16° Parçalı bulutlu

Ekonomik Krizin Sebebi Erdoğan ve Partisidir!

Gündem - Nisan 13, 2022 2:47 pm A A

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Erdoğan’ın ekonomik gidişata ilişkin yaptığı ifadeleri hedef aldı. Başkan Saygın, “Suçlu aramayın, sorunların baş sebebi sizsiniz.” dedi.
Kabine toplantısının ardından konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ellerindeki ürünlerini stoklayarak ve hatta imha ederek, aralarında anlaşıp fiyatlarını artıranları takibe aldık.

Kamunun denetim ve yaptırım yetkilerini kullanarak serbest piyasa içinde bu tamahkarlarla mücadele ediyoruz” dedi. Erdoğan ayrıca, “Karşımızda zorlu bir tablo olduğunun farkındayız. Fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı. CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da Erdoğan’ın açıklamalarına ilişkin konuşarak şunları söyledi.

“BALONUNUZ PATLADI, AMPULÜNÜZ DE PATLAYACAK”

“Ülkeyi bu hale getiren, ekonomik krizi derinleştiren, milletin ekmek kuyruklarında, yağ kuyruklarında, akaryakıt kuyruklarında kuyruğa girmesine neden olan Erdoğan ve partisidir. Erdoğan, yaşanan bu sorunu kabulleniyor ancak sorunun kaynağının kendisi olduğunu bir türlü kabullenemiyor. Sayın AKP Genel Başkanı, ülkeyi mahvettiniz. Adaleti yok ettiniz, kanunları çiğnediniz, yargının bağımsızlığını ayaklarınız altına aldınız, ifade özgürlüğünü tehdit ettiniz ve hepsinin sonucu olarak ekonomik bir krizin baş sebebi oldunuz.

Şimdi çıkıp da suçlu aramayın. Bir balon varsa o da sizin 20 yıllık iktidarınızdır ve o balon da bırakın sönmeyi, patladı! Yapılacak ilk seçim de vatandaş da düşürdüğünüz bu durumun hesabını size soracak. Yiyecek içecek fiyatlarını, kuyrukları, elektrik faturalarını ve tüm yaşadıklarının bedelini size demokrasi ile sandıkta ödetecek. Balonunuzun patladığını gören bu millet ampulünüzü de patlatarak aydınlık bir geleceğe ilk adımlarını kendi hür iradesiyle atacak. Geliyor, gelmekte olan!”

Gündem - 2:47 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.