26° Parçalı az bulutlu

Haliç Üniversitesi Yeni Kampüsünde İlk Mezuniyet Törenini Gerçekleştirdi

Haliç Üniversitesi’nin 21-22 Haziran tarihlerinde 5.
Eğitim - Haziran 23, 2022 2:00 pm A A

Haliç Üniversitesi’nin 21-22 Haziran tarihlerinde 5. Levent’teki yeni kampüsünde gerçekleşen mezuniyet töreni, öğrencilerin ve konukların katıldığı dopdolu bir programla gerçekleşti.

 

25. yılına giren Haliç Üniversitesi teknoloji, tıp, sanat, spor ve tasarım eğitimlerinde sürdürdüğü öncü kimliğiyle bir eğitim dönemini daha geride bıraktı. Ayrıca bu yıl 5. Levent’teki yeni kampüsüne geçen üniversite, All In One Consept Campus (Hepsi Bir Arada Konsept Kampüs) anlayışıyla da öğrencilerine yepyeni bir kampüs hayatının kapılarını açtı. Nitelikli akademik kadrosu, burs imkanları, yurt olanakları, tam donanımlı eğitim ortamıyla kaliteli eğitim misyonunu devam ettiren ve Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olan Haliç Üniversitesi, 21-22 Haziran tarihlerinde, kaliteli eğitim olanaklarına daha fazla imkân tanıyan 5. Levent’teki yeni kampüsünde ilk mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

 

Coşku dolu anların yaşandığı törenlerde, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Naci Topsakal ve Rektör Prof. Dr. Zafer Utlu, yeni kampüsün ilk mezunlarına mezuniyet belgelerini takdim ederken, öğrenciler ve ailelerini yeni kampüslerinde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. 

 

İki gün boyunca devam eden mezuniyet törenlerinde, sanat ve dans topluluklarının gösterileri öğrencilere, akademisyenlere ve davetlilere keyifli anlar sunarken, Haliç Üniversitesi Opera bölümü sopranolarından Ece Ata ve üniversitenin Türkiye şampiyonu olan jimnastik takımı konuklara eşsiz bir mezuniyet coşkusu yaşattı.

 

Bugüne kadar kendi alanında başarılı çok sayıda mezun vermiş olan Haliç Üniversitesi, çeyrek asra yaklaşan akademik deneyimini yeni dönemde de öğrencileriyle paylaşmayı ve bilimsel eğitimin ışığında çalışmalarına devam etmeyi planlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitim - 2:00 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Mudanya Lezzet Şenliği Başladı
  Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Lezzet Şenliği, Mütareke Meydanı’nda başladı.
 • 02
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi’den Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İş Birliği
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi arasında çiftçilere yönelik önemli bir iş birliğine imza atıldı.
 • 03
  Kabotaj Bayramı Didim’de Kutlandı
  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Didim'de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
 • 04
  İzmir Körfez Festivali başladı
  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen İzmir Körfez Festivali, Başkan Tunç Soyer’in de katıldığı kortejle başladı.
 • 05
  CHP Kadın Kolları, “YaşamHak Çağrı Hattı” ile Sokakta Kendini Güvensiz Hisseden Kadınlara Eşlik Edecek
  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin YaşamHak Projesi kapsamında başlattığı yeni uygulamayı tanıttı. Nazlıaka, proje kapsamında oluşturdukları çağrı hattı ile kendini sokakta tedirgin hisseden kadınların yanında olacaklarını belirterek “444 82 85 numaralı hattımızı aradıklarında onlara eşlik edeceğiz. Bilsinler ki telefonun diğer ucunda onları güvende hissettirecek olan kız kardeşleri var. Bir olumsuzluk yaşandığında […]
 • 06
  Meral Akşener’den asgari ücret tepkisi: Sandık zamanı gelmiş demektir
  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5500 TL olarak açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret tespit komisyonuyla beraber gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak açıkladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından […]
 • 07
  Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
  Asgari ücretin 5 bin 500 liraya yükseltilmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022’nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yaklaşık yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu. “İşçinin günlük asgari ücreti 215 lira” Asgari ücret kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. […]
 • 08
  Sigaraya zam Yarından itibaren uygulanacak
  Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sigaraya zam geldiğini duyurdu. Aybaş’ın paylaştığı listede zamlı fiyatların 2 Temmuz itibarıyla uygulanacağı görülüyor. İğneden ipliğe gelen zamlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kez zammın adresi sigara fiyatları oldu. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yeni fiyat listesini paylaşarak sigaraya […]