Gündem - Temmuz 29, 2022 9:10 am A A

Türkiye Komünist Partisi Eskişehir İl Örgütü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 40 oranındaki su zammıyla ilgili açıklama yaptı. Belediyelerin kamu hizmeti sunma yerine, kâr amacı güden şirketlere döndüğü belirtilen açıklamada, halkın temel haklara ücretsiz olarak ulaşması gerektiği vurgulanıyor.

 

TKP Eskişehir İl Örgütü tarafından yapılan açıklama şöyle:

 

CHP'den AKP'nin benzin kuyruğuna alternatif 'su kuyruğu'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı karar ile suya 40 oranında zam yapıldı. KDV ve ÇTV hariç 1 m³ su fiyatı 5.67’den 7.93’e yükseldi.

 

Artan yakıt, elektrik, doğal gaz ve kira fiyatları ile beraber halkımızın hayatı cehenneme dönmüşken Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de zam furyasını boş geçmiyor. Geçen hafta yapılan meclis toplantısından başka hesaplarla geçmeyen su zammı, bu hafta yapılan Belediye Meclisi toplantısından geçti. Meclisten bugün geçen karar, bu geceden itibaren geçerli olacağı için Eskişehir halkı bütün akşamını su kuyruğunda geçiriyor. Diğer kentlerde olduğu gibi Eskişehir’de de yapılan zamlara bahane hazır: “Maliyetler arttı, zam olmazsa bu hizmetleri karşılayamayız.”

 

En temel haklarımızı kâr kapısı haline getirdikleri için, belediyeleri birer kamu hizmeti sunan kurumlar olarak değil birer şirket gibi yönettikleri için kamusal haklarımız söz konusu olduğunda ilk akıllarına gelen halkın cebine göz dikmek.

 

Bu akıl dışı düzene ve düzen siyasetçilerine mahkum değiliz. İnsanlığın geldiği noktada su, elektrik, ısınma gibi bütün haklarımızı ücretsiz olarak karşılayabiliriz. Yeter ki bu akıl dışı düzenden ve düzen siyasetçilerinden kurtulup geleceğimizi ellerimize alalım.

 

İktidarıyla muhalefetiyle, AKP’siyle CHP’siyle bu düzende kuyrukların sonu gelmez!

 

En temel haklarımız için para ödemeye, bu düzene mahkum değiliz!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 9:10 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER