Filistin Sağlık Bakanlığı: Gazze’de ölü sayısı 15’e yükseldi

Gündem - Ağustos 6, 2022 4:26 pm A A

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda, biri çocuk 15 kişinin yaşamını yitirdiği ve 125 kişinin de yaralandığını bildirildi.

İsrail’in son hava saldırısında Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun kasabası yakınlarındaki Om el-Nasr mahallesinde sivil bir aracı bombaladı. Saldırıda bir Filistinli kadın öldü, beş kişi de yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, son saldırıyla birlikte dün İsrail’in saldırısını başlatmasından bu yana Gazze’de 15 kişinin yaşamını yitirdiği ve 125 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Bakanlık ayrıca ekipman ve temel ilaç sıkıntısının yüzde 40, laboratuvar ekipmanının ise yüzde 60 olduğunu bildirdi.

Öte yandan açıklamada Gazze Şeridi’ndeki tek enerji santralinin kapanması nedeniyle hastanelerde sağlık hizmetlerinin sağlanması ile ilgili zaman daralıyor ve 72 saat içinde neredeyse tamamen kapanıyor” denildi.

İsrail: İki asker yaralandı

İsrail’in saldırısını başlatmasından bu yana İsrail ordusuysa iki askerinin yaralandığını açıkladı. Ülkenin güneyindeki Eşkol’a Filistin direnişinin misilleme amacıyla attığı havan mermilerinin düşmesi sonucu iki İsrail askeri hafif şekilde yaralandı.

Şarapnel parçasına isabet eden askerler, tıbbi müdahale için hastaneye kaldırıldı.

Roket sirenleri, İsrail’in Aşkelon ve Sderot kentlerinin yanı sıra Gazze sınırındaki yerleşimlerde yeniden etkinleştirildi.

Gündem - 4:26 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.