16° Parçalı bulutlu

Dynabook’tan Gelişmiş Akıllı Gözlük Çözümü: Dynaedge de200

Birbirine uzak konumlarda çalışanlar için dijital dönüşümü mümkün kılan Dynabook’un LTE bağlantı seçeneğine sahip yeni akıllı gözlük çözümü dynaEdge DE200 tanıtıldı.
Teknoloji - Aralık 8, 2021 3:30 pm A A

Birbirine uzak konumlarda çalışanlar için dijital dönüşümü mümkün kılan Dynabook’un LTE bağlantı seçeneğine sahip yeni akıllı gözlük çözümü dynaEdge DE200 tanıtıldı. Windows 10/11 Pro işletim sistemine sahip dynaEdge DE200, 11. Nesil Intel® Core™ işlemci seçenekleriyle gelişmiş güç ve tam performans sağlıyor.

 

 • Birbirine uzak konumlarda çalışanlar için dijital dönüşümü mümkün kılan Dynabook’un LTE bağlantı seçeneğine sahip yeni akıllı gözlük çözümü dynaEdge DE200 tanıtıldı.
 • Windows 10/11 Pro işletim sistemine sahip dynaEdge DE200, 11. Nesil Intel® Core™ işlemci seçenekleriyle gelişmiş güç ve tam performans sağlıyor.

 

Dynabook, yeni nesil yüksek performanslı Windows 10/11 Pro mobil uç bilişim cihazı dynaEdge DE200 ile dynaEdge AR (Assisted Reality – Destekli Gerçeklik) çözümünü güncelledi.

 

Uç bilişim pazarı, COVID-19 gibi faktörlerin etkisiyle geçtiğimiz yıl önemli ölçüde hızlandı. Bu hızlanmayla beraber BT karar vericilerinin yarısından fazlası (52), uç bilişimle ilgili satın alma kararlarının artık salgın öncesine göre çok daha önemli olduğuna inanıyor*. Diğer taraftan çalışanların büyük bölümü (70), destekli gerçeklik (AR) teknolojisinin sektörlerinde hafif ya da önemli düzeyde yeniliklere neden olacağına inanıyor*. Destekli gerçeklik (AR), artık yapay zekâ (AI), nesnelerin interneti (IoT) ve siber güvenlikten (GlobalData) önce en yenilikçi gelişen teknoloji olarak kabul ediliyor. IDC’nin 2024 yılına kadar uç noktalarda destekli gerçeklik uygulama sayısında 800'e varan artış öngörüsü, uç bilişim altyapısı etrafında inovasyonlar ve adaptasyonların teşvik edileceğini gözler önüne seriyor.

 

Yeni dynaEdge AR çözümü, günümüzün sürekli gelişen çalışma ortamlarında işletmeler için verimliliği, bağlanabilirliği ve güvenliği artırırken mobil çalışma ortamlarında rahatça kullanılabiliyor. Cihaz en uzak konumlarda dahi arıza tespit ve onarım senaryolarını, bilgi paylaşımını, iş birliğini, bilgi toplamayı, veri işlemeyi kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor.

 

4G LTE, en yeni 11. Nesil Intel® Core™ işlemciler ve Edge AI dahil olmak üzere yeni geliştirmeler, cihazın güvenli işletim sistemiyle kurumsal ortamlarda üst düzey güvenlik ve tam mobilite sağlıyor: 

 

 • 4G entegrasyonuyla daha hızlı bağlantı: 4G sinyalinin olduğu her yerde çalışanlar telefonlarının internet bağlantısını kullanmadan veya Wi-Fi bağlantısına gerek olmadan bağlanabiliyor.
 • Edge AI ile akıllı görüş: Edge AI Engine, görüntü sabitleme, parlaklık telafisi ve nesne takibi ile kamera görüntülerini iyileştiriyor. Ayrıca, alıcı görüntüleri almadan önce video tamamen işleniyor. AI motoru kamera akışını DE200'e işliyor ve yazılımı sanal bir kamera olarak çalıştırıyor. Edge AI, müşterilerin kendi geliştirdikleri yazılım çözümlerine dahil edilebiliyor.
 • İyileştirilmiş şarj ve pil ömrü: 6,5 saate** kadar pil ömrü ve isteğe bağlı taşınabilir şarj cihazı takılmasını sağlayan evrensel Type C şarj bağlantı noktası ile ön saflarda çalışan personelin gün boyunca çalışmasına olanak tanıyor.
 • Gelişmiş performans: En yeni 11. Nesil Intel® Core™ i3, i5 ve i7 işlemci seçenekleriyle gelişmiş güç ve tam performans sağlıyor.
 • Üst düzey güvenlik: Windows 10/11 Pro işletim sistemine sahip dynaEdge DE200, son kullanıcı verilerinin güvende olması için PIN ve parmak izi dahil olmak üzere iki faktörlü kimlik doğrulamasının yanı sıra Active Directory desteğine sahip. Cihazdaki veri sınıflandırması, verilerin nasıl paylaşılacağını belirlemek için kullanılıyor ve birçok sektördeki en önemli endişelerden biri olan güvenliği ele alıyor. 

 

Üretim, denetim, lojistik, bakım, acil durum hizmetleri, sağlık ve eğitim dahil olmak üzere, ön saflarda çalışan personel için özel olarak geliştirilen dynaEdge AR; 4G LTE entegrasyonu sayesinde acil müdahale ekipleri, saha çalışanları, ziyaretçi barındıran etkinlik ve mekanlar gibi uzak çalışma ortamlarında dijital dönüşümü güçlendirmek için önemli bir fırsat sunuyor.

 

Dynabook Europe GmbH Başkanı Damian Jaume, "Son 20 ayda mobil uç bilişim ve akıllı gözlük çözümleri birçok sektörün ayrılmaz parçası haline geldi. Son araştırmamız, BT karar vericilerinin 63'ünün önümüzdeki üç yıl içinde kuruluşlarında akıllı gözlükler kullanmayı planladığını ortaya koydu. Bu, geniş çapta akıllı gözlükleri benimsemenin artmaya devam edeceğini gösteriyor. İş trendleri hızla gelişiyor ve en yeni dynaEdge AR çözümümüz, müşterilerimizin hibrit çalışma dünyasında neye ihtiyaç duyduğunu anladığımızı kanıtlıyor" dedi.

 

Aksesuarlar

Yeni dynaEdge AR çözümü, AR100 giyilebilir cihaz için çeşitli montaj seçenekleri ve DE200 için farklı taşıma çantası, omuz askısı ve kılıf seçenekleri dahil olmak üzere bir dizi aksesuar içeriyor.

 

Satın Alınabilirlik

Yeni dynaEdge şu an EMEA bölgesinde satın alınabiliniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 3:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]