Ekonomi HABERLERİ

 • Penta Teknoloji yılın ilk yarısında cirosunu yüzde 60 artırarak 4 milyar TL’ye yükseltti

  Penta Teknoloji yılın ilk yarısında cirosunu yüzde 60..

   Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2022 yılının ilk altı aylık döneminde konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 artırarak 4 milyar TL’ye yükseltti.
 • Dünya Ticaret ve Kalkındırma Derneği’nin Yeni Bölge Temsilciliklerinin Açılması

  Dünya Ticaret ve Kalkındırma Derneği’nin Yeni Bölge T..

  DÜNYA TİCARET VE KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN ALİ GENÇ: Ülkemiz ekonomisine tüm gücüyle ve üyeleriyle katkıda bulunmaya çalışan Derneğimiz, yeni açılan Ege Bölge Temsilciliği Şube Başkanlığı’na İlker KARA Beyefendi Atanmıştır. Ülke çapında iş dünyamıza destek olma kapasitesini artırarak ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirerek, dünya ticaretini kolaylaştırmak ve ticaret kapasitesini yükseltmek konusunda hepimizi […]
 • Tüpraş’ın Stratejik Dönüşüm Planı doğrultusunda atılımları devam ediyor

  Tüpraş’ın Stratejik Dönüşüm Planı doğrultusunda atılı..

  Türkiye’nin lider sanayi kuruluşu Tüpraş, 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.
 • Emirates uçak içi yolcu deneyiminde çıtayı daha da yükseğe çıkarmak için 2 milyar doların üzerinde yatırım yapıyor

  Emirates uçak içi yolcu deneyiminde çıtayı daha da yü..

  “Daha İyisiyle Uçun” taahhüdüyle gurur duyan Emirates, uçak içi yolcu deneyimini geliştirmek için 2 milyar doların üzerinde yatırım yapıyor.
 • Gaboras İle İmece Arasında İmzalanan İş Birliği Protokolü Geleceğe Yön Verecek

  Gaboras İle İmece Arasında İmzalanan İş Birliği Proto..

  Türkiye genelinde yüzlerce aracısı bulunan ve gayrimenkul ticaretinin uçtan uca alım-satım platformu olarak konumlanan GABORAS, tasarruf finansman sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olma başarısını gösteren İMECE Tasarruf Finansman A.
 • Moskova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Platonov Vladimir Mikhailovich’in davetlisi olarak Rusya’ya giden İş Adamı Yunus Kabal önemli görüşmelerde bulundu

  Moskova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Platonov Vlad..

  Moskova Sanayi ve Ticaret Odasını ziyarette, İşadamı Yunus Kabal’a, Rusya ile Türkiye arasında çok sıkı ve iyi bir ilişkinin bulunmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Moskova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Platonov Vladimir Mikhailovich, “Türk şirketlerinden, dolayısıyla da Limak’tan son derece memnunuz. Kendileriyle iş ilişkisi içerisinde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu arada sizleri burada görmekten ziyadesiyle memnuniyet […]
 • Temmuz ayı bütçe açığı 64 milyar lira

  Temmuz ayı bütçe açığı 64 milyar lira

  Hazine ve Maliye Bakanlığı, temmuz ayında bütçenin 64 milyar 19 milyon lira açık verdiğini duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, temmuz ayı bütçe gerçekleşmeleri raporunu açıkladı. Bakanlığın raporuna göre, temmuzda bütçe gelirleri, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 106,7 artışla 196 milyar 980 milyon liraya, bütçe giderleri yüzde 85 artarak 260 milyar 999 milyon liraya yükseldi. Bütçe, […]
 • Hibrite Geçiş: Toplantı odalarını neden yeniden ele almamız gerekiyor

  Hibrite Geçiş: Toplantı odalarını neden yeniden ele a..

  Çalışanlar isteklerinin ne olduğunu sorguladıklarından, üzerine uzun uzun düşündüklerinden çalışan deneyimine yatırım yapmak bugün artık her zamankinden daha önemli.
 • Ücretli çalışan sayısı yıllık yüzde 6,3 arttı

  Ücretli çalışan sayısı yıllık yüzde 6,3 arttı

  Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2022 Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 6,3 arttı.
 • Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık yüzde 157,89, aylık yüzde 5,00 arttı

  Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıll..

  Tarım-ÜFE'de (2015=100), 2022 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre 5,00, bir önceki yılın Aralık ayına göre 108,78, bir önceki yılın aynı ayına göre 157,89 ve on iki aylık ortalamalara göre 79,39 artış gerçekleşti.
 • AGESA, Her Yaşta Fonu’nun İkinci Dönemini Hayata Geçiriyor

  AGESA, Her Yaşta Fonu’nun İkinci Dönemini Hayata Geçi..

  Türkiye’nin yaşlanma konulu tek sosyal sorumluluk projesinin sahibi AgeSA, Sivil Toplum İçin Destek Vakfı iş birliğiyle kurduğu “Her Yaşta Fonu” ile sivil toplum kuruluşlarının yaşlanma temalı projelerine hibe desteği sağlamaya devam ediyor.
 • Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı yüzde 10,6 seviyesinde gerçekleşti

  Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı yüzde 1..

  Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2022 yılı II.