16° Parçalı bulutlu

Hayvanlar İçin Daha İyi Bir Dünya Çocuklarla Mğmkün

Çocuklara meslekleri eğlenerek deneyimleme fırsatı sunan KidZania İstanbul’da yer alan KLİVET Veteriner Kliniği, bu yıl Royal Canin iş birliğiyle, minik ziyaretçilerine veteriner hekimlik mesleğini deneyimletirken hayvanlara doğru bir şekilde yaklaşma ve onlarla iletişim kurma konusunda da bilgi sahibi olmalarını sağlayacak.
Gündem - Nisan 23, 2022 12:53 pm A A

Çocuklara meslekleri eğlenerek deneyimleme fırsatı sunan KidZania İstanbul’da yer alan KLİVET Veteriner Kliniği, bu yıl Royal Canin iş birliğiyle, minik ziyaretçilerine veteriner hekimlik mesleğini deneyimletirken hayvanlara doğru bir şekilde yaklaşma ve onlarla iletişim kurma konusunda da bilgi sahibi olmalarını sağlayacak. KLİVET Veteriner Kliniği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da minik ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Royal Canin Türkiye, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLİVET) ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında KidZania’da yer alan KLİVET Veteriner Kliniği’nde, çocuklara veteriner hekimlik mesleğini eğlenerek deneyimleme fırsatı sunacak. Bu iş birliği kapsamında KidZania’da KLİVET Veteriner Kliniği’ni ziyaret eden çocuklar, yaşam boyu bir birliktelik için hayvan sevgisi, hayvan refahı, bakımı ve veteriner hekimlik hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da minik ziyaretçilerini bekleyen KidZania İstanbul’daki KLİVET aktivite alanında eğlenceli vakit geçirecek çocuklar, aynı zamanda sorumlu hayvan sahipliği konusunda da bilinçlendirilecek.

 

KidZania’yı ziyaret eden çocuklar, veteriner hekimlik mesleğini yakından tanıma fırsatı yakalıyor

Veteriner hekimlik mesleğinin önemi konusunda bir farkındalık geliştirilmesi amacıyla 2019 yılında Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLİVET) tarafından KidZania’da açılan KLİVET Veteriner Kliniği, 3 yılda binlerce çocuk tarafından ziyaret edildi. 

 

KLİVET Başkanı Tarık Akan, veteriner hekimliğin hayvan sevgisi ve tutku olmadan yapılabilecek bir meslek olmadığını, bu çalışmayla çocukların veteriner hekimlik konusunda doğru bilgilendirilmelerini amaçladıklarını ifade etti. Akan sözlerine şöyle devam etti: “Veteriner hekimlik mesleği, tüm dünyada, hayvan sağlığını korumada çok önemli bir yere sahip. Öte yandan mesleğin oldukça büyük sorumlulukları da bulunuyor. Bu sebeple geleceğimizin teminatı çocuklarımızı veteriner hekimlik konusunda bilinçlendirerek kariyerleri konusunda doğru karar verebilmelerini hedefliyoruz. Çok önem verdiğimiz, geleceğimize ışık tutan Kidzania’da yer alan ‘KLİVET Veteriner Kliniği’ projemizde bu yıl Royal Canin ile iş birliği içerisinde muhteşem aktiviteler planlayacağız.”   

 

Projenin kendileri için öneminden bahseden KLİVET Yönetim Kurulu Üyesi Çağıl Çokcoşkun Yılmaz, “Geleceğin hayvan severleri olacak yeni nesillere, veteriner hekimliği doğru anlatmak, hayvan sevgisini en minik kalplere aşılamak üzere gerçekleştirdiğimiz bu eşsiz projeyi; bu yıl yeni iş birliği ortağımız Royal Canin ile birlikte yürütecek olduğumuz için çok mutluyuz,” dedi.

 

Proje kapsamında, çocukların hayvanlara karşı farkındalıklarını ve ilgilerini destekleme fırsatı bulduklarını belirten Royal Canin Türkiye Genel Müdürü Aslı Çelikkol sözlerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başladı. TBMM’nin açılışının 102. yıl dönümünde geleceğin mimarı çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir deneyim alanı sunabilmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çelikkol, daha çocukluk yıllarında, veteriner hekimlik mesleğini hayal eden bir çocuğa ilham vermenin heyecan verici olduğunu belirtti. Çelikkol sözlerine şöyle devam etti: “Dünyamızı daha güzel bir yer haline getiren hayvanlarımız ile yaşam boyu birlikteliğimizin ana mimarı veteriner hekimlerimiz. Bu kapsamda, daha üniversite yıllarından başlayarak gelişimleri için onları her alanda destekliyoruz. Şimdi hayvanlarımızın sağlığı ve refahı için veteriner hekimlerimiz ile kurduğumuz bilim odaklı güçlü ilişkimizi bir adım daha öteye taşıdık. Çocuklar burada, bir hayvanın sorumluluğunu almayı deneyimliyorlar. Bu sorumluluk duygusunun ve hayvan sevgisinin çocuklara eğlenceli bir şekilde öğretilmesine destek olmak, ‘hayvanlar için daha iyi bir dünya’ yaratma hedefiyle çalışan Royal Canin için çok değerli.”

 

Çocukların hayvanlara olan ilgilerini zenginleştirmek üzere çocuklara KidZania KLİVET Veteriner Kliniği’nde eğlenirken öğrendikleri bir deneyim sunduklarını belirten KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, “KidZania İstanbul olarak yaptığımız araştırmalarda görüyoruz ki günümüzün çocukları dünya sorunlarıyla önceki kuşaklara kıyasla çok daha yakından ilgileniyorlar. Bu durum, dünyada yaşanan problemlere çözüm geliştirmek konusunda onları çok daha bilinçli ve hevesli yapıyor. Meslek seçimlerinde de bu bilinç hallerinin etkilerini görüyoruz. Örneğin, veteriner hekimlik mesleğini neden tercih ettiklerini sorduğumuzda; ‘başkalarına faydalı olmak’, ‘yardım edebilmek’ gibi cevaplar alıyoruz. Ayrıca, çocuklar, hayvanlara yardımcı olabilecek her türlü aksiyona karşı doğal bir ‘meyil’ gösteriyorlar. Hatta hayvanlarla ilgili alınacak aksiyonların temsilcisi oluyorlar: Örneğin, köpekleri evlat edinmek ve onlara bakmak gibi. Bu şekilde kendi başlarına bir şeyler yaptıklarını görüyor ve yakın çevrelerinde etki yaratıyorlar. Biz de KidZania Klivet Veteriner Kliniği’nde; çocuklarımızın hayvan sevgisini pekiştiriyor, veteriner hekimlik mesleğiyle ilgili bilgi edinmelerini sağlıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 12:53 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.