16° Parçalı bulutlu

E-Ticaret’i kolaylaştıran Shopalm yatırım sahnesinde

“Avuç İçinizdeki Alışveriş” mottosuyla yola çıkan ve sosyal medya üzerinden satış yapan bireysel satıcıların online süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen Shopalm, fonbulucu’da paya dayalı kitle fonlaması kampanyasını başlattı.
Ekonomi - Kasım 22, 2021 6:30 pm A A

“Avuç İçinizdeki Alışveriş” mottosuyla yola çıkan ve sosyal medya üzerinden satış yapan bireysel satıcıların online süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen Shopalm, fonbulucu’da paya dayalı kitle fonlaması kampanyasını başlattı. 2021 yılındaki kuruluşunun ilk 6 ayı içerisinde 10 kat büyüme göstermiş başarılı bir girişim olarak şirket paylarının 9,6’sını yatırımcılara arz eden girişim,  tur sonunda 1,44 milyon TL fona ulaşmayı hedefliyor. 21.01.2022’ye kadar devam edecek olan kampanyaya ilk hafta içerisinde EFT veya kredi kartı ile yatırım yapacak yatırımcılara, tutarın 12,5 'i oranında fazladan pay verilecek. 

 

E- ticaret ve online mağazacılık işlemlerini tek panel yönetimiyle kolaylaştırmak üzere geliştirilen Shopalm girişimi, Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu’da paya dayalı kitle fonlaması turuna çıktı. 1,44 milyon TL fonlama hedefiyle şirket paylarının 9,6’sını yatırımcılara arz edecek olan girişim şirketi, 21 Ocak 2022’ye kadar turda kalacak. 22 Aralık Pazartesi günü saat 10.00 itibari ile ilk hafta içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara, tutarın 12,5'i oranında fazladan pay verilecek. Ek paylar, MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacak. 

Tüm işlemler tek panelde 

Shopalm sistemini kullananlar, e-ticaret için zahmetli bir süreç olan web sitesi kurulumuna ihtiyaç duymuyor. 2017’den bu yana müşterilerine online ödeme çözümleri sunan Bakiyem Ödeme Çözümleri ve Teknolojileri Şirketi kurucu ekibi Umut Yalçın, Selin Nizam ve Serkan Şahin tarafından 2021 yılında kurulan Shopalm, bireysel satıcıların hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi online mağazalarında ve sosyal medya hesaplarında satış yapmalarını sağlayan bir e-ticaret sistemi. Müşterilerine tek panel üzerinden sanal POS'tan sipariş, stok, kargo takibine, sosyal medya entegrasyonundan linkle ödeme almaya, raporlamaya kadar  bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken tüm özelliklere sahip kişiselleştirilmiş online mağaza sunan Shopalm, tüm süreçleri otomatikleştirerek zaman ve maliyet tasarrufu yaratıyor.

Kadın girişimcilerin e-ticaret süreçlerindeki problemlerinin çözümü için geliştirildi 

Ürünün kuruluş aşamaları ve hedefleri hakkında bilgi veren Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, “Shopalm ürünümüzü 2020 yılında pandeminin de etkisiyle evlerinde üreten ve satmak isteyen kadın girişimciler başta olmak üzere bireysel satıcıların ürün satarken yaşadıkları problemleri çözmek için tasarladık.   2021 yılının son çeyreğinde ürünümüzün AR-GE çalışmalarını tamamlayarak kullanıma hazır hale getirdik ve markalaştık. Ürünümüz, rakiplerine göre hem avantajlı fiyat skalası hem de ihtiyaca yönelik efektif özellikleri ile kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı ve girişimimiz ilk 6 ay içinde 10 kat büyüdü. 2021 yılının Nisan ayında ilk yatırımını alan ve ilerleme grafiğini sürdürerek e-ticarete yepyeni bir soluk getiren girişimimizin fonbulucu platformundaki bu yatırım turunda yatırımcılar tarafından da ilgi göreceğine gönülden inanıyoruz. Bize güvenmeyi seçen yatırımcılarımızın desteğiyle Türkiye’deki satıcıları yurt dışı pazarında da rekabet edebilir hale getirmek en büyük hedefimizdir” dedi.   

