16° Parçalı bulutlu

Gülce Lina Elüstü “Durmak, Oldum Demek Bana Göre Değil”

Beyond Brand Consultancy’nin kurucusu Gülce Lina Elüstü  kariyeri, deneyimleri ve firması ile ilgili tüm detayları MAG Ocak sayısında anlattı.
Magazin - Ocak 11, 2022 12:00 pm A A

Beyond Brand Consultancy’nin kurucusu Gülce Lina Elüstü 

kariyeri, deneyimleri ve firması ile ilgili tüm detayları MAG Ocak sayısında anlattı.

Marka yönetimi alanındaki tecrübeli ekibiyle birlikte, yeni kurulan markalar için yüksek enerjisiyle keyifli bir yol arkadaşlığı yapan Gülce Lina Elüstü, kendisi ve işi hakkında merak edilenleri MAG Ocak sayısında anlattı. 

Sohbete kariyerine dair açıklamalarıyla başlayan Gülce Lina Elüstü, eğitimini,iş hayatını ve firmasının kuruluş detaylarını şu sözlerle anlattı: “Üniversite için İstanbul’a taşınıp Bilgi Üniversitesi Reklamcılık’dan mezun oldum. Üniversite’de öğrenciyken aynı zamanda IMA’da Styling, New York FIT’te Lüks Marka Yönetimi eğitimi aldım Kurumsal hayatı görüp ne istemediğime karar verdikten sonra ne istediğim kafamda çok daha iyi netleşti. Markamın beklediğimden bile hızlı büyümesiyle birlikte, üniversite 4. sınıftayken o zamanlar kurulma aşamasında olan, şu an büyük bir pazar payına sahip bir marka haline getirdiğimiz bir tekstil firmasından danışmanlık teklifi aldım. Hayatımıza “Mizalle” olarak giren bu firmanın kuruluşundan itibaren vermiş olduğum danışmanlığın ardından, bu işi daha kapsamlı bir şekilde yapmak istememle birlikte şuan 2.yaşını doldurmuş olan Beyond Brand Consultancy’i kurdum.” 

 

Beyond Brand Consultancy’de yaptığınız işlerden bahseder misiniz? Müşterilerinize sunduğunuz hizmetler nedir? Sorusuna yanıt veren Elüstü “Tek bir cümleyle özetlemek gerekirse markalara 360 derece kreatif, dijital ve stratejik alanda danışmanlık veriyoruz. Uzun vadeli strateji yollarını çiziyor, kreatif yönetimle birlikte dijital dünyada yanlarında oluyoruz. Müşterilerimiz kafalarındaki marka hayaliyle kapıdan girip full paket bir marka halinde kapıdan çıkabiliyor. Marka ismi buluyor, logo/branding islerini yapıyoruz. Websitesi tasarım ve içerik üretimini yapıyor, dijital pazarlama, SEO’suna kadar ilgileniyoruz. Fotoğraf/ video prodüksiyonları yapıyor, Instagram Reels’ından TV Reklamlarına kadar çekim hizmeti sağlıyoruz. Sosyal medya içerik üretim ve yönetimi yapıyor, Instagram hesaplarını yönetiyor ve bunu da Influencer Marketing’le destekliyoruz. Marka için satış̧ kanalları yönetimi yapıyor, geniş̧ networkümüz sayesinde yurt içi ve yurt dışı pazarda perakende ve toptan satış̧ için danışmanlık veriyor, markaları doğru satın almacılarla buluşturuyor, doğru fuarlara hazırlıyoruz” açıklamasıyla markalar için sundukları hizmetleri anlattı.

Marka çeşitliliği açısından oldukça geniş bir kitleye hizmet verdiklerini belirten Gülce Lina Elüstü “ İlk bakışta yalnızca lüks perakende markalarla çalışıyoruz gibi bir algı oluşuyor nedense insanlarda ama müşteri portföyü açısından çok geniş̧ bir sektör skalasına hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz arasında inşaat firması, parfüm markası, restoran, otel, tekstil ve aksesuar, mücevher markaları, yatırım firmaları, hukuk büroları, güzellik merkezi, çanta markası, zeytinyağı, çikolata markası gibi alanında çok iyi, farklı sektörden markalar bulunuyor” dedi.   

Müşterilerinin kendilerini neden tercih ettiği konusunda da açıklamalarda bulunan Gülce Lina Elüstü “İlk neden: “beklentilerin ötesi”. Yeni bir marka bünyemize girdiği zaman ilk çalışmalarımız sonrası duyduğumuz ilk tepki: “Biz bile bu kadarını hayal etmemiştik”, “Aklımdakinden bile daha iyi” oluyor. Kendimizi zorlamayı, her zaman daha iyi ve farklı olanın peşinde koşmayı çok seviyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Durmak, oldum demek bana göre değil. Kendimizi her gün geliştirebilecekken ve başarı da sonu olmayan bir olguyken basamakların yarısında durmak yalnızca kendi potansiyelimi limitlemek olur” diyen başarılı iş kadını yaratıcılığını nasıl beslediğini “Ben algıları ve farkındalığı çok açık biriyim. Duyduğum bir hikâye, yaşadığım bir olay, gördüğüm bir yer, dinlediğim bir müzik kafamda bambaşka ışıklar yakabiliyor. Farklı tarz ve sektörlerde çok farklı çizgiden markalara iş hazırladığımız için konfor alanımda durmamaya, alanımın dışından beslenmeye çok alıştım. İşimiz gereği sürekli yeniliklerin, farklılıkların, başka bakış açıları ve başka fikirlerin pesindeyiz” sözleriyle anlattı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Magazin - 12:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]