26° Parçalı az bulutlu

Güzelliğinin İyileştirici Gücü İçin Bir Araya Geldiler

Şehrin sanat, teknoloji, iyilik merkezi olan 42 Maslak’ta yer alan goodspaces’de 13-14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşen sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü her ayrıntısıyla odağına alan ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 kapsamında 15 Mayıs Pazar gününde Toplumsal Fayda Günü Paneli gerçekleşti.
Kültür & Sanat - Mayıs 16, 2022 5:50 pm A A

Şehrin sanat, teknoloji, iyilik merkezi olan 42 Maslak’ta yer alan goodspaces’de 13-14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşen sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü her ayrıntısıyla odağına alan ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 kapsamında 15 Mayıs Pazar gününde Toplumsal Fayda Günü Paneli gerçekleşti. 

 

Bilim, teknoloji, eğitim, çevre, kültür, sanat faaliyetleri sürdüren sivil toplum örgütlerinin ve ‘iyilik’te buluşan markaların bir araya geldiği, 50 konuşmacının söz aladığı Toplumsal Fayda Günü panelinde “Güzelliğin iyileştirici gücü ve girişimcilik” oturumu izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. 

 

Panelin moderatör koltuğunda gazeteci ve yazar Şirin Sever bulunurken konuşmacılar arasında Sephora Türkiye CMO’su Ayça Kaya, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem ve Futurist, Tinsan & M-Gen CEO’su Ufuk Tarhan yerini alındı. Güzelliğin iyileştirici gücünün, girişimciliğe ve inovasyona olan etkisinin işlendiği oturumda tüm dünyayı etkisi altına alan kapsayıcılık, çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk gibi kavramlar ön plana çıktı.

 

Geleceğin güzelliği, çevreye duyarlı iyi içeriklerin yükselişi ve girişimcilik konusunda önemli bilgiler paylaşarak izleyicilere ilham veren konuşmacılar, lokal girişimlere destek verilmesinin gerekliliğini de vurguladı. Kadın girişimcilerin iş hayatındaki başarısında fark yaratan başlıca etkenler arasında bulunan inovasyon ve teknolojik gelişmelere de oturum kapsamında değinildi. Güzellik sektörünün bugün hem girişim hem de inovasyonla beraber bir dönüşüme tanıklık ettiği konuşmacılar tarafından da ifade edildi. Daha sorumlu bir güzellik anlayışı için kadınları destekleyen sosyal sorumluluk projeleri ve daha iyi bir dünya için geliştirilen doğal ve iyi içerikli inovatif ürünlerin öneminden bahsedildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 5:50 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Mudanya Lezzet Şenliği Başladı
  Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Lezzet Şenliği, Mütareke Meydanı’nda başladı.
 • 02
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi’den Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İş Birliği
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi arasında çiftçilere yönelik önemli bir iş birliğine imza atıldı.
 • 03
  Kabotaj Bayramı Didim’de Kutlandı
  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Didim'de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
 • 04
  İzmir Körfez Festivali başladı
  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen İzmir Körfez Festivali, Başkan Tunç Soyer’in de katıldığı kortejle başladı.
 • 05
  CHP Kadın Kolları, “YaşamHak Çağrı Hattı” ile Sokakta Kendini Güvensiz Hisseden Kadınlara Eşlik Edecek
  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin YaşamHak Projesi kapsamında başlattığı yeni uygulamayı tanıttı. Nazlıaka, proje kapsamında oluşturdukları çağrı hattı ile kendini sokakta tedirgin hisseden kadınların yanında olacaklarını belirterek “444 82 85 numaralı hattımızı aradıklarında onlara eşlik edeceğiz. Bilsinler ki telefonun diğer ucunda onları güvende hissettirecek olan kız kardeşleri var. Bir olumsuzluk yaşandığında […]
 • 06
  Meral Akşener’den asgari ücret tepkisi: Sandık zamanı gelmiş demektir
  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5500 TL olarak açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret tespit komisyonuyla beraber gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak açıkladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından […]
 • 07
  Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
  Asgari ücretin 5 bin 500 liraya yükseltilmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022’nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yaklaşık yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu. “İşçinin günlük asgari ücreti 215 lira” Asgari ücret kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. […]
 • 08
  Sigaraya zam Yarından itibaren uygulanacak
  Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sigaraya zam geldiğini duyurdu. Aybaş’ın paylaştığı listede zamlı fiyatların 2 Temmuz itibarıyla uygulanacağı görülüyor. İğneden ipliğe gelen zamlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kez zammın adresi sigara fiyatları oldu. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yeni fiyat listesini paylaşarak sigaraya […]