16° Parçalı bulutlu

Ebeveynler “Bağlanmanın Anatomisi” Temasıyla TED Rönesans Koleji Anne-Baba Sempozyumunda Bir Araya Geliyor!

Ebeveynler, Pandemi ile Değişen Dünyada Çevremizle ve Kendimizle Bağ Kurma Sorularına “TED Rönesans Koleji Anne-Baba Sempozyumu”nda Yanıt Bulacak! Öğrencilerinin sosyal ve duygusal gelişimlerine önem veren TED Rönesans Koleji, bu yıl beşincisini gerçekleştireceği geleneksel Anne-Baba Sempozyumunu 11 Aralık 2021 Cumartesi günü “Bağlanmanın Anatomisi” temasıyla çevrim içi gerçekleştirecek.
Magazin - Aralık 8, 2021 4:30 pm A A

Ebeveynler, Pandemi ile Değişen Dünyada Çevremizle ve Kendimizle Bağ Kurma Sorularına “TED Rönesans Koleji Anne-Baba Sempozyumu”nda Yanıt Bulacak!

Öğrencilerinin sosyal ve duygusal gelişimlerine önem veren TED Rönesans Koleji, bu yıl beşincisini gerçekleştireceği geleneksel Anne-Baba Sempozyumunu 11 Aralık 2021 Cumartesi günü “Bağlanmanın Anatomisi” temasıyla çevrim içi gerçekleştirecek. Anne-Baba buluşmalarında; pandemi sürecinde yaşanan kayıplar, ayrılıklar, iç içe geçmeler, ayrışmalar, bireysel ya da çevresel sınırlarda yaşanan değişiklikler yanında yeniden uyumlanmaya çalıştığımız yaşantımız içerisindeki ilişkilerimiz ve bağlanma süreçleri üzerinde durulacak. Uzman Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Şeniz Pamuk’un, bağlanma süreçlerimizin yaşantımızdaki etkileri; gelişim ebeveyn uzmanı Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un çocukların iyilik hallerini ve psikolojik sağlamlıklarını geliştirme paylaşımlarında bulunacağı sempozyum için katılım başvuruları alınmaya başlandı.

 

Pandemi ile değişen dünyada, var olan durumlara göre kaygıları yönetme ve iç içe geçme-ayrışma sürecinde dayanma becerisi oldukça önem kazanmaya başladı. Bağlanma alanında yapılan araştırmalar ebeveynin varlığının, yani ebeveynin ya da bakım veren kişinin çocuğun içsel yaşamını kabul etmesinin ve odaklanmasının çocuğun duygusal ve toplumsal açıdan dayanıklı bir genç yetişkine dönüşmesinde büyük etkisi olduğunu göstermektedir. Bu doğrultuda TED Rönesans Koleji Psikolojik Danışmanlık Bölümü, öğrencilerinin sosyal ve duygusal gelişimlerine yönelik çalışmalarla onların gelişimlerinde en önemli kişiler olan anne ve babaları da desteklemek amacıyla her yıl düzenlediği Anne-Baba Sempozyumu’nu bu yıl, “Bağlanmanın Anatomisi” temasıyla çevrim içi webinarlar ve atölyeler ile 11 Aralık 2021’de gerçekleştirilecek.

 

Bağlanma tarzımız kişileri ve ilişkileri nasıl etkiliyor?

TED Rönesans Koleji V. Anne-Baba Sempozyumu; akademisyen, psikolog, yazar Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk “Pandemi Döneminde Çocukların Psikolojik İyiliğini Nasıl Destekleriz?” başlığıyla, Uzman Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Şeniz Pamuk “Pandemi ve Sonrasında Bağlanma Tarzı ve Dış Dünya Algısı” başlığıyla 11 Aralık 2021 Cumartesi günü katılımcılarla bir araya gelecek. TED Rönesans Koleji PDR uzmanları da gerçekleştirecekleri atölyelerle ebeveynlere farklı bakış açılarıyla bağlanma hallerini değerlendirme imkânı sunacaklar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Magazin - 4:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]