16° Parçalı bulutlu

Estetik Anlayışı Değişiyor ‘’Ameliyatsız İşlemlere İlgi Artıyor’’

Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte kadınlarda güzellik algısı değişmeye başlıyor.
Sağlık - Kasım 19, 2021 11:10 am A A

Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte kadınlarda güzellik algısı değişmeye başlıyor. Kısa zamanda güzel görünüme sahip olmak isteyen kişiler ise ameliyatsız yöntemlere başvuruyor. Bunun yanı sıra Kovid-19 pandemisiyle birlikte uzun saatler ekran başında çalışanlar, ışığın olumsuz etkisiyle birlikte cilt kusurlarını daha net görmeye başladı. Hal böyle olunca uzmanlar, kusurları düzeltmek için cildin doğal görünümünü destekleyen ameliyatsız işlemlere yönlendiriyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer ameliyatsız cilt yenileme işlemlerini detaylarıyla anlatıyor;

 

Yaş aldıkça bedenimizde olduğu gibi cildimizdeki kolajen miktarı da azalıyor. Formunu kaybeden cilt yapısında ise zaman geçtikçe derin çizgiler ve sarkmalar meydana geliyor. Cildin yaşlanmasıyla birlikte, estetik güzelliğine önem veren kişiler ise çözümü ameliyatsız işlemlerde arıyor. Bu kapsamda yaşlanma ile birlikte ciltte meydana gelen deformasyonları, cerrahisiz tedavi yöntemleri ile önüne geçebildiğini belirten Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ayşegül Girgin, ‘’30’lu yaşlardan itibaren düzenli cilt yenileme tedavilerine başlamak, sarkmaların gecikmesi için yapabileceğimiz en temel tedbirlerinden biri. Gelişen teknolojinin sunduğu odaklanmış ultrason dalgaları, cilt altına verilebilen radyo frekans dalgaları gibi enerji bazlı uygulamalar en sık tercih edilen cilt bakım işlemleri arasında yer alıyor. Özellikle en yüzeyden en derine kadar cildi yenileyen bir teknik olan Hifu işleminde başarılı sonuçlar alıyoruz’’ dedi.

 

Sarkmayı Engellemek için Ne Yapmalıyız?

 

Yaşlanma ile ciltte deformasyonlar meydana geliyor. Genetik yapı, hızlı kilo kaybı, güneş ışığı gibi birçok faktör de ciltteki sarkmayı hızlandıran süreçlerin arasında yer alıyor. Estetik Hekimi Dr. İsmail Metin Hoşer, ‘’İlerleyen yaşlar, yüz kemiklerindeki hacmin azalmasına, bağ dokusunun esnekliğini kaybetmesine ve yer çekiminin etkisiyle yüzde sarkmalara sebep olur. 30’lu yaşlardan itibaren düzenli cilt yenileme tedavilerine başlamak, sarkmaların geciktirilmesi için önem arz ediyor’’ diye belirtti.

 

Ameliyatsız Cilt Yenileme İşlemlerini Seçerken Dikkat Edilmeli

 

Medikal estetik uygulamalarında hastanın cilt yapısına göre hareket edilmesi gerektiğini belirten Dr. Hoşer, ‘’Sarkmış yüz, gıdı ve boyun bölgesi için cerrahi yöntemlerin dışında dokuları kuvvetlendiren enjekte edilebilen ürünlerden ultrason dalgalarına, küçük iğneli uçlarla cilt altına verilebilen radyo frekans dalgalarından iple yüz askılamaya kadar birçok cerrahisiz yöntem mevcut. Bizler tedavi şeklini seçerken kişinin cilt yapısı ve problemine en uygun uygulamayı seçiyoruz. Özellikle Hifu ve iple yüz askılama uygulamalarında başarılı sonuçlar alıyoruz’’ dedi.

 

Kimler Tercih Etmeli ve Etmemeli?

 

Cilt yaşlanmalarının etkilerini azaltmak için uygulanan ameliyatsız yöntemler sayesinde ciddi sarkmaların ve cerrahi ihtiyacının 65 yaş ve üzerine kadar ötelendiğinin altını çizen Dr. Ayşegül Girgin, ‘’Ameliyatsız yöntemler cilt yapısı bozulmuş hafif ya da ileri düzeyde sarkmaların oluştuğu tüm cilt tiplerinde uygulanan tedavi şekilleridir’’ diye belirtti.

 

Hifu Uygulaması Nedir? Kaç Seans Uygulanmalı?

 

Dr. Girgin sözlerine şöyle devam etti, ‘’Hifu tedavisi cilde ultrason dalgalarının verilmesiyle yapılan bir işlemdir. Yalnızca cilt altı dokusu çok ince atopik dediğimiz cilt yapısında çok fazla tercih edilmeyen bir tedavidir. İleri sarkmalarda Hifu ile iple yüz germe işlemini kombine yaparız. Hifu tedavisi ile cildi ve cilt altı dokusunu sıkılaştırırken, aynı zamanda yağ dokusunun hacmini de azaltıyoruz.  3 farklı derinliğe verilen dalgalar, 4,5-3 ve 1,5 mm derinliklerine ulaşır. Uygulama 3 farklı seansta tamamlanır. Tedavinin sonuçlarını 1 ay içinde görmeye başlarken, 4-6 ay arasında maksimum sonucu görürüz. Etkisi 1 yıl ile 1,5 yıl arasında devam ederken; iple yüz askılamanın sonuçlarını işlemden hemen sonra görüyoruz. Bu tür tedaviler yalnızca yüz için değil sarkan kol, iç bacak ve karın bölgesinde de uygulanabiliyor’’

 

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisinde İyileşme Süreci

 

Kısa ve anesteziye gerek kalmadan uygulanan ameliyatsız cilt yenileme tedavilerinin kısa sürede etkisinin görüldüğünü belirten Dr. İsmail Metin Hoşer ise ‘’Ameliyatsız tedavi işlemi olan Hifu tekniği, deri yüzeyinde herhangi bir tahrişe yol açmıyor. Yalnızca iple yüz askılama işlemlerinde 1 hafta sürecek küçük cilt dalgalanmaları görülebiliyor. Her iki tedaviden sonra da sosyal hayattan uzak kalmadan günlük yaşama dönebilmek mümkün oluyor. Bu tedavilerin kısa, etkili ve ameliyatsız gerçekleştirildiği için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sağlık - 11:10 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Öğretmenler En Çok Neyden Şikayetçi ? (Özel Haber)
  Türk Eğitim Sen tarafından yapılan ankette öğretmenlerin en çok şikayetçi olduğu konular gün yüzüne çıktı. Katılımcıların yüzde 58’i Milli Eğitim Bakanlığı ve bakanlık taşra teşkilatlarında liyakatsız yöneticilerin tutum, davranış ve uygulamalarından şikayetçi oldu ! Ankete katılımcıların %52,52’si il/ilçe müdürlüklerinde en çok yaşadıkları sorun olarak liyakatsiz yöneticilerinin tutum, davranış ve uygulamaları olarak belirtmişlerdir. %22,24’ü ise hiçbir […]
 • 02
  Horlamaya Çözüm
  Horlamaya Çözüm !  Horlama, uyku ve yaşam kalitesini engelleyen sorunların başında geliyor. Horlama şikayeti olan kişilerin sabahları fazlasıyla yorgun, halsiz ve kalitesiz uykuyla güne başladıklarını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, bu rahatsızlığın ‘Su Diyeti’ ile kişinin kilosuna bağlı olarak 1 – 4 aylık süre içinde ve yüzde 95’in üzerinde başarı oranıyla tedavi edilebileceğini ifade ediyor.  Dr. […]
 • 03
  Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkındırma Derneğinden Gazeteci Ferhat Aydoğan’a Teşekkür
  Dünya Basın Federasyonu Üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan, Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret etti. Aydoğan gerçekleştirdiği ziyarette, dernek başkanı Ali Genç’e hizmet anısına onur plaketi takdim ederek işlerinde başarılar diledi. Aydoğan gerçekleştirdiği ziyarette, Dernek Başkanı Ali Genç’e hizmet anısına onur plaketi takdim ederek işlerinde başarılar diledi. Ziyaretten dolayı memnuıniyetini belirten Dernek Başkanı Ali Genç, […]
 • 04
  Ege Kıyılarında Fırtına Devam Edecek
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kıyı Ege’de devam eden kuvvetli fırtınanın yarın da (30 Kasım 2021 Salı) etkili olacağı bilgisini verdi.
 • 05
  ORGANICS by Red Bull “Organics Sunday” ile bomontiada’da Sertab Erener ve Gülinler Rüzgarı Esti
  Türkiye’nin ilk organik içerikli gazlı içecek serisi ORGANICS by Red Bull’un müzik, çağdaş sanat ve gastronomiyi harmanlayan ORGANICS by Red Bull Sessions çatısı altında, 28 Kasım’da Yapı Kredi bomontiada’da Organics Sunday etkinliği gerçekleştirildi.
 • 06
  Cartel Grubu’nun İnceefe’sinden Pandemic albümü
  Efsane CARTEL grubunun kurucu üyelerinden İnceEfe'nin kurduğu Efeler Area şirketinin yapımcılığını üstlendiği, 19 sanatçının şarkılarının bulunduğu PANDEMIC isimli toplama albüm Cuma günü tüm dijital marketlerde yerini aldı.
 • 07
  Veri madenciliği ile gelecekteki trendler öngörülebiliyor…
  Veri madenciliği, insan gözüyle görülmesi mümkün olmayan finansal eğilimlerin keşfedilmesi, güvenlik açıklarının tespiti, gen haritalandırma ve pazar analizi gibi uygulamaları mümkün kılıyor.
 • 08
  Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Dirikoç ve yöneticilerden NTSO Başkanı Parmaksız’a ziyaret
    Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Nafiz Dirikoç ve beraberindeki kulüp yöneticileri Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M.