Paya dayalı kitle fonlama sistemi sahnesinde Shopalm’ı görmenin memnuniyetini yaşadıklarını söylerek kampanyaya değinen fonbulucu Co-CEO’su Enis Erdem Yurdatapan ise Shopalm ekibini uzun zamandır tanıdıklarını, bu ekibin yapacağı çalışmalara fazlasıyla güvendiklerini ve Shopalm’in 2022 yılında 6 trilyon doların üzerinde küresel hacim yaratacak olan e-ticaret sektörünün önemli oyunculardan biri olacağına dair inançlarının tam olduğunu dile getirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 6:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Benzin ve motorine yeni zam açıklandı
  Benzine bu gece yarısından itibaren 77 kuruş, motorine de 31 kuruş zam yapıldı. Akaryakıt ürünlerine zam fırtınası sürüyor. Enerji Petrol Gaz İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı açıklamaya göre 9 Aralık 2021 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin litresine 77 kuruş, motorinin litresine de 31 kuruş zam yapıldı. Pompa fiyatlarına yansıyacak zamlarla motorinin litre fiyatının yaklaşık olarak Ankara’da […]
 • 02
  Dynabook’tan Gelişmiş Akıllı Gözlük Çözümü: Dynaedge de200
  Birbirine uzak konumlarda çalışanlar için dijital dönüşümü mümkün kılan Dynabook’un LTE bağlantı seçeneğine sahip yeni akıllı gözlük çözümü dynaEdge DE200 tanıtıldı.
 • 03
  Schneider Electric, yeni nesil TeSys Deca Serisi motor yolvericileri gururla sunar
  Daha hızlı ve kolay kurulum  Tüm uygulamalarda yüksek kontak güvenilirliği için 5mA’in yanı sıra 1mA kapasiteli  yardımcı kontak seçeneği  Sağlam ve verimli bir motor yönetim çözümü  Enerji yönetimi ve otomasyonu alanında global uzman Schneider Electric™, yeni nesil TeSys Deca Serisi motor yolvericilerini piyasaya sürüyor.
 • 04
  Türkiye’nin önemli yapıları, Panasonic Life Solutions Türkiye ile korunuyor
  Yangın algılama çözümlerindeki deneyimi ile Panasonic Life Solutions Türkiye, dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alan İstanbul Arkeoloji Müzesi’nden Türkiye’nin aydınlık öğrencilerinin yetiştiği Galatasaray Üniversitesi’ne kadar birçok önemli yapının güvenliğini sağlıyor.
 • 05
  Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı Uygulamasıyla Bağışçılara Kolaylık
  Ülkemizin kan ihtiyacını hayırsever kan bağışçılarının destekleriyle karşılayan Kızılay, geliştirdiği Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı uygulamasıyla da IOS ve Android platformlarında vatandaşlara kolaylık sağlıyor.
 • 06
  Tencent Games, Yeni Global Oyun Markası Level Infinite’i Tanıttı
  Tencent Games, tüm dünyada oyun severlere yüksek kalitede oyunlar sunmak üzere hayata geçirdiği yeni oyun markası Level Infinite’i tanıttı.
 • 07
  Uluslararası operasyonları yeniden düzenleyen Mastercard
  Uluslararası operasyonları yeniden düzenleyen Mastercard;  Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki varlığını daha da geliştiriyor, genişletiyor ve büyütüyor   •  Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EEMEA) bölgesi, Mastercard'ın küresel olarak faaliyet gösterdiği 210 pazarın 81'ini kapsayacak şekilde yeniden düzenleniyor • Yeni oluşturulan Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu (Türkiye ve BDT) bölgesi, yüksek büyüme hızına sahip 12 pazarı bir araya getiriyor • Yasemin Bedir, Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu (T&BDT) Bölge Başkanı olarak atandı • Dimitrios Dosis, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EEMEA) Başkanı seçildi • Ortadoğu ve Afrika'dan Sorumlu Başkan Raghu Malhotra, Uluslararası Pazarlar Eş Başkanı olarak atandı   Mastercard; Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki varlığını daha ileriye taşımak, uzun vadeli büyüme ve yenilenme yolculuğunu geliştirmek için hayata geçirilen bir dizi yönetici değişikliklerini duyurdu.
 • 08
  Cisco Araştırması: En Gerekli 5 Veri Odaklı Güvenlik Hamlesi
  Bulut tabanlı modern bilişim sistemlerine sahip güvenlik ekipleri iki kat daha güncel teknolojiyle iş temposunu daha iyi koruyor.