16° Parçalı bulutlu

Emekliler peş peşe gelen fahiş zamlara böyle isyan etti

Ekonomi - Kasım 20, 2021 3:37 pm A A

Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli-Sen) Antalya Şubesi, son zamanlarda peş peşe gelen zam haberlerine dikkat çekmek için bir basın açıklaması yaptı.

Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli-Sen) Antalya Şubesi, artan enflasyon ve dolar kuru karşısında maaşlarının erimesi ve alım güçlerinin düşmesi üzerine yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek için Attalos Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi.

Açıklamada temel ihtiyaç ürünlerine, faturalara ve kiralara astronomik zamlar yapıldığı hatırlatıldı. Tüm Emekli-Sen Antalya İl Başkanı Mustafa Ayar, bir emeklinin ikramiyesiyle artık ev alamadığını ikramiyenin sadece bir evin banyosunu ve mutfağını yaptırmaya yettiğini söyledi.

‘BATTANİYELERE SARILARAK OTURACAĞIZ’

Başkan Aydın, yaşam pahalılığını ise şöyle anlattı:

Benzin, motorin, LPG’ye gelen zamlardan sonra ulaşım da çok pahalı oldu. Bu yıl doğalgazı zaten kullanamayacağız. Battaniyelere sarılarak oturacağız. Okul masrafları ve eğitimde özelleştirme de cabası. Haftalarca hastanelerde randevu alamıyoruz. Özel hastanelere gücümüzün yetmesi mümkün değil. Yağdan şekere, ete, süte, peynire, bakliyata, sebze ve meyveye gelen zamlardan dolayı çaresiziz.

“Maaşlar yetmiyor” diyen Aydın, en düşük emekli maaşının 5 bin 200 lira olmasını ve hükümetin Tüm Emekli-Sen’i tanıyarak görüşme yapmasını talep etti.

Ekonomi - 3:37 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER