13° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Haiti’de ​​7,2 büyüklüğünde deprem: Bir çok bina çöktü

Haiti’nin güneyinde 7,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyük sarsıntı, Karayip ülkesini harap eden ve önemli hasara neden olan 2010 depreminden daha güçlüydü. Karayip ülkesi Haiti’de ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin şiddetini 7,2 rihter olarak bildirdiği bir deprem meydana geldi. Cumartesi sabahı erken saatlerde gerçekleşen depremin merkez üssü, 50.000’den fazla nüfusa sahip Saint-Louis-du-Sud’un 12 km kuzeydoğusundaydı. Depremin […]
Gündem - Ağustos 14, 2021 3:14 pm A A

Haiti’nin güneyinde 7,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyük sarsıntı, Karayip ülkesini harap eden ve önemli hasara neden olan 2010 depreminden daha güçlüydü.

Karayip ülkesi Haiti’de ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin şiddetini 7,2 rihter olarak bildirdiği bir deprem meydana geldi.

Cumartesi sabahı erken saatlerde gerçekleşen depremin merkez üssü, 50.000’den fazla nüfusa sahip Saint-Louis-du-Sud’un 12 km kuzeydoğusundaydı.

Depremin ardından ölümler ve çok sayıda yaralının varlığı bildirilirken henüz ortalıkta kesin bir sayı bulunmuyor.

Haiti’de, yakındaki Jeremie kasabasından kısmen çökmüş binaları ve moloz dolu sokakları gösteren görüntülerle ciddi hasar bildirildi.

Jeremie’den gelen video, evler harabe halindeyken sokakları dolduran kalın toz bulutlarını gösterdi.

Sosyal medyada paylaşım yapan bazı kişiler, depremi Jamaika’dan bile hissettiklerini bildirdi ve ABD Tsunami Uyarı Merkezleri kısa bir süre sonra bir tsunami tehdidi yayınladı.

Haiti’de 2010’da meydana gelen deprem büyük bir insani krize yol açmıştı. Şimdi meydana gelen depremden daha ufak olan 2010 depreminde 316,000 kişi yaşamını yitirmişti.

Bu haber 578 kez okundu.
Gündem - 3:14 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.