da silahlı saldırı Avukatın Ofisini Basan Kişi Avukatı ve davacıyı öldürdü
  Abdullah Türkoğlu adlı saldırgan avukat Servet Bakırtaş’ı Bakırköy’deki bürosunda ve kendisine dava açan Öznur Tufan’ı Büyükçekmece’deki işyerinde öldürdü. İstanbul’da tabanca ile yaraladığı kişinin ailesi tarafından açılan tazminat davasının geri çekilmemesi üzerine Abdullah Türkoğlu avukat ve davacıyı işyerlerini basarak öldürdü. Türkoğlu, önce Bakırköy’de davanın avukatı Servet Bakırtaş’ı bürosunda öldürdü. Saldırgan daha sonra Büyükçekmece’deki iş yerinde kendisine dava açan […]