Eğitim HABERLERİ

 • eKampüs’le yaz döneminde kesintisiz gelişim fırsatı

  eKampüs’le yaz döneminde kesintisiz gelişim fırsatı

  ÖRAV’ın uzaktan eğitim platformu eKampüs, öğretmen eğitimlerinin yanı sıra tüm bireylere açık gelişim eğitimleri de sunuyor.
 • İKÇÜ’de Program Doluluk Oranı yüzde 99,4

  İKÇÜ’de Program Doluluk Oranı yüzde 99,4

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından ilan edilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) yerleştirme sonuçları göre İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, 99,4 doluluk oranı ile öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasında yerini aldı.
 • YKS Şampiyonu’nun Tercihi Sabancı Üniversitesi Oldu

  YKS Şampiyonu’nun Tercihi Sabancı Üniversitesi Oldu

  YKS 2022 sonuçlarına göre Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve İngilizce alanlarında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Zeynep Dila Kuyucu, tercihini Sabancı Üniversitesi’nden yana kullandı.
 • KPSS Ön Lisans başvuruları uzatıldı

  KPSS Ön Lisans başvuruları uzatıldı

  ÖSYM, 3-15 Ağustos 2022 tarihleri olarak duyurulan 2022-KPSS Ön Lisans başvuru günlerinin 16 Ağustos 2022 tarihi saat 23.59’a kadar uzatıldığını bildirdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2022-KPSS Ön Lisans’a son başvuru tarihinin uzatıldığını açıkladı. Açıklamada “03-15 Ağustos 2022 tarihleri olarak duyurulan 2022-KPSS Ön Lisans başvuru günleri, 16 Ağustos 2022 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM […]
 • Kaçem’de Kadınlar İçin 4 Yeni Kurs Açılıyor

  Kaçem’de Kadınlar İçin 4 Yeni Kurs Açılıyor

  Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Merkezi (KAÇEM)’de kadınlar 4 yeni kurs açılıyor.
 • Zorlu Holding’in “Geleceğe Bi’Adım” staj programı başladı

  Zorlu Holding’in “Geleceğe Bi’Adım” staj programı baş..

  Gençlere ilham vermeyi, her platformda desteklemeyi amaçlayan Zorlu Holding’in, üniversite öğrencilerine yönelik her yıl düzenlediği “Geleceğe Bi’Adım” staj programı başladı.
 • Bilgi Evlerinde Dolu Dolu Eğitim

  Bilgi Evlerinde Dolu Dolu Eğitim

  Osmangazi Belediyesi’nin ‘Geleceği Şansa Bırakmıyoruz’ düşüncesiyle hayata geçirdiği Bilgi Evleri, yaz döneminde birbirinden farklı eğitim programıyla yüzlerce çocuğun yüzünü güldürüyor.
 • Çankaya Belediyesinden 4 Bin Öğrenciye Eğitim Desteği

  Çankaya Belediyesinden 4 Bin Öğrenciye Eğitim Desteği

  DESTEK EĞİTİM MERKEZİ'NDE ÖN KAYITLAR 10 EYLÜL'E KADAR SÜRECEK   Çankaya Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde LGS ve YKS sınavlarına hazırlanacak 4 bin öğrenciye eğitim desteği verecek.
 • Çiğli’nin Emektar Kadınlarından Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği

  Çiğli’nin Emektar Kadınlarından Üniversite Öğre..

  Çiğli Belediyesi ile Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifi'nin iş birliği içerisinde yürüttüğü proje kapsamında kooperatif üyeleri el emeğiyle ürettikleri ürünleri satarak üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyor.
 • EÜ, Özbek Üniversiteleri ile iş birliği ağını genişletiyor

  EÜ, Özbek Üniversiteleri ile iş birliği ağını genişle..

   Ege Üniversitesi, Türk Dünyasına yönelik akademik açılımını sürdürüyor   Ege Üniversitesi, uluslararasılaşma misyonu kapsamında Türk Cumhuriyetleri ile iş birliği ağını genişletmeye devam ediyor.
 • Kocaeli Büyükşehir, 50 okulda özel eğitim sınıfları yapacak

  Kocaeli Büyükşehir, 50 okulda özel eğitim sınıfları y..

  Özel bireylere yönelik projeleri ile onları sosyal hayata kazandıran Büyükşehir, kent genelindeki 50 okulda özel eğitim sınıfları yapım işi için ihale düzenledi   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.
 • Rağmen kampının üçüncüsü Eylül ayında

  Rağmen kampının üçüncüsü Eylül ayında

  Başka Bir Engelli Politikası Mümkün   İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Elim Sende” farkındalık projesi kapsamında üniversite ve lise öğrencilerine yönelik “Rağmen” başlığıyla iki kamp düzenledi.