17° Açık

Ek Ödeme Değil Emekliliğe Yansıyan Güvenceli Tek Ödeme Talep Ediyoruz

Ek Ödeme Değil Emekliliğe Yansıyan Güvenceli Tek Ödeme Talep Ediyoruz. Ankara Tabip Odası konu hakkında açıklama yaptı.  Sağlık Bakanlığı aylar önceden çıkaracağını twitterdan duyurduğu “tarihe geçeceğini” iddia ettiği ek ödeme yönetmeliği sağlık emekçilerinin talep ve gereksiniminden çok uzak; ileride sağlık emekçileri arasındaki iş barışını da bozacak, idare tarafından mobbing ve baskı aracı olarak da kullanılabilecek […]
Sağlık - Ağustos 15, 2022 4:49 pm A A

Ek Ödeme Değil Emekliliğe Yansıyan Güvenceli Tek Ödeme Talep Ediyoruz. Ankara Tabip Odası konu hakkında açıklama yaptı. 

Sağlık Bakanlığı aylar önceden çıkaracağını twitterdan duyurduğu “tarihe geçeceğini” iddia ettiği ek ödeme yönetmeliği sağlık emekçilerinin talep ve gereksiniminden çok uzak; ileride sağlık emekçileri arasındaki iş barışını da bozacak, idare tarafından mobbing ve baskı aracı olarak da kullanılabilecek bir düzenleme olduğu açıktır.

Hiçbir kamu çalışanı performansa dayalı çalışmazken sağlık emekçileri ek ödeme yönetmelikleri ile ağır iş yüklerinin yanında gelecek ay ne zaman ve ne kadar ek ödeme alacağı kaygısı altında ezilmektedir.

Sağlık Bakanlığı’nı pratisyen hekimden uzman hekime, asistan hekimden aile hekimine, emekli hekimden akademisyene tüm hekimleri kapsayan yüksek enflasyon altında ezilmeyecek hak ettiği düzeyde, güvenceli, performansa dayalı olmayan, emekliliğe yansıyan tek ödemeyi içeren ödeme politikasını hayata geçirmeye davet ediyoruz. (BSHA)

Bu haber 125 kez okundu.
Sağlık - 4:49 pm A A
BENZER HABERLER