Gebze Osman Yılmaz Mahallesine Yeni Yağmursuyu Hattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Gebze İlçesi Osman Yılmaz Mahallesinde ani yağışlarda oluşan taşkınlara karşı yağmursuyu altyapı çalışmalarına başladı.
Gündem - Temmuz 29, 2022 7:30 am A A

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Gebze İlçesi Osman Yılmaz Mahallesinde ani yağışlarda oluşan taşkınlara karşı yağmursuyu altyapı çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında 350 metre uzunluğunda yeni yağmursuyu hattı yapılacak.

ANİ YAĞIŞLARA KARŞI ÖNLEM
İSU Genel Müdürlüğü, değişen iklim koşulları ile beraber oluşan ani yağışlarda yaşanan sel baskınları ve taşkınların önüne geçebilmek için il genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İSU, yaptığı yatırımlarla birçok bölgede yeni yağmursuyu hatları, yağmursuyu terfi merkezleri, kolektör hatları ve dere ıslahları ile ani yağışlarda yaşanacak su taşkınlarına karşı önlem alıyor. Bu kapsamda Gebze ilçesi Osman Yılmaz Mahallesinde yeni yağmursuyu hattı çalışmaları yapılıyor.

TAŞKINLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Gebze Osman Yılmaz Mahallesi Bahariye Caddesi, Yeni Bağdat Caddesi ve 617. Sokakta ani yağışlarda yaşanan taşkınlar sonucu oluşan problemlerin önüne geçmek için çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında 800mm, 600 mm, 500mm ve 400mm çapında beton borular kullanılarak toplamda 350 metre uzunluğunda yeni yağmursuyu hattı çalışması yapılacak.

KALİTELİ ALTYAPI VE MODERN ÇEHRE
Bölgede devam eden çalışmalar kısa süre içinde tamamlanarak ani yağışlarda yaşanan taşkınların önüne geçilecek. Altyapı çalışmalarının ardından toprak oturma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte üstyapı çalışmaları yapılarak bölge kaliteli altyapı ile birlikte modern bir çehreye kavuşacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 7:30 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER